Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 rugpjūčio 16d. 07:19 , Atnaujinta: 2018 rugpjūčio 16d. 12:54

„Valstiečiai“ apskundė konservatorius VRK dėl galbūt mokėtų atlyginimų iš dotacijų

Tadas Langaitis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Tadas Langaitis

Valdantieji „valstiečiai“ skundžia opozicinius konservatorius Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) dėl rinkimų metu politikams galbūt mokėtų atlyginimų iš dotacijų.

Kaip skelbia naujienų portalas delfi.lt, Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narė Agnė Širinskienė su skundu į VRK kreipėsi dar šių metų gegužės 3-ą dieną. Ji prašo įvertinti opozicinės Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS – LKD) partijos galimus rinkimų įstatymo pažeidimus, kai partija darbuotojus galimai įdarbino būtent rinkimų kampanijai, tačiau atlyginimai jiems buvo mokami ne iš, kaip numatyta įstatyme, specialiosios rinkimų sąskaitos, o iš einamosios ar asignavimų (dotacijų) sąskaitos lėšų partijoje.

Anot portalo, „valstiečiai“ neoficialiai mini tris TS – LKD partijoje rinkimų laikotarpiu esą dirbusius asmenis – buvusį Seimo narį Tadą Langaitį, parlamentarus Moniką Navickienę ir Vytautą Kernagį.

Dėl tokio pažeidimo, t.y. rinkimų kampanijos metu įdarbintų asmenų, neįtraukiant to į rinkimų išlaidas rugpjūčio pradžioje Šiaulių miesto apylinkės teismas skyrė minimalią 480 eurų baudą LVŽS vadovui Ramūnui Karbauskiui. Tarp taip įdarbintųjų buvo ir premjeras Saulius Skvernelis.

Ketvirtadienį po vidurdienio TS-LKD Vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė žiniasklaidai išplatintame pranešime teigia, kad A.Širinskienės teiginiai neatitinka tikrovės.

„Rekomenduočiau kolegoms valstiečiams prieš metant bet kokius įtarimus kitoms partijoms tiesiog pasidomėti realia situacija. Vytautas Kernagis niekados nebuvo partijos darbuotoju. Tai, ką jis darė rinkimų kampanijos metu, buvo daroma jo, kaip kandidato į Seimą, iniciatyva. Monika Navickienė vykdančiąja partijos sekretore dirbo nuo 2013 m. birželio 17 d. Jos funkcijos buvo susijusios su partijos kasdieniu administravimu, personalo vadyba, neapėmė vienų rinkimų. Monika iš vykdomosios sekretorės pareigų pasitraukė iškart po rinkimų, nes buvo išrinkta į Seimą. Tadas Langaitis partijos darbuotoju tapo 2015 m. spalio 21 d., o tai yra beveik šeši mėnesiai iki rinkimų kampanijos pradžios.

Sutartis su Tadu buvo labai simbolinio pobūdžio ir jis iš esmės dirbo savanoriškais pagrindais. Partija kas mėnesį jam mokėjo 96 eurus (bruto darbo užmokestis) ir visa ši suma keliavo mokesčių mokėjimui. Tado atvejis nuo Sauliaus Skvernelio skiriasi tuo, kad Tadas Langaitis pradėjo dirbti dar iki politinės kampanijos pradžios, o ne rinkiminės kampanijos metu, kaip tai darė S.Skvernelis ir kiti valstiečių įdarbinti asmenys“, – dėsto A.Gedvilienė.

Valerijos Guiskajos/15min nuotr./Aistė Gedvilienė
Valerijos Guiskajos/15min nuotr./Aistė Gedvilienė

A.Gedvilienė taip pat stebisi valstiečių pateikiamomis abejonėmis dėl TS-LKD partijos darbuotojų pokyčio 2017 m. ir vadina tai yra sąmoningai skleidžiama netiesa, kuria siekiama atkeršyti partijai už jos principingą poziciją prieš LVŽS priimtus sprendimus ir sistemiškai vykdomus įstatymų pažeidimus.

„2017 m. lyginant su prieš tai buvusiais rinkiminiais metais, atsirado dvi sąlygos, kurios lėmė darbuotojų skaičiaus mažėjimą. Pirmoji sąlyga buvo tai, kad po Seimo rinkimų partija turėjo įsiskolinimą bankui ir ėmės griežtos taupymo politikos. Šis taupymas pasižymėjo tuo, kad atsisakėme dalies ilgamečių partijos darbuotojų tiek regionuose, tiek centrinėje būstinėje. Atsisakėme ir dalies svarbių tradicinių renginių – organizavome mažiau partijos tarybų, nerengėme partijos vasaros sąskrydžio.

Antroji sąlyga buvo tai, kad 2017 m. pasikeitė partijos vykdomoji sekretorė. Man pradėjus eiti šias pareigas aiškiai išsikėliau tikslą optimizuoti partijos resursus, dirbti su mažiau darbuotojų, o tuos, kurie lieka paskirstyti tikslingiau tik toms funkcijoms, kurios užtikrintų geriausius partijos rezultatus ateityje. Skirtingai nuo valstiečių, esame didelė politinė partija, turinti daug narių ir atstovaujame žmonėms daugelyje šalies savivaldybių. Todėl natūralu, kad ir resursai, kuriuos turime bei naudojame yra didesni nei jų. Tame tarpe ir žmogiškieji“, – teigė TS-LKD Vykdomoji sekretorė.

A.Gedvilienė taip pat pastebi, kad VRK iki šiol, nors ir buvo atvejų su nustatytais pažeidimais Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje, nėra suformulavusi aiškių taisyklių kaip ir kuriuos darbuotojus reikia deklaruoti. TS-LKD yra pateikusi prašymą tokią tvarką, kuri leistų ateityje visoms partijoms turėti vienodas deklaravimo taisykles, parengti, tačiau atsakymo per du mėnesius Komisija pateikti dar nesugebėjo.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

22:31
01:16
06:39

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min