Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybė advokatams skolinga beveik 3 milijonus litų

Teisingumas
123rf.com / Teisingumas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pasibaigus pirmajam 2013 m. pusmečiui valstybės įsiskolinimas advokatams, tiekiantiems antrinę teisinę pagalbą, artėja prie 3 mln. litų, praneša Lietuvos advokatūra.

Pranešime spaudai ji teigia ir toliau gaunanti skundų iš advokatų dėl vėlavimo išmokėti atlyginimus už suteiktas paslaugas, o dėl sutrikdytos advokato veiklos pasekmes junta ir gyventojai. „Ilgus metus iš esmės Finansų ministerijos nesprendžiama problema turi neigiamą poveikį valstybinio socialinio draudimo biudžetui – auga advokatų, prašančių atidėti mokesčius, skaičius“, – teigia  Lietuvos advokatūra.

„Norėdami žinoti tikrąją žmonių padėtį kreipėmės į „Sodrą“ ir matome, kad prašančių atidėti mokesčius advokatų skaičius išaugo veik 20 kartų – nuo 15 asmenų 2008 metais iki 262 asmenų 2012 metais“, – sako Advokatų tarybos pirmininko pavaduotoja Liudvika Meškauskaitė. Pasak Lietuvos advokatūros vicepirmininkės, neramina, kad tokius prašymus teikia ir didžiųjų Lietuvos miestų bei vis jaunesnio amžiaus ir aukštesnes metines pajamas turintys advokatai.

2008 m. socialinius mokesčius atidėti prašė per 65 metus perkopę advokatai, kurių metinės pajamos neviršijo 18 tūkst. litų, o 2012 m. vis daugiau darbingo amžiaus (84 – 45–55 metų amžiaus; 75 – 35–45 metų amžiaus ir 47 iki 35 metų amžiaus) advokato profesijos atstovų siekia nukelti atsiskaitymo su „Sodra“ datą. Socialinius mokesčius atidėti prašo ir tie, kurių vidutinės mėnesio pajamos siekia 3–4 tūkst. litų.

2012 m. daugiau nei 500 advokatų teikė valstybės garantuojamą teisinę pagalbą mažas pajamas gaunantiems asmenims. Vieni jų dirbo nuolat, kiti pagalbą teikė prireikus. Pastariesiems atlyginimai laiku neišmokami jau kelerius metus iš eilės. 2012 m. pabaigoje valstybė advokatams buvo skolinga daugiau nei pusantro milijono litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min