Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžios neklaužadų sutramdymas – misija (ne)įmanoma?

Šiauliai
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Šiauliai
Šaltinis: „Šiaulių naujienos“
0
A A

Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžiai vis labiau primena ne rimtų sprendimų svarstymo ir priėmimo vietą, o šurmuliuojančią turgaus aikštę. Susidaro įspūdis, kad darbo patirties nestokojantys politikai teoriškai žino, ko susirenka kartą per mėnesį, bet praktikoje tai įgyvendinti jiems sekasi sunkiai. Matyt, tokiu būdu politikai „ruošiasi“ artėjantiems savivaldos rinkimams, nes posėdžių salėje rodomi šou tiesiogiai transliuojami internetu.

Meras – tarsi tramdytojas

Praėjusią savaitę vykusiame posėdyje, kaip ir kituose, Tarybos nariai elgėsi lyg mokinukai, vos pradėję trinti mokyklos suolą. Sunkiai sekėsi ne tik atsiriboti nuo asmeninių reikalų, bet ir suvaldyti norą krėsti išdaigas – politikai juokavo, vėlėsi į diskusijas ten, kur nederėtų. Posėdžiui pirmininkaujantis meras Justinas Sartauskas jau ne pirmą kartą buvo priverstas imtis tramdytojo vaidmens ir drausminti savo kolegas. Deja, tik vienas posėdžio dalyvis buvo linkęs jo tramdymą priimti už gryną pinigą – kilus šurmuliui dėl pokalbių telefonu. Posėdžio metu, nesivargindami pakilti iš savo vietų ir išeiti už durų, tiesiog salėje mobiliuoju telefonu ėmė kalbėti net keli politikai.

Būtų nieko keista, jei taip elgtųsi naujokai – gal tvarkos dar nežino, o gal iš įpratimo atsiliepė. Tačiau pirmas pokalbį mobiliuoju telefonu pradėjo ilgus metus banke dirbęs Juras Andriukaitis (dabartinis miesto mero pavaduotojas), o po kiek laiko telefoną perdavė per suolą nuo jo sėdinčiam partijos kolegai Vidmantui Japertui, kuris savivaldoje dirba nuo 1997 metų (iš pradžių Šiaulių rajono taryboje, pastaraisiais metais ne pirmą kadenciją – Šiaulių miesto taryboje).

Baigęs pokalbį Vidmantas Japertas mero žodžius „paėmė už gryną pinigą“ ir pakilęs iš savo vietos ant posėdžio pirmininko stalo pažėrė monetų.

Mokėjo monetomis

Atrodytų, ilgametę patirtį politikoje turintys nariai nėra naujokai ir turėtų suprasti, ko kiekvieną mėnesį susirenka į posėdžius, o galų gale ir gerbti kitus savo kolegas, tačiau nesusipratėlius teko drausminti. Posėdžio pirmininkas J.Sartauskas telefono nuo ausies neatitraukiantiems politikams per mikrofoną griežtai liepė baigti kalbėti arba išeiti iš salės. Kitu atveju teksią mokėti baudą – penkis litus. „Jis už miestą kovoja, dėl „Rail Baltica“, aš sumokėsiu, kad ir šešis litus“, – į posėdžio pirmininko pastabas juokais reagavo vicemeras J.Andriukaitis, kurio pradėtą pokalbį mobiliuoju telefonu tęsė V.Japertas.

Akivaizdu, kad tokia nuobauda už Tarybos posėdžio trukdymą nėra teisiškai reglamentuota (Tarybos veiklos reglamente minima tik galimybė išvaryti iš salės posėdžiui trukdančius dalyvius), bet, matyt, J.Sartauskui trūko kantrybė ir jis juokais bandė „finansiškai“ drausminti politikus. Tačiau baigęs pokalbį V.Japertas mero žodžius „paėmė už gryną pinigą“ ir pakilęs iš savo vietos ant posėdžio pirmininko stalo pažėrė monetų.

Suaktyvėja per pilnatį

Dienraštis „Šiaulių naujienos“ jau ne kartą rašė, kad Tarybos posėdžiuose kylančią sumaištį posėdžio pirmininkui J.Sartauskui suvaldyti sekasi sunkiai. Kita vertus, kaip mokinukai įpranta klausyti mokytojo, taip ir Tarybos nariai jau galėtų įprasti posėdžių metu daryti tai, dėl ko ir yra susirinkę. Nors, kad tai sekasi itin sunkiai pastebėjo ir pats meras – balandžio pradžioje, minint dabartinės kadencijos miesto Tarybos dvejų metų sukaktį, J.Sartauskas apžvelgdamas Tarybos darbą pripažino, kad politikams reikėjo nemažai laiko prisiderinti prie ritmo ir išmokti dirbti.

Galima daryti prielaidą, kad viena iš priežasčių, kodėl posėdžių metu taip sunku susikaupti – mėnulio pilnatis. Šiaulių miesto politikai jau ne viename posėdyje patys yra pastebėję, kad kas mėnesį vykstantys posėdžiai dažnai sutampa su pilnatimi. Praėjusį ketvirtadienį vykęs posėdis vyko savaite anksčiau nei įprastai (miesto Tarybos posėdžiai vyksta paskutinį mėnesio ketvirtadienį), bet kaip tyčia sutapo su pilnatimi. Redakcija nesiima spręsti, ar mėnulio pilnatis turi kokios nors įtakos politikų darbui, bet dar pavasarį vykusiame posėdyje medikės išsilavinimą turinti politikė replikavo, kad ateityje derėtų Tarybos posėdžius rengti mėnesio pradžioje: „Posėdžiai jau ne pirmą kartą sutampa su pilnatimi ir tai labai jaučiasi, visi Tarybos nariai suaktyvėja.“

„Šiaulių naujienos“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min