Dabar populiaru
Publikuota: 2009 birželio 11d. 11:50

Valinskas gėdino parlamentarus dėl išlaidavimo

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas

Po žiniasklaidos publikacijų apie Seimo narių bei ministrų parlamentinei veiklai skirtų išlaidų naudojimą ne pagal paskirtį Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas plenarinio posėdžio metu išrėžė kalbą, kuria ragino kolegas nemeluoti ir neišsisukinėti stengiantis nuslėpti išlaidavimą.

Šios kadencijos seimūnai yra pirmieji, kuriems reikia atsiskaityti už parlamentinei veiklai skirtų lėšų naudojimą. A.Valinskas kalbėjo, kad vakar susitiko su Etikos ir procedūrų komisijos pirmininku Algimantu Salamakinu ir aptarė pirmojo šių metų ketvirčio ataskaitas. Anot jo, parlamentarų išlaidos netelpa į jokius logikos ar padorumo rėmus.

Kaltina neveiklumu, bet trukdo dirbti

„Sunkui ir graudu stebėti, kaip kai kurie garbūs Seimo nariai įstatymo saugotojai išsisukinėja ir meluoja norėdami pateisinti tai, ką daro neteisėtai“, – iš tribūnos kalbėjo Seimo pirmininkas.  Netinkami pirkiniai, besaikis važinejimas taksi iš vieno miesto į kitą ir kitas išlaidavimas – tokias kolegų nuodėmes vardijo A.Valinskas.

Jam užkliuvo ir A.Salamakino komisijos darbas – esą net esant akivaizdžiam iššvaistymo faktui, jie kartais leidžia parlamentarams pasirinkti, ar grąžinti išleistus pinigus. Taip pat Seimo vadovui nepatiko, kad tikrinti lėšų pagrįstumą bus pradedama nuo valdybos narių ar komitetų pirmininkų – jis primygtinai reikalavo, kad būtų patikrinti visi Seimo nariai.

Tačiau A.Salamakinas žiniasklaidai teigė, kad Seimo vadovybės nurodymu trečiadienį iš jo atimtos detalios ataskaitos, kam parlamentinei veiklai skirtus pinigus leido Seimo vadovybės nariai, taip pat parlamentarais esantys ministrai.

Išskaičiuos iš atlyginimo

A.Valinskas pasiūlė griežtinti parlamentinei veiklai skirtų lėšų apskaitą: netinkamos išlaidos būtų išskaičiuojamos iš parlamentaro atlyginimo, o dėl šiurkščių pažeidimų net atimti Seimo nario mandatą.

„Nejuokinkim žmonių ir nežeminkim savęs dėl naujesnės mašinos pirkimo, nuomos. Buvo nuskambėjusi nuomonė „kaip aš galiu gerti kavą iš puodelio, kainavusio tik dešimt litų, jei aš vertesnis šimto“. Atstovaujam Seimui, todėl darykim tai garbingai“, – moralizavo „prisikėlėlių“ vadas.

Nuo sausio įsigaliojus naujajai tvarkai, kuri įpareigoja Seimo narius atsiskaityti už išlaidas parlamentinei veiklai, Finansų departamentas sulaukė čekių ne tik už biurų nuomą, benziną, komunikacijos išlaidas, bet ir už prabangius indų servizus, pietus parlamento valgykloje, net maisto produktus, tokius kaip varškė ar grietinė, vaikiškas knygas ar apsilankymą sporto klube.

Kas mėnesį kiekvienam Seimo nariui greta darbo užmokesčio skiriama suma su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Iki gegužės ji sudarė beveik 4000 litų, dabar sumažinta iki 3200 litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min