2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2018 01 26

„Valstietis“ Robertas Šarknickas vietoj Seimo posėdžio anykštėnams pristatinėjo savo knygą

Kai Seimo nariai priešpaskutiniame rudens sesijos plenariniame posėdyje pešėsi dėl laikinosios komisijos LRT veiklai tirti ir svarstė kitus svarbius klausimus, „valstietis“ Robertas Šarknickas Anykščiuose pristatinėjo savo knygą „Šarkos sielos šauksmas“. Po pristatymo anykštėnai galėjo nusipirkti knygą tiesiai iš Seimo nario rankų. Pats parlamentaras tvirtina, kad apie tai iš anksto informavo vicepirmininkę Rimą Baškienę, o ši 15min sakė, kad valdyba nuo dalyvavimo posėdžiuose parlamentarų atleisti negali, tad dėl buvimo darbe jie sprendžia patys.
R.Šarknickas savo knygos pristatyme Anykščiuose
R.Šarknickas savo knygos pristatyme Anykščiuose / anyksciuvb.lt nuotr.

Sausio 12 dienos Seimo posėdis vyko iki pat vakaro, tačiau parlamentarai vis tiek nespėjo išspręsti visų numatytų klausimų, todėl dalį jų atidėjo kitai dienai.

Jame, bent jau sprendžiant iš oficialiai skelbiamos darbotvarkės, planavo dalyvauti ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos narys R.Šarknickas.

Tačiau tą dieną parlamentaro darbe nebuvo, nes jis turėjo svarbesnių reikalų –R.Šarknickas Anykščių L. ir S. Didžiulių bibliotekoje pristatė savo knygą „Šarkos sielos šauksmas“.

anyksciuvb.lt nuotr. /R.Šarknickas savo knygos pristatyme Anykščiuose
anyksciuvb.lt nuotr. /R.Šarknickas savo knygos pristatyme Anykščiuose

„Nuoširdžiai dėkojame Robertui už atvirą širdį ir nesibaigiančius šiltus apkabinimus“, – rašoma minėtos bibliotekos tinklalapyje.

Apie tiesioginį darbą Seime, išmainytą į knygos pristatymą, paklaustas Seimo narys 15min aiškino, kad šis renginys buvo planuotas gerokai prieš posėdį:

„Dauguma Seimo narių jau buvo susiplanavę ir, kaip visada, kažkas užvilkina su vienu ar kitu įstatymu ir jau tuo metu salėje buvo kalbama, kad tikrai nebus visi Seimo nariai, reikia kokybiškai tai daryti, nes visi daugmaž susiplanavę susitikimus.“

Anot R.Šarknicko, renginys nebuvo vien jo knygos pristatymas, esą jis su anykštėnais dar aptarė socialinius Anykščių rajono klausimus, o šis susitikimas esą buvo toks, kokie ir kitų parlamentarų susitikimai su rajonų gyventojais.

15min skaitytojo nuotr. /Kvietimas į R.Šarknicko knygos pristatymą
15min skaitytojo nuotr. /Kvietimas į R.Šarknicko knygos pristatymą

Tačiau 15min pastebėjus, kad kvietime į renginį apie socialinių klausimų aptarimą nekalbama, R.Šarknickas sakė: „Aš visada, kai baigiasi pristatymas, tada kitą dalį paimu ir kalbėtis apie politiką ir Lietuvoje, apie ekonominę situaciją, noriu išnaudoti ir tą darbą, kurį atlieku tiesiogiai.“

Pasiteiravus, ar toks susitikimas jam atrodo pateisinama priežastis nebūti darbe, Seimo narys kiek sutriko: „Aš esu informavęs – viskas tvarkoj, nes buvo... Vicepirmininkę Rimą Baškienę, nes buvo seniai planuotas dalykas ir nieko neturiu, ką šitoj vietoj (…) Nežinau, čia Seimo valdyba sprendžia. Čia viskas atvirai buvo daryta, nieko iš mano pusės slapta.“

Po pristatymo prekiavo knygomis

R.Šarknickas taip pat pripažino, kad po susitikimo jis prekiavo savo knygomis, tačiau tai, anot jo, – nieko keisto, esą taip daro ir kiti Seimo nariai, rašantys knygas. Paklaustas, kokiu būdu vyko prekyba ir ar už parduotas knygas sumokėti mokesčiai, „valstietis“ pabrėžė, kad jis turi pasirašęs sutartį su leidykla.

„Čia viskas tvarkoje, 25 metus Seimo nariai tą daro, kurie rašo, čia viskas tvarkoje“, – tvirtino jis.

Vėliau R.Šarknickas pats paskambino 15min ir teigė norintis papildyti, jog tą pačią dieną buvo suplanuotas jo susitikimas su Anykščių rajone esančių Aulelių globos namų auklėtiniais.

„Tai buvo dar vienas mano tikslas, ne knygos pristatymas buvo, įtraukiau tai kaip vieną iš prioritetų, nes aš praktiškai važinėju po vaikų globos namus per visą šalį“, – aiškino jis.

R.Baškienė: Seimo narys pasirenka pats

Seimo vicepirmininkė, „valstiečių“ frakcijos atstovė Š.Baškienė 15min patvirtino, kad R.Šarknickas užsiminė apie tai, kad pratęsus sesiją dalyvavimas posėdyje dubliuojasi su iš anksto numatytu renginiu.

„Tai buvo ne informavimas, o nusiminimas, kad negalėsiu, sako, būti posėdyje. Nes iš anksto yra suplanuotas renginys“, – teigė vicepirmininkė. Jos teigimu, R.Šarknickas pristatinėdamas knygą daug kalba socialiniais klausimais, kartu lanko vaikų globos namus.

„Tokį jo knygų pristatymą mačiau ir mūsų krašte Šiaulių rajone, tai tikrai galiu liudyti, kad tai nėra tik knygos pristatymas, yra užmezgamas pokalbis socialinėmis temomis. Jis tai daro kaip Seimo narys ir puiku, kad tai daro ir važinėja, gaila, kad tai sutapo su plenariniu posėdžiu“, – kalbėjo Seimo vicepirmininkė.

R.Baškienės teigimu, tiek bendrai valdyba, tiek atskirai Seimo pirmininkas ar pavaduotojai negali Seimo nariui tiesiog leisti nedalyvauti posėdyje.

„Tokios teisės mes neturime, Seimo narys pasirenka pats“, – pabrėžė ji.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rima Baškienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rima Baškienė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie 15min