Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 26d. 11:45 , atnaujinta: 2017 liepos 26d. 13:11

„Valstiečiai“ socialdemokratų atsakymo dėl koalicijos laukia iki rugsėjo 10 dienos

Viktoras Pranckietis ir Saulius Skvernelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Viktoras Pranckietis ir Saulius Skvernelis

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) socialdemokratų atsakymo dėl tolesnio darbo koalicijoje laukia iki rugsėjo 10 dienos, tuo tarpu socialdemokratų lyderis Gintautas Paluckas sako, jog sprendimo neskubins ir jis bus po rugsėjo 20-osios, išklausius LSDP skyrių nuomonę.

„Mes norime gauti jų (socialdemokratų) nuomonę, pakviesime kitą trečiadienį į koalicijos tarybos susitikimą, paklausime, kokių rezultatų jie nori matyti rudenį iš savo programos, ir ar mes galime jų drauge pasiekti. Mes paklausime jų, turime sulaukti jų aiškaus apsisprendimo iki rugsėjo 10 dienos, iki sesijos pradžios mes turime žinoti, su kuo dirbame“, – trečiadienį po LVŽS vadovų susitikimo sakė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

V.Prackietis taip pat neatmetė galimybės, kad Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP) nusprendus trauktis iš koalicijos, jų frakcija Seime gali laikytis kitos pozicijos ir toliau dirbti kartu su „valstiečiais“.

„Gali taip atsitikti, kad frakcijos nuomonė nesutaps su skyrių nuomonėmis, mes turime tokių žinių“, – sakė V.Pranckietis.

„Mes kviečiame juos apsispręsti greičiau, nes mes norime stabilumo valstybėje, turėti stabilią koaliciją ir spręsti klausimus“, – kalbėjo parlamento vadovas.

LSDP lyderis Gintautas Paluckas trečiadienį žurnalistams sakė, kad socialdemokratai sprendimo pagal partnerių pageidavimą neskubins – iki rugsėjo 20 dienos savo poziciją dėl dalyvavimo koalicijoje pateiks partijos skyriai, o tuomet sprendimą priims taryba.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Gintautas Paluckas

„Mes dėkingi už raginimus, bet mes juos priimsime tada, kada priimsime. Mes esame didelė, įtakinga, savarankiška partija. Skyriai tai apsvarstys iki rugsėjo 20 dienos, po to bus partijos tarybos posėdis. Nei anksčiau, nei vėliau“, – sakė G.Paluckas.

Kartu jis teigė, kad „samprotavimai, jog socialdemokratai nevieningi, frakcija dirba atsietai nuo partijos ar partija negirdi frakcijos, yra visiškai nepagrįsti ir nepasverti“.

„Kai bus priimti sprendimai, jų laikysis absoliučiai visi partijos, ir frakcijos, nariai. Priimtų sprendimų mes laikysimės visi, vienodai. Aš suprantu, kad yra interesas koalicijos partnerių ar net opozicijos mus suskaldyti, pasakyti, kad štai frakcija su partija nesusijusi ir galima kažkokiais kitais man nesuprantamais politiškais būdais dirbti“, – pabrėžė LSDP vadovas.

Socialdemokratų frakcijos seniūnas Andrius Palionis teigė, jog frakcija laikysis tarybos patvirtintų nuostatų, ir tikino neturintis žinių, kad paskiri frakcijos nariai ketintų nepaisyti vadovybės sprendimo.

„Jei („valstiečiai“) žino ir jei yra tokių žmonių, kurie kurs naują darinį, aš tikrai nesu tarp tų žmonių ir nesu tas, su kuriuo „valstiečiai“ šnekėjo. Kiek aš bendrauju su frakcijos nariais, nei vienas neišsidavė, kad norėtų atskilt ir kažkur prisijungt“, – sakė A.Palionis.

Taip pat jis patvirtino, jog frakcija laikysis partijos tarybos sprendimo dėl darbo koalicijoje: „Žinoma, kadangi esam partinė struktūra, privalome klausyti tarybos sprendimo, aš kito varianto neįsivaizduoju, tada yra vienas kelias – išeiti iš partijos“.

Premjeras Saulius Skvernelis po „valstiečių“ vadovų susitikimo tvirtino, kad tuo atveju, jei socialdemokratų partija paliktų koaliciją, o frakcija liktų remti „valstiečių“, socialdemokratų deleguoti ministrai galėtų dirbti toliau.

„Jei jie priims kitokį sprendimą, me dabar matome, kad klausinėjami skyriai ir ateina signalai (siūlymai palikti koaliciją), tikrai tą sprendimą gerbsime. Mūsų ir mano kaip ministro pirmininko tikslas – kad ši Vyriausybė būtų stabili, ir aš matau galimybę su socialdemokratų frakcijos nariais, dirbančiais Seime, toliau darbuotis, kokia tai forma būtų padaryta, jau technikos klausimas“, – kalbėjo premjeras.

„Ši Vyriausybė yra profesionalų vyriausybė, ir ministrai, kurie šiandien darbuojasi, tikrai galėtų toliau tęsti darbus. Ši Vyriausybė buvo komplektuojama neatsižvelgiant į partinius principus“, – į klausimą, koks būtų socialdemokratų deleguotų ministrų likimas, atsakė premjeras.

Kartu jis įvardijo, kad norėtų LSDP atsakymo sulaukti dar anksčiau iki sesijos pradžios. „Rugsėjo pirma – labai graži data“, – sakė S.Skvernelis.

„Mes negalime veltis į kitos partijos vidinius klausimus, problemas, ir norime labai aiškaus paprasto atsakymo – ar rudens sesijoje esame kartu, jei kartu, kokius darbus per rudens sesiją kartu padarome“, – kalbėjo premjeras.

Rugsėjo pirmą kaip datą, kuomet laukia koalicijos partnerių sprendimo, minėjo ir LVŽS lyderis Ramūnas Karbauskis.

„Socialdemokratų frakcijos santykis su mūsų frakcijos Seime yra pakankamai dalykiškas, ir susitikimai, kurie vyksta reguliariai, rodo, kad yra pasirengimas dirbti toliau, mūsų kolegoms rūpi, kas bus daroma rudenį, ir manau, kad pozicija, jog iki rugsėjo 1 turėtų būti aiškumas, labai svarbus visom prasmėm, ir geopolitine, ir pasirengimo sesijai“, – sakė R.Karbauskis.

Socialdemokratai yra paskelbę skyrių apklausą dėl tolesnio darbo koalicijoje su „valstiečiais“, po to, kai LVŽS sutarė su opoziciniais konservatoriais dėl urėdijų reformos. Keli socialdemokratų skyriai jau yra pateikę nuomonę, kad partijai derėtų trauktis iš valdančiosios koalicijos.

Skyriai savo nuomones turi pateikti iki rugsėjo 20 dienos, tuomet klausimą svarstys ir sprendimą priims LSDP taryba.

„Valstiečiai“ per savaitgalį vykusį tarybos posėdį irgi nusprendė apklausti partijos skyrius dėl koalicijos su socialdemokratais, tačiau R.Karbauskis pabrėžė, kad ši nuomonė bus tik rekomendacinio pobūdžio ir nelems partijos sprendimo.

„Valstiečių“ frakcija Seime turi 56 atstovus, socialdemokratų gretose dirba 19 parlamentarų. Socialdemokratai yra delegavę ūkio, užsienio reikalų ir teisingumo ministrus.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min