Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstiečių liaudininkų peštynės dėl posto

R.Karbauskis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Karbauskis
Šaltinis: „Lietuvos žinios“
0
A A

Vasario 28 dieną Anykščiuose Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjunga (LVLS) rengia suvažiavimą, kuris gali virsti rinkiminiu.

Vienas didžiausių šalies žemvaldžių Ramūnas Karbauskis, neseniai grįžęs į LVLS gretas, jau vasario pabaigoje vyksiančiame partijos suvažiavime tikisi būti išrinktas partijos pirmininku. Pretendentas įsitikinęs, jog prof. Kazimiera Prunskienė jam ne konkurentė: „Iki šiol buvome vieno lyderio partija. Šią situaciją netrukus visiškai pakeisime.“

Siūlys tapti garbės pirmininke

Dabartinei pirmininkei R.Karbauskis siūlo suteikti garbės pirmininkės vardą. Anot verslininko, tai jos neeliminuotų iš partijos veiklos: „Mes neturime stipresnio žmogaus nei profesorė. Aš pasiūlyčiau ją įrašyti pirmąją partijos sąrašuose. Ji puikiai tiktų kandidatuoti į Europos Parlamentą ar net prezidentus. Tačiau išlikti partijos pirmininke jai trukdo KGB šleifas ir „kunigaikštienės“ titulai.“ R.Karbauskis neabejoja, jog suvažiavimas bus rinkimų.

Skeptiškai vertina R.Karbauskį

K.Prunskienė prisipažino – jai ne tas pats, kas stos prie partijos vairo. Kaip lyderius ji įsivaizduoja Ignalinos merą Bronį Ropę ar europarlamentarą Gintarą Didžioką. R.Karbauskį profesorė vertina atsargiai ir teigia žinanti, jog nemažai partijos kolegų norėtų ją matyti partijos pirmininke kiek galima ilgiau. Apie R.Karbauskio atvirą norą tapti partijos pirmininku atsiliepė santūriai: „Užimti postą – formalumas, tačiau dalyvauti politikoje visais lygiais R.Karbauskiui bus sunku.“ Ji skeptiškai įvertino ir R.Karbauskio siekį partiją atgręžti veidu į ūkininkus ir žemdirbius: „Mes atstovaujame visiems žmonėms ir nesame ūkininkų profsąjunga.“ K.Prunskienė taip pat tvirtino nesupratusi R.Karbauskio siekio primesti jai garbės pirmininkės titulą: „Tapti garbės pirmininke turėtų būti tik mano apsisprendimas – be kitų įtakos.“

Redo Vilimo/BFL nuotr./Kazimira Prunskienė
Redo Vilimo/BFL nuotr./Kazimira Prunskienė

Vyksta kova

Ignalinos meras B.Ropė kaip partijos pirmininkas įtiktų ir R.Karbauskio, ir K.Prunskienės šalininkams, tačiau jis iki šiol atsisakė prisiimti partijos pirmininko naštą. Meras LŽ prasitarė, kad tapti partijos pirmininku jam siūloma dar ir dėl jo užimtumo – esą manoma, kad jis atsisakytų. „Jei sutikčiau? Tuomet gal niekas ir nesiūlytų“, – juokavo B.Ropė.

LVLS narė Laima Mogenienė tiki, kad K.Prunskienė taip paprastai spaudimui nepasiduos. Jei suvažiavime bus nuspręsta perrinkti valdybą, profesorė turėtų kelti savo kandidatūrą. Anot L.Mogenienės, abu politikai susikūrė gana prastus įvaizdžius, kurie gali sutrukdyti laimėti partijos narių simpatijas. K.Prunskienė – labai valdinga, partiją laikanti po savo padu. R.Karbauskis – vienas stambiausių ūkininkų, verslininkas, siekiantis savo asmeninių tikslų.

LVLS valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius apibendrino, kad dauguma partijos narių nori kitos valdybos. Tačiau dauguma permainas partijoje įsivaizduoja be R.Karbauskio ar K.Prunskienės. V.Rinkevičius mano, kad apie partijos byrėjimą kalbėti dar nėra pagrindo, tačiau kova vyksta: K.Prunskienė nepageidaujama dėl pralaimėtų rinkimų, o R.Karbauskis vertinamas dviprasmiškai dėl bandymų pakenkti partijai per rinkimus.

„Lietuvos žinios“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min