TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstiečiai liaudininkai parems A.Kubilių, jeigu jis atsižvelgs į jų sąlygas

Andrius Kubilius
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Andrius Kubilius
Šaltinis: BNS
0
A A

Premjeras Andrius Kubilius ketvirtadienį pasveikino tris atstovus Seime turinčių valstiečių liaudininkų pareiškimą dėl galimos paramos valdančiajai koalicijai.

Valstiečių liaudininkų sąjunga (LVS) ketvirtadienį pažadėjo paremti valdančiąją Permainų koaliciją balsuojant dėl interpeliacijų ar keliant nepasitikėjimo Vyriausybe klausimą, jei ši atsižvelgs į kai kuriuos jų reikalavimus.

„Premjeras teigiamai vertina valstiečių liaudininkų sprendimą. Deklaruojamas palankaus neutralumo statusas yra žingsnis teigiama kryptimi. Jeigu reikalavimai iš tiesų bus nepopulistiniai ir rimti, yra galimybė susitarti. Premjeras reiškia viltį, kad tai yra sėkmingo bendradarbiavimo gera pradžia“, – ketvirtadienį BNS sakė premjero patarėjas Virgis Valentinavičius.

LVS lyderis teigė tikslaus reikalavimų sąrašo dar neturįs, jis turėtų būti parengtas ketvirtadienio vakarą. Pirminiais duomenimis, jame – maždaug 25 punktai.Ketvirtadienį Vilniuje posėdžiavusi Lietuvos valstiečių liaudininkų valdyba nusprendė nesijungti prie valdančiosios koalicijos, bet sakė, kad galima parama balsuojant dėl nepasitikėjimo Vyriausybe ar ministrais. Tačiau prieš tai valdantieji turi pažadėti atsižvelgti į valstiečių liaudininkų siūlymus, kaip pagerinti padėtį šalyje.

„Buvo svarstomas variantas, kad esant interpeliacijai, mes galėtume nebalsuoti už interpeliaciją, tokiu būdu leisti mažumos Vyriausybei, jeigu taip susiklostys, toliau veikti. Ir buvo svarstoma, kokiomis sąlygomis tai galėtų atsitikti. Yra reikalavimų sąrašas, kuris tikrai nėra populistinis arba specialiai padarytas, kad mes čia pastovėtume prieš jus, pasigražintume ir po to nutrauktume“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė partijos vadovas Ramūnas Karbauskis.

LVS lyderis teigė tikslaus reikalavimų sąrašo dar neturįs, jis turėtų būti parengtas ketvirtadienio vakarą. Pirminiais duomenimis, jame – maždaug 25 punktai.

Tačiau R.Karbauskis minėjo, kad jie ketina Vyriausybei priminti pinigus, kuriuos ji buvo įsipareigojusi atiduoti savivaldybėms, bet neatidavė, kelti išmokų žemdirbiams klausimą, reikalauti grąžinti panaikintas pridėtinės vertės mokesčio lengvatas maisto produktams, leidiniams.

Valstiečiai liaudininkai žada siekti, kad būtų paskelbtas moratoriumas bet kokių socialinių išmokų mažinimui. Jie prieštarauja pensinio amžiaus ilginimui.

Penktadienį valstiečiai liaudininkai savo reikalavimų sąrašą planuoja pateikti Seimo pirmininkei Irenai Degutienei bei premjerui Andriui Kubiliui.

„Manau, daugeliu klausimų mes galime susitarti. Jeigu dabartinė valdančioji dauguma galvoja apie situacijos stabilizavimą, jos gerinimą, nė vienas mūsų siūlymas nėra nukreiptas į tai, kad padėtis Lietuvoje pablogėtų arba liktų tokia, kokia šiandien“, – tvirtino R.Karbauskis.

Paklaustas, ar realu, kad Vyriausybė atsižvelgtų į jų reikalavimus, valstiečių liaudininkų pirmininkas pabrėžė, kad „mažumos sąlygomis dirbanti Vyriausybė šioje krizės situacijoje bus priversta girdėti opoziciją“.

LVS pirmasis vicepirmininkas Bronis Ropė teigė, kad jie nereikalausią tuoj pat įvykdyti jų reikalavimų – svarbu, kad būtų susitarta, priimti grafikai ir jų laikomasi.

Anot valstiečių liaudininkų, susitarti arba ne su valdančiaisiais jie turėtų iki kovo 10 dienos, kai prasidės Seimo pavasario sesija.

„Arba susitariame kažką, arba formuojasi nauja dauguma. Kol susitarimo laikomės, tą palaikymą padarysime, pirmą susitarimo nesilaikymo dieną formuojasi nauja dauguma“, – tvirtino B.Ropė.

Dabartinė valdančioji koalicija turi minimalią – 71 balso – daugumą 141 narių parlamente. Trauktis iš jos grasina trauktis liberalcentristas Žilvinas Šilgalis.

Valdančiajai Permainų koalicijai šiuo metu priklauso Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų ir centro sąjungos, Tautos prisikėlimo partijos ir Liberalų sąjūdžio frakcijos.

Valstiečiai liaudininkai Seime turi 3 atstovus. Jie išrinkti vienmandatėse apygardose. Per 2008 metų Seimo rinkimus LVS neįveikė 5 proc. barjero.

Opozicinės Socialdemokratų, Darbo partijos bei partija „Tvarka ir teisingumas“ kuria alternatyvią Vyriausybės programą ir ketina formuoti naują valdančiąją daugumą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min