Dabar populiaru
Publikuota: 2016 spalio 24d. 06:02

Valstiečių ir žaliųjų kandidatas į finansų ministrus Stasys Jakeliūnas įvardijo pirmuosius darbus

Stasys Jakeliūnas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Stasys Jakeliūnas

Finansų ministru Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos siūlomas Stasys Jakeliūnas 15min sako, kad partija turi aiškų planą, kokių pokyčių imtis ne tik švietime ir sveikatos politikoje, bet ir ekonomikoje.

S.Jakeliūnas tikino, kad dabartinių valdančiųjų parengtas biudžeto projektas bus vertinamas detaliau ir vyks konsultacijos su Valstybės kontrole bei Europos Komisija.

„Šios dvi institucijos vertina biudžetą ir jų nuomonė taip pat bus svarbi. Tačiau, nepaisant to, kokia bus jų nuomonė, arba šių metų pabaigoje, arba kitų metų pradžioje bus keičiami tiek Valstybės biudžeto sandaros, tiek Socialinio draudimo fondo biudžeto įstatymai perkeliant iš Sodros visą skolą į valstybės biudžetą ir skiriant asignavimus antros pakopos pensijų finansavimui iš valstybės biudžeto Sodrai, nes dabar to nėra. Tai yra pirmieji darbai, kurie bus padaryti ir tai bus vienas iš klausimų, kuris bus aptariamas su galimais koalicijos partneriais“, – sakė S.Jakeliūnas.

Kandidatas į finansų ministrus taip pat sako, kad kol kas nėra susipažinęs su Valstybės saugumo departamento asignavimais, tačiau žada peržiūrėsiantis pagrindus, kodėl finansavimas mažėjo ir galbūt atkursiantis finansavimą į praėjusių metų lygį.

„Visos tos grėsmės išlieka, kurios buvo, jų netgi daugėja, nes neapibrėžtumo yra dėl „Brexit“ ir kitų reiškinių, taip kad VSD turi būti tinkamai finansuojamas, kad atliktų savo darbus“, – sakė S.Jakeliūnas.

Pasak jo, bus grįžta ir prie tų siūlymų, kuriuos jis teikė dirbdamas dabartinio premjero, socialdemokrato Algirdo Butkevičiaus patarėju.

„Buvo mokesčių darbo grupėje pradėti darbai. Prie jų bus grįžta. Taip pat bus tęsiamas darbas toliau su tais pačiais žmonėmis – Raimondu Kuodžiu ir Romu Lazutka“, – sakė S.Jakeliūnas.

Jis tikino, kad prie Vyriausybės bus buriama ekonomikos patarėjų grupė kurios nariu jau sutikęs būti Nobelio premijos laureatas lietuvių kilmės JAV ekonomistas Robertas Schilleris, R.Kuodis ir R.Lazutka.

S.Jakeliūnas sakė besilaikysiantis bendros partijos pozicijos, jei ji nutars, kad visi ministrai turi atsisakyti Seimo narių mandatų ir dirbti tik Vyriausybėje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min