TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valinskas prie posto neprisirišęs, bet atsistatydinti neskuba

Arnas Valinskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Seimo pirmininkas A.Valinskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas teigia, kad nesilaiko įsikibęs Seimo pirmininko kėdės ir žada atsistatydinti, tačiau tik tuo atveju, jei specialiosios tarnybos patvirtins, kad jo pažintys su Daktarų grupuotės atstovais – nusikalstamo pobūdžio.

Penktadienio rytą A.Valinskas pasiprašė priimamas pas prezidentę Dalią Grybauskaitę. D.Grybauskaitė susitikimo metu pabrėžė, kad jos nuostatos ir pozicija dėl politinės atsakomybės nesikeičia, pranešė jos atstovas spaudai Linas Balsys.

„Vakaruose jau būtų atsistatydinęs“

Esą yra dvi šios istorijos dalys – teisinė ir moralinė bei politinė atsakomybės. Dėl teisinės atsakomybės sprendimą turi priimti Generalinė prokuratūra, tačiau būdamas aukščiausio rango pareigūnas A.Valinskas turi prisiimti politinę bei moralinę atsakomybę, nes tokia situacija yra žalinga Lietuvos politinei sistemai ir menkina piliečių pasitikėjimą valstybės institucijomis.Vakaruose tokioje situacijoje politikai nelaukia kokių nors ypatingų sprendimų ar teisminių išvadų, o patys pasveria, kiek jie turi įtakos ir kiek gali jų veiksmai ir buvimas daryti žalos politinei sistemai, ir priima sprendimus. Dažnai būna, kad atsistatydina, – teigė L.Balsys

„Tokioje situacijoje, kai vienos partijos vidiniai reikalai viešai diskutuojami, kai viešai pateikiami kaltinimai, kurie gal pagrįsti, gal ir ne, politikas negali atsidurti. Tai kelia žalą jo reputacijai, valstybės institucijoms. Nenustebinsiu pasakydamas, kad Vakaruose tokioje situacijoje politikai nelaukia kokių nors ypatingų sprendimų ar teisminių išvadų, o patys pasveria, kiek jie turi įtakos ir kiek gali jų veiksmai ir buvimas daryti žalos politinei sistemai, ir priima sprendimus. Dažnai būna, kad atsistatydina“, – paklaustas, ką reiškia politinės atsakomybės prisiėmimas, kalbėjo L.Balsys.

Valinskas atsistatydinti neskuba

Seimo pirmininkas savo ruožtu teigė, kad prisiima visą politinę atsakomybę. Jis ketina sulaukti atitinkamų išvadų dėl jam ir jo partijai politinėje erdvėje mestų kaltinimų ir tada apsispręsiantis, ką toliau darys.

„Tikrai nesiruošiu laikytis įsikibęs vieno ar kito posto, mūsų partija taip pat. Prezidentė visiškai teisi. Dėl tos sumaišties kalčiausias Valinskas, beveik prieš metus, pavasarį, sugalvojęs kurti partiją, kurioje, deja, atsidūrė žmonių, kurie elgiasi ne taip, kaip reikėtų“, – kalbėjo A.Valinskas.

Seimo vadovas teigė artimiausiu metu susilaikysiantis nuo komentarų dėl bet kokių jo politinių oponentų veiksmų, kol nebus teisėsaugos išvadų. Jis aiškino, kad ši „juodinimo kampanija“ nėra tikslas, o tik priemonė valdančiajai koalicijai sugriauti ir politinei padėčiai šalyje destabilizuoti.

Iš Seimo siūlo trauktis visiems „prisikėlėliams“

Per spaudos konferenciją A.Valinskas viešai pasiūlė visiems TPP atstovams atsisakyti Seimo nario mandato ir vietoj savęs nedeleguoti kitų narių – esą taip būtų įvykdytas rinkėjams duotas pažadas ir sumažintas parlamentarų skaičius iki „šimto dvidešimt kelių“.

„Jei galima taip išspręsti, tai padarom taip. Mes atėjom, kad būtų linksmiau, bet linksmiau jau buvo“, – kiek populistiškai šnekėjo Seimo pirmininkas.

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai,  VSD ir Generalinė prokuratūra tiria, ar A.Valinsko ryšiai su Daktarų grupuotės aplinkos žmonėmis yra nusikalstamo pobūdžio.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min