Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 25d. 12:27

Valentinas Mazuronis, komentuodamas išvyką į Afriką: į komandiruotes važiavau, važiuoju ir važiuosiu

Valentinas Mazuronis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valentinas Mazuronis

Aplinkos ministras, „tvarkietis“ Valentinas Mazuronis teigia, kad yra nepelnytai kritikuojamas dėl komandiruotės į Afriką. „Negalėjau nevykti, nes tai – aukščiausio lygio Jungtinių Tautų susitikimas, kuriame atstovavau visų Europos Sąjungos valstybių poziciją“, – 15min.lt trečiadienį sakė ministras.

Antradienį žiniasklaida pranešė, kad V.Mazuronis Afrikoje, Namibijoje, dalyvauja Jungtinių Tautų Konvencijos dėl kovos su dykumėjimu konferencijoje.

„Aš važiavau, važiuoju ir važiuosiu į visus renginius, kuriuose Lietuva, kaip pirmininkaujanti valstybė, privalo atstovauti ES valstybes“, – sakė jis.

Man gaila, kad iš to, kas yra gera, kai kurie jūsų kolegos daro pigų šou, – sakė V.Mazuronis.

TV3 žiniomis, už penkių dienų kelionę į Namibiją Aplinkos ministerija sumokėjo beveik 35 tūkstančius, o ministras į Afriką kartu pasiėmė dvi pavaldines.

V.Mazuronio teigimu, tai – netiesa. Ministras pabrėžė, kad už kelionę ministerija nemokėjo – išlaidos buvo padengtos iš Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai skirtų lėšų. Jis pridūrė, kad kartu su juo vyko ne dvi pavaldinės, kaip buvo pranešta, o daugiau žmonių, kurie Afrikoje liks iki šeštadienio.

„Pastaruoju metu pasirodžiusias spekuliacijas aš vertinu kaip politinį šmeižtą. Didžiuojuosi tuo, kad Lietuva kalbėjo visos ES lūpomis, man gaila, kad iš to, kas yra gerai, kai kurie jūsų kolegos daro pigų šou“, – sakė jis.

V.Mazuronio pirmtakui teko pasiaiškinti

Centro dešinės koalicijos Vyriausybėje dirbusiam aplinkos ministrui Gediminui Kazlauskui 2009 metų pradžioje teko teisintis dėl komandiruotės į Keniją.

G.Kazlauskas kartu su patarėja Laura Dzelzyte ir Aplinkos strategijos departamento vadove Vilija Augutavičiene šešias dienas lankėsi Kenijoje, kur vyko JT Aplinkos programos Valdančiosios tarybos 25-oji sesija bei Pasaulinis aplinkos ministrų forumas.

Delegacijos vizito į Keniją kaina siekė apie 30 tūkst. litų.

Pasipiktinimas kilo dėl to, kad ministras į renginį išvyko prasidėjus griežtam taupymui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min