Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 12d. 17:53

„Valstiečiai“ sustiprino galias Nacionalinio saugumo ir gynybos komitete

Dainius Gaižauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / NSGK

Seimas padidino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narių skaičių nuo 12 iki 13, o Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto (VVSK) narių – sumažino nuo 10 iki 9. To pageidavo valdantieji „valstiečiai“ po to, kai opozicija iš pareigų bandė išversti NSGK pirmininką „valstietį“ Dainių Gaižauską.

Siūlymą dėl didesnio narių skaičiaus NSGK antradienį Seimo posėdžio metu pristatė „valstietė“ Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė.

NSGK narys konservatorius Laurynas Kasčiūnas jos teiravosi, kokie yra siūlymo motyvai ir ar tai nėra „pono D.Gaižausko gelbėjimo operacija“.

„Pagrindą lemia kvotos, kiekvienai frakcijai atitinkamai suskaičiuojamos. O kadangi frakcijos yra toks siūlymas, aš negaliu į jį nereaguoti, tiesiog teikiu jūsų apsisprendimui“, – atsakė R.Baškienė.

Seimas siūlymui keisti komitetų narių skaičių pritarė „už“ balsavus 67 tautos atstovams, „prieš“ 34, susilaikė 12.

„Valstiečiai“ antradienį taip pat planavo pakeisti ir komitetų sudėtį – į NSGK deleguoti parlamentarą Gediminą Vasiliauską, iš VVSK išbraukti Zenoną Streikų ir jį paskirti į Žmogaus teisių komitetą, tačiau opoziciniai konservatoriai dėl šio klausimo frakcijos vardu paprašė pertraukos iki kito posėdžio.

Seimas, „už“ balsavus 40 parlamentarų, „prieš“ 43, susilaikė 20, su pertrauka sutiko.

Balandžio pabaigoje opozicijos atstovai NSGK pareiškė nepasitikėjimą komiteto pirmininku ir reikalavo jo pasitraukimo. Šiuo klausimu įvyko balsavimas, pozicijos pasiskirstė po lygiai – „už“ balsavo šeši, tiek pat „prieš“.

NSGK pirmininkas D.Gaižauskas nuo balsavimo nenusišalino – pasisakė už tai, kad turėtų ir toliau vadovauti komitetui. Dėl galimo interesų konflikto opozicionieriai kreipėsi į Seimo etikos sargus, tačiau šie pagrindo pradėti tyrimą nerado.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min