Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valinskas prezidentei: koalicija – ne kavos servizas (atnaujinta 14.19 val.)

Arūnas Valinskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Arūnas Valinskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Tautos prisikėlimo partijos (TPP) lyderis Arūnas Valinskas, penktadienį pavadinęs prezidentę Dalią Grybauskaitę boba, savo poelgio nė kiek nesigaili. Šeštadienį surengtoje spaudos konferencijoje TPP lyderis prezidentę netiesiogiai pavadino ir namų šeimininke.

„Pritariu Andriaus Kubiliaus nuomonei: ministras – ne kavos puodelis. Norėčiau šią mintį pratęsti. Koalicija nėra kavos servizas, kurį kaip nori gali dėlioti namų šeimininkė“, – žurnalistams pareiškė A.Valinskas.

Jis sakė, kad TPP neketina trauktis iš valdančiosios koalicijos, jeigu jis, kaip penktadienį sakė prezidentė, nebus patvirtintas kultūros ministru. „Nemanote, kad šitoj vietoj yra per daug sąmokslo teorijų? Jei mes norėtume sugriauti koaliciją, mes tiesiog paimtume ir išeitume iš jos“, – sakė A.Valinskas.

Parlamentaras aiškino, kad dabartinis TPP elgesys yra planuotas. „Aš tikrai nesiveržiu į ministrus. Tai buvo sąmoningai padarytas veiksmas, norint parodyti situaciją, kaip yra einama autokratijos režimo link. Mes tą matome ir apie tai garsiai kalbame. Yra taikomi dvigubi, trigubi, keturgubi standartai, savi žmonės sodinami į įvairias vietas, neargumentuotai kertamos galvos“, – sakė jis.

A.Valinsko teigimu, TPP nesiūlys kito kandidato į kultūros ministrus tol, kol neišgirs oficialių D.Grybauskaitės argumentų, kodėl ministru negalėtų tapti jis pats. „Greičiausiai ponia prezidentė turi savo reitingų lentelę, kur visuomet yra viršuje. Ir, matyt, pasakys, kad neturintis 7 ar 5 proc. palaikymo, negali eiti jokių pareigų valstybėj. Tai tarp eilučių yra konkretus pasiūlymas trauktis Kubiliui“, – svarstė TPP lyderis ir pridėjo, kad, ėmus kristi prezidentės reitingams, būtent taip gali nutikti.

A.Valinskas užsiminė galintis ir atsiimti kandidatūrą į kultūros ministrus. „Pirmadienį kalbėsiu su premjeru ir aptarsime situaciją. Mažiausiai norėjau ministrauti. Ar aš atsiimsiu savo kandidatūrą, ar kitaip išspręsiu tas problemas, pirmadienį pamatysite“, – sakė A.Valinskas.

Jis neįvardijo, kas galėtų būti kitas TPP kandidatas į kultūros ministrus, tačiau patikino, kad tai nebus jo žmona Inga Valinskienė. „Dar betrūko man ministrienės. Nesvarstėme ir nesvarstysime“, – sakė A.Valinskas.

Nesigaili pavadinęs boba

Paklaustas, ar nesigaili penktadienį D.Grybauskaitę pavadinęs boba, A.Valinskas sakė: „Jeigu ji yra įsižeidusi, yra teisinis kelias, prieš įstatymą visi yra lygūs. Yra pasiūlymas kreiptis į teismą ir skaityti Konstituciją“. Tačiau jis pridėjo, kad sužinojęs, jog prezidentė įsižeidė, atsiprašytų.

Jis tikino, kad pavadintas „boba“ galėtų įsižeisti nebent vyras, o moteris to daryti neturėtų. „Tai buvo pasakyta vertinant tuos argumentus, kuriuos išsakė prezidentė. Ji leido sau pasielgti grynai emociniu pagrindu“, – kalbėjo TPP lyderis.

Naujienų portalas 15min.lt primena, kad dabar kultūros ministro pareigas eina TPP į šį postą deleguotas Remigijus Vilkaitis. Tačiau partija panoro R.Vilkaitį atšaukti iš šių pareigų, nes jis esą nebendrauja su jį delegavusia partija ir jos frakcija Seime. Vietoje R.Vilkaičio TPP siūlo kitą kandidatą – A.Valinską.

Jo kandidatūrai nepritaria prezidentė D.Grybauskaitė. Jos teigimu, A.Valinskas neturi reikalingo visuomenės pasitikėjimo. Tokius prezidentės argumentus A.Valinskas penktadienį pavadino „bobiška nuomone“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min