Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 10d. 16:50

Valentinas Mazuronis: partija Tvarka ir teisingumas ragina koalicijos partnerius nešokti mokesčių sistemos kaitaliojimo kadrilio

Valentinas Mazuronis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Valentinas Mazuronis

Mokesčių sistemos pertvarka yra vienas svarbiausių valstybės raidos, jos finansinio patikimumo bei ekonominio augimo veiksnių. Partija Tvarka ir teisingumas 2012 metų Seimo rinkimų programoje deklaravo, jog Lietuvoje būtina subalansuoti darbo ir kapitalo apmokestinimą, laipsniškai pereiti prie trimečio biudžeto planavimo, skelbiama išplatintame pranešime spaudai.

Kaip vienas svarbiausių mokesčių reformos principų  turi būti progresinių mokesčių sistema. Šiandien dauguma finansų ekspertų ir politikų pasisako už mokesčių sistemos reformą, administravimo supaprastinimą bei visuotiną turto ir pajamų deklaravimą.

Socialdemokratų  partija gegužės mėnesio pabaigoje apsisprendė nesiūlyti artimiausiu metu sistemiškai įvesti progresinius pajamų mokesčius, nors šie mokesčiai ilgą laiką buvo partijos darbotvarkėje, progresinių mokesčių sistema bendru sutarimu yra ir dabartinės valdančiosios koalicijos Vyriausybės programoje. Praėjusią savaitę Finansų ministerija pateikė Vyriausybės pasitarime planuojamus dalinius mokesčių pakeitimus. 

Kitas valdančiosios koalicijos partneris – Darbo partijos (leiboristų) atstovai Seime pasiūlė grąžinti prieš kelerius metus taikytas pridėtinės vertės mokesčio lengvatas svarbiausiems maisto produktams – mėsai, daržovėms ir vaisiams.

„Iš esmės būtų galima pritarti Vyriausybės siūlymams, išskyrus dėl akcizų didinimo, galbūt, reikėtų platesnės diskusijos. Tačiau šie planai per mažai ambicingi mūsų koalicijai“, – teigė V.Mazuronis.

„Mokesčių sistemos pertvarka tampa savotiška politinių varžytuvių įkaite. Skuba ir nenuoseklumas šiuo atveju gali turėti itin neigiamų pasekmių ne tik valstybės biudžetui, bet ir daugumai Lietuvos žmonių. Esu įsitiknęs, jog sprendimams dėl mokesčių sistemos pertvarkos priimti būtina pasiekti ne tik valdančiosios daugumos politinį sutarimą, bet ir gauti verslo bendruomenės, investuotojų palankumą, socialiai jautrių visuomenės grupių pritarimą. Mokesčių sistema Lietuvoje turi būti aiški, stabili, patikima ir teisinga“, – sakė V.Mazuronis. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

30 geriausių restoranų

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min