Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 24d. 17:01

Valstybės ekstremaliųjų situacijų centras: su kuo A.Veryga priima sprendimus?

Aurelijus Veryga
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Aurelijus Veryga

Visuomenėje plačiai žinoma, kad sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga yra valstybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas, tačiau už jo yra ir visas Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras. 15min aiškinosi, kas dirba tame centre, kas yra jo nariai, kokie specialistai yra įtraukti į centro veiklą.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) pateikė informaciją, kad centre šiuo metu dirba 65 žmonės. Šis centras vykdo techninius, koordinacinius ir administracinius sprendimus.

Centro vadovas yra A.Veryga, o koordinatorius – PAGD direktoriaus pavaduotojas Mindaugas Kanapickas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Kanapickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Mindaugas Kanapickas

Vidaus reikalų ministrės Ritos Tamašunienės patarėja Božena Zaborovska-Zdanovič 15min teigė, kad Valstybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą sudaro šešios grupės.

Operacinio vertinimo ir ekstremaliųjų situacijų prevencijos grupei vadovauja Ekstremalių sveikatai situacijų centro direktoriaus pavaduotoja Eglė Burbienė.

Informacijos valdymo grupės vadovė – Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus patarėja Viktorija Buzytė.

Materialinio techninio aprūpinimo grupei vadovauja PAGD Materialinių išteklių ir logistikos grupės patarėjas Valdas Visockas.

Visuomenės informavimo grupei vadovauja premjero patarėjas Giedrius Surplys.

Administravimo grupės vadovė – PAGD Dokumentų valdymo skyriaus vedėja Nadežda Bakučionienė.

Elektroninių ryšių organizavimo ir palaikymo grupei vadovauja PAGD Informacinių technologijų ir ryšių skyriaus vedėjas Viačeslavas Jabluninas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sveikatos apsaugos ministerija
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Sveikatos apsaugos ministerija

Dirba nuotoliniu būdu

Šiuo metu centro nariai į posėdžius gyvai nesirenka ir dirba nuotoliniu būdu.

„Centras renkasi nuotoliniu būdu. Kol nebuvo paskelbta karantino – rinkosi ir gyvai“, – 15min teigė sveikatos apsaugos ministro A.Verygos atstovė spaudai Lina Bušinskaitė.

Šešiose centro grupėse dirba specialistai iš įvairių ministerijų ir Vyriausybės: Vyriausybės Kanceliarijos Grėsmių prevencijos ir rizikos valdymo grupės patarėjas Kęstutis Gruodis, Užsienio reikalų ministerijos kancleris Laimonas Talat-Kelpša, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kancleris Karolis Vaitkevičius, teisingumo viceministras Ernestas Jurkonis, vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma.

Taip pat centro nariais yra kiti tarnautojai bei specialistai iš Užsienio reikalų, Socialinės apsaugos ir darbo, Sveikatos apsaugos, Švietimo, mokslo ir sporto, Susisiekimo, Ekonomikos ir inovacijų bei Krašto apsaugos ministerijų.

Centre yra ir valstybės institucijų bei teisėsaugos atstovų: Viešosios policijos valdybos viršininkas Mindaugas Akelaitis, Viešosios policijos valdybos Reagavimo ir parengties skyriaus viršininkas Vilius Motiejaitis, Valstybės sienos apsaugos tarnybos vado pavaduotojas Antanas Montvydas, Viešojo saugumo tarnybos vado pavaduotojas Vidmantas Žilakauskas, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Darius Remeika, Kalėjimų departamento direktoriaus pavaduotojas Vainius Šarmavičius, Lietuvos kariuomenės Operacijų valdymo skyriaus sausumos operacijų vyr. karininkas Eugenijus Pachomovas.

Didžiąją dalį centro narių sudaro Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento darbuotojai iš įvairių sričių: nuo dokumentų, turto valdymo, tarptautinių ryšių, komunikacijos, civilinės saugos ir pajėgų valdymo iki informacinių technologijų.

G.Nausėda kritikavo centro kompetencijas

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį sakė, kad Ekstremalių situacijų valdymo centras stokoja vadybos sugebėjimų.

LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./G.Nausėda
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr./G.Nausėda

„Aiškiai stokojama kompetencijų Ekstremalių situacijų valdymo centre, susijusių ne su karo įgūdžiu, karinio valdymo ypatumais, o pirmiausia su vadybinių įgūdžių trūkumu. Pirmiausia galvoju apie užstrigusį medicinos priemonių užsakymą, kuris tikrai sukėlė didžiulę įtampą. Ta įtampa kilo ne tik visuomenėje, bet ir medikų bendruomenėje.

Tenka pripažinti, kad toks buvo sprendimas atiduoti šitas kompetencijas į tų žmonių rankas, kurie turėjo labai ribotą supratimą, kas yra pirkimai, elektroninės pirkimų sistemos ir taip toliau. Štai kodėl neturėjome nei suplanuoto proceso, neturėjome aiškaus plano, ką perkame, už kiek perkame ir per kiek laiko tos prekės būtų pristatytos“, – teigė G.Nausėda.

Jis teigė, kad į centro veiklą reikėtų įtraukti daugiau vadybinės patirties turinčių žmonių.

„Ekstremaliųjų situacijų valdymo centrą reikia stiprinti ir tas yra daroma ir tą reikės daryti ateityje, pasitelkiant, kaip aš minėjau, ir vadybinę patirtį turinčius žmones“, – kalbėjo G.Nausėda.

Vadovavimą gali perimti premjeras

A.Veryga antradienį pripažino, kad sparčiai besikeičianti situacija kovojant su koronavirusu peržengia sveikatos sistemos ribas, todėl jos valdymą ir koordinavimą gali perimti premjeras.

„Kalbant iš esmės apie pačią situaciją, ji vystosi labai greitai ir gerokai peržengia sveikatos sistemos ribas, tai puikiai matote, nes kyla įvairiausių problemų: ir logistikos problemos yra (...), pasitelkiama ir kariuomenė. Yra ir daug priemonių, kurios skirtos tai pačiai ekonomikai skatinti, gelbėti, kas gerokai peržengė sveikatos sistemos ribas“, – LRT radijui antradienį teigė ministras.

LRVK/Dariaus Janučio nuotr./Premjeras susitiko su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais
LRVK/Dariaus Janučio nuotr./Premjeras susitiko su Lietuvos prekybos įmonių asociacijos atstovais

„Tai natūralu, kad yra galvojama, kokiu būdu tą koordinavimą pakelti į Vyriausybės lygį, ir iš tiesų yra galvojama, kad premjeras imtųsi lyderystės ir imtųsi šiuos procesus valdyti, koordinuoti“, – tvirtino A.Veryga.

Pirmadienį krašto apsaugos ministras Raimondas Karoblis užsiminė, kad A.Veryga ekstremalios situacijos operacijoms vadovaus iki trečiadienio, vėliau, jo nuomone, ekstremalios situacijos valdymą į savo rankas perims S.Skvernelis.

Komentarai: 57

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min