Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Valstiečiai" išsprūdo iš Prunskienės globos (atnaujinta 17.49 val.)

K.Prunskienė jau antrą dešimtmetį persekioja Šatrijos Raganos šešėlis.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / K.Prunskienė nenori susisaistyti tik su „valstiečiais“.
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstiečių liaudininkų sąjungos suvažiavime, kuris šiandien vyksta Anykščiuose, partijos pirmininko postas atiteko verslininkui Ramūnui Karbauskiui.

Ligšiolinė partijos lyderė Kazimira Danutė Prunskienė atsisakė siekti pirmininkės posto, nes esą dalyvauja prezidento rinkimuose ir nori būti nepriklausoma kandidatė.

Tikisi palaikymo

Jau anksčiau K.D.Prunskienė yra pareiškusi, jog kelyje į Prezidentūrą tikisi valstiečių liaudininkų palaikymo, tą pakartojo ir šiandien suvažiavime.

Tačiau esą nenori būti tik vienos partijos kandidatė, nes mano, kad ją parems ir moterų organizacijos, ir buvę bendramoksliai, ir studentai. Po pralaimėtų pastarųjų rinkimų į Seimą K.D. Prunskienės kėdė partijoje jau nebebuvo tvirta. Rinkimus pralaimėjo ne tik partija, neperžengusi 5 proc. barjero, bet ir pati K.D. Prunskienė nebuvo išrinkta vienmandatėje apygardoje. 

R.Karbauskis laimėjo

Andriaus Ufarto/BFL nuotr./R.Karbauskis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr./R.Karbauskis

Didžiausias K.D.Prunskienės oponentas partijoje,  verslininkas R.Karbauskis praėjusiais metais pasitraukė iš partijos, vėliau vėl sugrįžo neslėpdamas ambicijų pats stoti prie partijos vairo.

2001-aisiais R.Karbauskis pats, tada vadovavęs Valstiečių partijai, nusprendė jungtis su K.D.Prunskienės Naujosios demokratijos partija, ir vadovavimą partijai atidavė į  jos rankas.

Šiandien vykusiuose rinkimuose būtent jis kartu su europarlamentaru Gintaru Didžioku buvo pagrindininiai kandidatai užimti pirmininko postą.

Slaptu balsavimu valstiečiai-liaudininkai savo naujuoju lyderiu išrinko R.Karbauskį. Už jo kandidatūrą balsavo 323, už G.Didžioką – 244 delegatai. 

K.D.Prunskienės prašymas prezidento rinkimuose paremti ją kaip nepriklausomą kandidatę neliko be atsako. Partijos paramą suvažiavimo balsų dauguma ji gavo. „Valstiečiai“ savo buvusią lyderę net išrinko Garbės pirmininke, ir pasak G.Didžioko, tikisi, kad būtent ji laimės prezidento rinkimus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min