TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės diena Druskininkuose: su meru Ričardu Malinausku kovojantis Valdas Trinkūnas rado išrautas tujas, slėpusias savivaldybės pastatytus šiukšlių konteinerius ties verslininko namo langais

Tokį vaizdą pro savo namo langus pamatė verslininkas V.Trinkūnas sekmadienio vakarą.
Asmeninio archyvo nuotr. / Tokį vaizdą pro savo namo langus pamatė verslininkas V.Trinkūnas sekmadienio vakarą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Po savaitgalio kelionės sekmadienio vakarą į namus Druskininkuose grįžęs vienas didžiausių Druskininkų savivaldybės darbdavių – SPA Vilnius SANA – generalinis direktorius Valdas Trinkūnas nustėro, pamatęs ties jo namo sklypu esančioje pievelėje išrautus tujų krūmus.

Išrovus sodmenis, iš verslininko namo atsivėrė ne itin estetiškas vaizdas į prie gatvės vietos savivaldybės komunalininkų sumontuotus tris didžiulius atliekų konteinerius.

Kas ir kada tujas išrovė – neaišku. Verslininkas V.Trinkūnas sako iš namų Sodų gatvėje, Druskininkuose išvykęs anksti penktadienį. Tuomet medžiai dar augo savo vietoje.

„Penktadienį ryte išvažiavau į Vilnių, o popietę pasiekiau Anykščius, kur savaitgalį kartu su Druskininkų „Rotary“ klubo broliais šventėme prezidentų rotacijos šventę. Viskas buvo savo vietose!

Tik va dabar, sugrįžęs į namus Druskininkuose, pamačiau eilinį vandalizmo faktą. Ten, kur kažkada po tujų gyvatvorės išrovimo ir šiukšlių konteinerių įkasimo po mano namo langais, druskininkiečiai organizavo talką ir apsodino naujomis tujomis, dabar matau, kad tos gražiai žaliavusios tujos šviežiai išrautos ir aš vėl galiu „grožėtis“ pro langą mero šiukšliadėžėmis“, – ironizavo kalbintas V.Trinkūnas.

V.Trinkūnas sako, kol kas nuo platesnių komentarų susilaikantis.

„Nuo komentarų bandau susilaikyti, tik noriu su jumis pasidalinti šia „džiugia“ naujiena... Šių konteinerių antžeminė dalis – tik trečdalis to, kas įkasta žemėje”, – ne itin kurortišku vaizdu „grožisi“ V.Trinkūnas.

Nuo komentarų bandau susilaikyti, tik noriu su jumis pasidalinti šia „džiugia“ naujiena... Šių konteinerių antžeminė dalis – tik trečdalis to, kas įkasta žemėje, – ne itin kurortišku vaizdu „grožisi“ V.Trinkūnas.

Su Druskininkų savivaldybės meru socialdemokratu Ričardu Malinausku ir jo diktatoriškais sprendimais kovojantis verslininkas Valdas Trinkūnas teigė, kad daug skaudžiau, jog šis vandalizmo aktas sutapo su Valstybės diena.

„Apie kokią valstybę tuomet mes kalbame čia, Druskininkuose?“ – retoriškai klausė V.Trinkūnas.

Minėtoje vietoje medžiai išrauti jau antrą kartą. Pirmąsyk tai padarė Druskininkų savivaldybės vadovybės nurodymus vykdę vietos komunalininkai.

Pernai metų rugpjūtį, prisidengiant želdinių priežiūros taisyklėmis bei atliekų konteinerių išdėstymo taisyklėmis, trys dideli požeminiai atliekų konteineriai, iki tol stovėję kitoje gatvės pusėje, už automobilių stovėjimo aikštelės, buvo iškasti ir perkėlus keliolika metrų, įkasti tiesiai ties verslininko V.Trinkūno gyvenamojo namo langais. Tai buvo atlikta už mokesčių mokėtojų pinigus.

Pasipiktinę tokiu vietos valdžios elgesiu ir požiūriu į oponentus, spontaniškai socialiniuose tinkluose susibūrę druskininkiečiai pernai metų lapkritį organizavo V.Trinkūno palaikymo akciją ir atsodino išrautas tujas.

Atsivežę tujų sodinukų ir įrankių druskininkiečiai darbavosi valandą. Atsodintų tujų eile šiukšlių konteineriai buvo atskirti nuo V.Trinkūno gyvenamojo namo kiemo.

Toks Druskininkų savivaldybės žingsnis – neįtinkantiems oponentams rasti subtilų būdą įgelti, nepraslydo pro akis ir vietos meno žmonėms. Atliekų konteinerius ties V.Trinkūno namu savo paveiksle įamžino žinomas dailininkas Gerardas Raitas Šatūnas. Ilgą laiką NYderlanduose gyvenęs menininkas stebėjosi, kad demokratinėje nepriklausomoje Europos valstybėje galimas toks valdžios vandalizmas.

Asmeninio archyvo nuotr./Atliekų konteinerius ties V.Trinkūno namu savo paveiksle įamžino vietos dailininkas Gerardas Raitas Šatūnas.
Asmeninio archyvo nuotr./Atliekų konteinerius ties V.Trinkūno namu savo paveiksle įamžino vietos dailininkas Gerardas Raitas Šatūnas.

Sekmadienį kalbintas verslininkas Valdas Trinkūnas apmaudžiai sakė, kad oficialiai dėl išrautų tujų sodinukų negali kreiptis net į policiją, kad vandalai būtų nustatyti, surasti ir nubausti – oficialiai tujos augo valstybinėje žemėje.

„Net jei kas ir matė, kas rovė – vargiai pasakys. Jei tai padarė savivaldybė, kaip kad buvo su konteinerių įkasimu po pat mano namo langais, – bus rastas koks nors formalus teisės aktas, pvz., savavališkai pasodinta ar kas nors panašiai. Kita vertus, jei tai padarė išdykaujantys praeiviai, tai vietos policijai nebus sunku juos rasti – visas Druskininkų miestas yra stebimas policijos vaizdo kameromis“, – neslėpė sekmadienio vakarą kalbinamas V.Trinkūnas.

„Ar taip Druskininkuose pasveikintas su Valstybės diena vienas iš didžiausių darbdavių ir mokesčių mokėtojų? Apgailėtinas jau pats konteinerių perstatymo faktas, bet pasirodo – to dar negana. Lyg kokiame Lietuvos separatistiniame regione, kur sava tvarka ir savi įstatymų taikymai,“, – kalbintas vietos konservatorių lyderis Vilius Semeška neslėpė neabejojantis, kad šis vandalizmo aktas kvepia politika.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min