Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 4d. 12:44

Valinsko pozicijos Seime silpnėja?

Valinskus pasitinka Zenonas Vaigauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Pareiškęs apie ketinimą siekti prezidento posto A.Valinskas atrodė pasitikintis savimi.

Apie tai, kad Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas gali susivynioti prezidento rinkimų vėliavą ir sprukti į krūmus, politikos užkulisiuose prabilta jau ne vakar ir ne užvakar, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Apie tai, kad Seimo pirmininkas Arūnas Valinskas gali susivynioti prezidento rinkimų vėliavą ir sprukti į krūmus, politikos užkulisiuose prabilta jau ne vakar ir ne užvakar, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Dienraščio teigimu, Tautos prisikėlimo partijos (TPP)„maištininkai“, kurie esą nepatenkinti savo lyderio pozicija ir ambicijomis, po paskutinio partijos suvažiavimo sustiprino savo pozicijas ir pradėjo atvirai grasinti A.Valinskui ir pakrikusiai jo aplinkai. Šaltiniai TPP frakcijoje Seime tikina, esą frakcija subyrėjusi mažiausiai į tris dalis.

Dienraščio nuomone, nesiekti prezidento posto A.Valinską privertė niūri realybė – sunkiai sekėsi surinkti reikiamus 20 tūkstančių jį remiančių piliečių parašų. „Lietuvos ryto“ teigimu, bendražygiai Seimo pirmininkui patarė įteikti Vyriausiajai rinkimų komisijai surinktus 21 tūkstantį parašų, o paskui garsiai paskelbti, kad jis traukiasi iš šalies vadovo rinkimų. 

Šarūno Mažeikos/BFL nuotr./Dalia Grybauskaitė
Dalia Grybauskaitė

„A.Valinskas penktadienį lankstėsi ir tiems, nuo kurių irgi priklauso jo likimas – kandidatei į prezidentus eurokomisarei Daliai Grybauskaitei ir ją remiantiems valdančiosios koalicijos partneriams (...) Paradoksas: būtent A.Valinsko politinė silpnybė ir nuolankumas kaip tik gali tapti jo posto garantija. Taip Seimo pirmininko ateitis vertinama politikos užkulisiuose“, – rašoma dienraštyje.
 

„Lietuvos ryto“ teigimu, neatmestina, kad po prezidento rinkimų gali keistis ir valdančiosios koalicijos sudėtis. Esą tai Seimo pirmininkui nieko gero nežadėtų. 

Politologas Vytautas Dumbliauskas dienraščiui sakė: „Net ir A.Valinskui pagaliau tapo aišku, kad rinkimuose jo laukia pralaimėjimas. Tai – pernelyg akivaizdu. (...)A.Valinskas taip ir nesugebėjo tapti tokia politine figūra, kuri pati galėtų lemti savo likimą. Jis nebeturi jokios politinės iniciatyvos, subyrėjo net jo partija. Taigi viskas priklausys nuo to, kiek politinę padėtį norės keisti naujas prezidentas ir kiti valdančiosios koalicijos partneriai“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min