Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 26d. 15:46

Valinskas mąsto apie naujas akreditacijos taisykles

Arūnas Valinskas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Arūnas Valinskas

Atsižvelgdamas į susidariusią visiems nepalankią darbui aplinką, Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas Seimo valdybai teiks Viešosios informacijos rengėjų atstovų akreditavimo Seimo kanceliarijoje tvarkos aprašo pakeitimų sustabdymą, kol bus parengtos naujos taisyklės.

A.Valinskas pareiškė nesitikėjęs, kad kai kurie Viešosios informacijos rengėjų akreditacijos taisyklių pakeitimai sukels tokią nepasitenkinimo bei protestų bangą ir tarp žurnalistų, ir tarp Seimo narių. Dar daugiau – tai išaugo ne tik į valdžios ir žurnalistų susipriešinimą, bet ir į didelę priešpriešą tarp pačių žurnalistų. Šis sprendimas sukėlė nereikalingą sumaištį ir įtampą, apaugo būtais ir nebūtais gandais.

Seimo pirmininkas pripažino, kad jis buvo kiek skubotas, priimtas nesurinkus tikslių ir reikiamų duomenų apie darbo su žurnalistais praktiką bei tradicijas kitose institucijose, nepasitarus su pačiais žurnalistais, neapsvarsčius galimų pasekmių, teigiama Seimo pranešime spaudai.

Parlamento vadovas siūlo pradėti nuo balto lapo ir kviečia suinteresuotas puses, pasikeitus nuomonėmis, atsižvelgus į pageidavimus ir racionalius pasiūlymus, parengti tinkamas žurnalistų darbo tvarkos taisykles Seime. Juo labiau kad naujos taisyklės parodė, jog ir tarp žurnalistų nėra bendros nuomonės, kokio pobūdžio – informacinė, pramoginė ar bulvarinė – žiniasklaida turėtų dirbti Seime. Ne viename pokalbyje žurnalistai Seimo pirmininką patikino, kad jie patys pajėgūs sudrausminti kolegas dėl netinkamo elgesio Seime.

„Manau, kad tik tokiu keliu eidami sukursime darbo sąlygas, kurios bus priimtinos ir mums – Seimo nariams bei darbuotojams, ir čia dirbantiems žurnalistams. Kviečiu visus nusiteikti bendram ir konstruktyviam darbui. Mes visi esame suinteresuoti, kad Lietuvos visuomenė gautų tikrą, išsamią ir objektyvią informaciją iš parlamento rūmų”, – sako Seimo pirmininkas A.Valinskas.

Temos: 1 Darbas
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min