Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2020 01 07 /2020 01 08

Valstybė vėluoja atsiskaityti su Alytaus gaisro nuodėgulius vežančia „Toksika“

Dar lapkričio pradžioje „Toksika“ ėmėsi tvarkyti po gaisro padangų gamykloje „Ekologistika“ likusius nuodėgulius, tačiau už darbus iki šiol niekas neatsiskaitė, teigia bendrovės „Toksika“ komercijos vadovas Lukas Andronavičius. Pasak jo, vėluojama sumokėti beveik 300 tūkst. eurų. Ekonomikos ir inovacijų ministerija (EIM) tikina pinigus pervesianti artimiausiu metu.
Atliekos Alytuje tvarkomos jau trečias mėnuo
Atliekos Alytuje tvarkomos jau trečias mėnuo / UAB „Toksika“ nuotr.

Valstybės įmonė „Toksika“ lapkričio 7–8 dienomis į Pramonės rajone Alytuje esančią „Ekologistiką“ atsivežė reikiamą techniką, specialistus ir pamažu pradėjo tvarkyti tai, kas liko po didžiausio pastarojo dešimtmečio gaisro.

Darbus į kelis etapus suskirstę tvarkytojai tikėjosi, kad pinigai į įmonės sąskaitą atplauks užbaigus kiekvieną jų. Tačiau jau sausis, o pavedimo nesulaukta net už pirmuosius darbus.

UAB „Toksika“ nuotr./Alytuje tvarkomos atliekos
UAB „Toksika“ nuotr./Alytuje tvarkomos atliekos

„Nesame gavę apmokėjimo už pirmą etapą (suma 237 779,50 Eur be PVM). Tik už šį užbaigtą etapą yra pateiktas darbų atlikimo aktas ir sąskaita faktūra. Už antrą etapą atliktų darbų aktas ir sąskaita bus pateikta tik užbaigus antro etapo darbus. Tai (neapmokėjimas, – red.) gali būti susiję su finansinių metų pabaiga. Tikimės, jog per artimiausias dienas bus atsiskaityta už pirmu etapu suteiktas paslaugas“, – teigia L.Andronavičius.

Anot bendrovės atstovo, pirmo etapo pavojingos atliekos užbaigtos vežti praėjusių metų lapkričio 21 dieną. Antras etapas prasidėjo gruodžio 10 dieną, jis tęsiasi iki šiol.

L.Andronavičiaus teigimu, neapmokėjimas įtakos įmonės mokestinėms prievolėms neturi – esą atlyginimai mokami ir su tiekėjais atsiskaitoma laiku.

UAB „Toksika“ nuotr./II-ojo etapo tvarkomo ploto vizualizacija
UAB „Toksika“ nuotr./II-ojo etapo tvarkomo ploto vizualizacija

Pinigai jau paruošti

Atsiskaityti su „Toksika“ turi Ekonomikos ir inovacijų ministerija. Ji nurodo, kad pinigus, skirtus apmokėti pirmo etapo „Toksikos“ darbus, iš Finansų ministerijos gavo tik sausio 3 dieną. Ir pavedimas galiausiai turėtų būti atliktas šią savaitę.

„Ministerija asignavimus atsiskaityti už atliktus ir vykdomus UAB „Toksika“ darbus tvarkant atliekas Alytuje iš Finansų ministerijos gavo sausio 3 dieną. Pavedimą planuojama atlikti artimiausiomis dienomis“, – teigė ministerijos Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Šimkevičius.

Pasak L.Andronavičiaus, pinigai bendrovę pasiekė trečiadienį.

UAB „Toksika“ nuotr./Alytuje tvarkomos atliekos
UAB „Toksika“ nuotr./Alytuje tvarkomos atliekos

Išvežta per tūkstantį tonų atliekų

Įmonės atstovo L.Andronavičiaus teigimu, iki šių metų sausio 6 dienos į Šiaulius iš Dzūkijos sostinės išvežta per 1, 300 tonų atliekų. Per pirmąjį etapą – 679 t., per antrąjį – apie 656 t.

„Toksikos“ komercijos direktoriaus teigimu, atliekos tvarkomos 6 dienas per savaitę. Pasak jo, jeigu oro sąlygos leis, darbus pabaigti planuojama per sausio mėnesį.

Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis teigia, kad gamykloje likusios nuodingos atliekos kvapo nebeskleidžia, bet norėtųsi, kad jos būtų išvežtos kuo greičiau.

„Jos nei smilksta, nei dega, nei kvapo specialaus yra. Aišku, norėtųsi, kad jos iškeliautų kuo greičiau. Laukiame pavojingų atliekų išvežimo, o kas bus su nepavojingomis, reikės kalbėti su valstybės atstovais, su įmonės atstovu, ką jis planuoją daryti dėl tų padangų“, – 15min sakė meras.

Anksčiau skaičiuota, kad vien atliekų išvežimas gali kainuoti nuo 1,7 iki 3,7 mln. eurų. Suma buvo labai netiksli, mat nebuvo įmanoma prieiti ir suskaičiuoti, kiek pavojingų atliekų liko po gaisro.

Nors „Toksikos“ juridinis statusas yra uždaroji akcinė bendrovė, ją valdo valstybė, atstovaujama Ekonomikos ir inovacijų ministerijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kaip apsitverti kiemą, kad tvora ir vartai tarnautų patikimai
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Parašykite atsiliepimą apie 15min