Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 21d. 13:10

Valentinas Stundys: Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovų elgsena peržengia visas ribas

Valentinas Stundys
BFL/Tomo Lukšio nuotr. / Valentinas Stundys

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Valentinas Stundys, nustebintas ir pasipiktinęs energetikos viceministrės Renatos Cytackos, deleguotos Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA), įžeidžiančiais žodžiais šalies prezidentei, viešai kreipiasi į ministrą pirmininką Algirdą Butkevičių, kad jis suvaldytų dar vienus valdančiosios koalicijos partnerius – LLRA.

Parlamentaro manymu, LLRA savo veiksmais ir viešais pareiškimais ne tik blogina lenkų ir lietuvių santykius, bet ir kenkia Vyriausybės darniam darbui bei jos deklaruotam santykių su Lenkija „perkrovimui“.

Energetikos viceministrė R.Cytacka pagarsėjo tuo, kad išvadino melage prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri Europos Parlamente sukritikavo Lietuvą dėl neva diskrimuojamos lenkų mažumos užsipuolusį LLRA lyderį europarlamentarą Valdemarą Tomaševskį.

Energetikos ministerijos nuotr./Renata Cytacka
Energetikos ministerijos nuotr./Renata Cytacka

„Visomis įmanomomis priemonėmis, dažnai netgi prasilenkiančiomis su tiesa bei elementaria etika ir kultūra, LLRA atstovai, neva advokataudami lenkų tautinei mažumai, sparčiais žingsniais žengia iki galutinio Lietuvoje gyvenančių lenkų supriešinimo ir susipriešinimo. Tai kenkia ne tik šios tautinės mažumos gyvenimo atmosferai Lietuvoje, bet ir tarptautiniams santykiams“, – teigia V.Stundys.

Jis priminė šios politinės partijos atstovų demaršą visiems Lietuvos piliečiams svarbios Sausio 13-osios minėjimo Seime metu.

„Stebint tokį politikų elgesį, susidaro įspūdis, kad LLRA atstovai savo buvimą valdžios koalicijoje supranta kaip leidimą negerbti valstybės, jos švenčių, įstatymų ir vadovų – esamų ir buvusių“, – teigė V.Stundys.

Prlamentaras atkreipia dėmesį, kad LLRA brukamas Tautinių mažumų įstatymas jau sulaukė kritikos ne tik iš opozicijos ar visuomenės, bet ir iš pačių koalicijos partnerių, o tarptautinei bendruomenei skleidžiama informacija apie neva šios tautinės mažumos diskriminavimą Lietuvoje mažų mažiausiai prasilenkia su tikrove.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min