Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Valstiečiai“ panoro didesnio biuro Vilniuje

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos patalpos
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos patalpos
Šaltinis: 15min
1
A A

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorę Almą Vaitkunskienę prašydama suteikti didesnes patalpas partijos būstinei. Prašymą partija grindžia laimėtais Seimo rinkimais. Tačiau Vilniaus valdžia „valstiečių“ noro tenkinti neskuba. Vasarį bus svarstoma, ar apskritai nederėtų pasekti Kauno pavyzdžiu ir nebesuteikti nuolaidų partijoms patalpas nuomotis pigiau.

Šiuo metu Vilniaus savivaldybė iš partijų už patalpų nuomą ar panaudą ima perpus mažesnį mokestį, nei rinkos vertė.

Didžiausias patalpas sostinėje šiuo metu su nuolaidomis nuomojasi Darbo partija, Lietuvos laisvės sąjunga ir konservatoriai.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Vilniuje šiuo metu už 350 eurų per mėnesį suteikta teisė nuomoti 48,55 kv. m. patalpas Pamėnkalnio gatvėje. „Valstiečių“ pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad šios patalpos – apgailėtinos būklės.

„Jūs, jeigu nueitumėte į tas patalpas, jūs pasakytumėte, kaip gali būti tokios patalpos. Baisios ten iš tikrųjų. Du kambariukai mažiukai ir ten tiesiog kaip sandėlys. Ten pastatas toks. Tikėkimės, kad bus rastos galimybės skirti didesnes patalpas šiek tiek. Prašiau, kad dėl to kreiptųsi, nes ten net gėda būtų jus priimti. Nueitumėte, pamatytumėte, kodėl. Matyt, kokios buvo paskutinės likusios, tokias tada ir davė“, - kalbėjo R.Karbauskis.

Anot jo, „valstiečiai“ nesipriešina svarstymams apskritai nesuteikti partijoms būstinių su nuolaidomis, tačiau jis pabrėžia, kad tuomet visoms politinėms jėgoms turi galioti vienodos taisyklės.

Sąlygos visiems skirtingos

Kol kas atrodo, kad taisyklės tikrai nėra vienodos.

Pavyzdžiui, Vilniaus miesto savivaldybės taryba, skirdama patalpas partijoms, iki šiol atrodo atsižvelgdavo į partijų narių kiekį, o ne į rinkimų rezultatus.

Tačiau vos 1,5 tūkst. narių turinti nurodžiusi Lietuvos rusų sąjunga yra gavusi 100 kv. m. biurą. Sutartis dėl jo nuomos pasibaigė dar 2015-aisiais, bet iki šiol nėra duomenų, kad patalpos būtų grąžintos.

Sutartys su politinėmis partijomis savivaldybėje taip pat buvo sudaromos labai skirtingos. Vienos iš jų patalpas gavo panaudos būdu, kitos nuomojosi. Su vienomis sutartys buvo sudaromos metams, su kitomis – kone šimtmečiui.

Partijų būstinės Vilniuje
Partijų būstinės Vilniuje

Tvarką nori keisti

Vilniaus mero atstovas spaudai Aleksandras Zubriakovas 15min teigė, kad vasarį Vilniaus miesto savivaldybės taryba ketina svarstyti patalpų partijoms suteikimo tvarkos pakeitimus. Tik tuomet bus apsispręsta ir dėl didesnių patalpų „valstiečiams“ suteikimo.

„Vilniaus miesto mero tikslas – kad būtų nustatyti aiškūs kriterijai ir nebūtų daroma jokių neprotingų išimčių“, - teigė A.Zubriakovas.

Pats Vilniaus meras Remigijus Šimašius socialiniame tinkle „Facebook“ pernai gruodį sveikino Kauno savivaldybę, kuri pasiryžo nutraukti sutartis su visomis partijomis, kurios nemokamai naudojosi miestui priklausančiu turtu.

„Spėkite, kuri partija Vilniuje iš savivaldybės turi gavusi daugiausiai patalpų už didžiausią sumą? Pasufleruosiu gatvę – Gedimino prospektas.

Man akivaizdu, kad šį kromelį reikia uždaryti ir įvesti tvarką. Partijos apskritai pradėjo gauti patalpas iš savivaldybių tada, kai nebuvo valstybinio jų finansavimo.

Beje, tos partijos, kurioms atstovaujama savivaldybės Taryboje, turi kabinetą frakcijai ir gali rinktis savivaldybėje“, – rašė R.Šimašius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min