Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 8d. 11:37

Valinskas ragina Generalinę prokuratūrą inicijuoti tyrimą dėl galimo valstybės paslapties atskleidimo

Partijos lyderis Arūnas Valinskas
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Arūnas Valinskas

Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, ragindamas inicijuoti tyrimą dėl buvusio ar tariamo valstybės ar tarnybos paslapties atskleidimo ar pasikėsinimo tai padaryti.

Parlamento vadovas ragina Generalinę prokuratūrą ištirti Seimo nario A. Sacharuk pareiškimus žiniasklaidoje, kuriuose A. Valinskas kaltinamas dalyvavus gaunat ir/ar atskleidžiant valstybės ar tarnybos paslaptį sudarančią informaciją, teigiama Seimo pranešime.

A. Sacharuk žiniasklaidoje teigė, kad A. Valinskas prašė jo, kaip buvusio operatyvinio darbuotojo, „padėti vienam geram savo draugui“ gauti operatyvinės informacijos iš Kriminalinės policijos biuro atliekamo tyrimo, susijusio su Daktarų gauja.

„Viešai apkaltintas nusikaltimo padarymu ir matydamas, jog teisėsaugos institucijos nesiima veiksmų dėl galimo nusikaltimo padarymo, kreipiuosi į Jus ir, įvertinus nusikalstamos veikos visuomeninę reikšmę, raginu inicijuoti tyrimą dėl buvusio ar tariamo valstybės ar tarnybos paslapties atskleidimo ar pasikėsinimo tai padaryti“, – rašoma Seimo vadovo kreipimesi Generalinei prokuratūrai.

Seimo Pirmininkas pažymi, jog pasitvirtinus, kad valstybės ar tarnybos paslaptis buvo atskleista ar pasikėsinta tai padaryti, Generalinė prokuratūra turėtų įvertinti Seimo nario A. Sacharuk veiksmus tuo aspektu, ar jis nenusižengė teisės aktams nedelsiant nepranešdamas teisėsaugos institucijoms apie nusikalstamą veiką.

„Nepasitvirtinus A. Sacharuk teiginiams, prašau pradėti ikiteisminį tyrimą dėl šmeižto, nes tokie A. Sacharuk teiginiai žemina mano asmenį, jais akivaizdžiai siekiama pakirsti pasitikėjimą manimi, kaip žmogumi ir politiku, taip pat tokiais pareiškimais metamas šešėlis Seimo Pirmininko institucijai ir visam Lietuvos Respublikos Seimui“, – teigia A. Valinskas.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min