Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės gynimo taryba patvirtino Lietuvos pozicijas dėl naujos NATO koncepcijos

Valstybės gynimo tarybos posėdis
President.lt nuotr. / Valstybės gynimo tarybos posėdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vadovaujama Valstybės gynimo taryba (VGT) patvirtino Lietuvos pozicijas svarbiausiais NATO Strateginės koncepcijos klausimais, kurios poryt (spalio 14 d.) bus pristatomos NATO užsienio reikalų ir gynybos ministrų susitikime Briuselyje.

Krašto apsaugos ir užsienio reikalų ministrai įpareigoti siekti, kad naujoje NATO koncepcijoje būtų įtvirtintos Lietuvai svarbios nuostatos dėl kolektyvinės gynybos ir apginamumo garantijų kiekvienai Aljanso šaliai, skiriamas reikiamas dėmesys naujoms, ypač su energetiniu saugumu susijusioms grėsmėms ir būtų tęsiama NATO Atvirų durų politika, kad ir kitos NATO reikalavimus atitinkančios šalys galėtų tapti Aljanso narėmis.

„Lietuvai svarbiausia konkrečios saugumo ir apginamumo garantijos, kad narystė NATO būtų reali, o ne formali“, – teigia prezidentė.

Naująją NATO Strateginę koncepciją tikimasi patvirtinti NATO viršūnių susitikime, kuris įvyks lapkričio 19–20 d. Lisabonoje.

VGT taip pat pritarė Valstybės saugumo departamento generalinio direktoriaus Gedimino Grinos pristatytai VSD veiklos strategijai 2011–2020 metams, pagal kurią bus keičiamas žvalgybos ir kontržvalgybos veiklos organizavimas ir pertvarkoma VSD struktūra. Nauja veiklos strategija buvo vienas pirmųjų prezidentės reikalavimų prieš pusmetį paskirtam naujam VSD vadovui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min