TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valdžios svajose – antiriaušinė tvora

Mitingas ir riaušės prie Seimo sausio 16 d.
A.Opulskio ir K.Juškos nuotr. / Vilniaus savivaldybė pastaruoju metu aktyviai bando įsigyti kuo daugiau riaušėms malšinti skirtos įrangos.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Vilniaus savivaldybė pasišovė įsigyti dar vieną vargu ar labai reikalingą daiktą – antiriaušinę tvorą. Ir skirti tam 300 tūkst. Lt. Brangūs, tačiau neretai ne itin naudojami pirkiniai savivaldybei nėra naujiena – ji jau įsigijo katerį, tebesvajoja apie skraidančias filmavimo kameras.

Šių metų pradžioje išsigandus gresiančio potvynio suskubta pirkti modernų katerį. Esą iki šiol turėta medinė valtis buvo labai sena ir neatitiko saugumo reikalavimų. O guminė valtis buvo vienintelė visoje Vilniaus apskrityje, be to, nestabili. Upei nuslūgus ja plaukioti pavojinga – reikia vengti akmenų, šakų, kurios gali valtį sugadinti. Naujasis pirkinys kainavo savivaldybei 38 tūkst. Lt, bet potvynio šiemet taip ir nebuvo.

Dar viena miesto valdžios užgaida – įsigyti skraidantį filmavimo ir fotografavimo kameromis aprūpintą aparatą. Į mažą sraigtasparnį panašaus aparato kaina – apie 100 tūkst. Lt. Teigta, kad tokia įranga būtina, siekiant užtikrinti miestiečių saugumą. Ypač ji pagelbės policijai kilus socialiniams neramumams. Tačiau šios svajonės dar nepavyko įgyvendinti – viešųjų pirkimų konkursas stringa teismuose.

Kelis metrus jau turi

Kadencijai artėjant į pabaigą savivaldybės tarybos kolegija apsvarstė galimybę turėti antiriaušinę tvorą. Ji būtų naudojama per įvairius renginius. Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamento direktoriaus pavaduotojas Gintaras Tamošiūnas aiškino, kad tokia tvora dažniausiai reikalinga mitingų ar užsienio šalių vadovų vizitų metu, o priklausytų ji ne savivaldybei, bet Vilniaus policijai.

„Buvo prašoma savivaldybės lėšų, o jeigu jų būtų skirta, tada tartumėmės su policija, kokią tvorą pirkti. Dalis gal būtų tokia antiriaušinė, policija tokios jau turi kelis metrus – jos negali nuversti. O dalis būtų paprasta tvora“, – sakė G.Tamošiūnas.

Kolegija kol kas nepritarė

Tačiau Vilniaus tarybos kolegija idėjai skirti tvorai 300 tūkst. Lt nepritarė. Anot Finansų valdymo ir apskaitos departamento direktoriaus Edmundo Kačkaus, klausimas buvo atmestas dėl kelių priežasčių. „Niekas iš tarybos ir kolegijos narių nepasisakė už tai, kad ši tvora būtų labai reikalinga. Kaina irgi nemaža – 300 tūkst. Lt“, – teigė E.Kačkus.

Vis dėlto šis sprendimas nereiškia, kad antiriaušinė tvora bus pamiršta. E.Kačkaus teigimu, jeigu  Civilinės saugos ir viešosios tvarkos departamentas tokį pasiūlymą pateiks naujajai tarybai, galimybė skirti pinigų bus svarstoma iš naujo.

Iki šiol labiausiai tokia tvora Vilniaus policijai būtų pravertusi vos kelis kartus – per riaušėmis virtusį profesinių sąjungų mitingą  prie Seimo 2009 metų sausį ir per eitynes „Už lygybę“, surengtas 2010 metų gegužę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min