Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės įmonių vadovų algos greičiausiai augs

Darbo vieta
„Ergo Drive“ nuotr. / Darbo vieta
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė pasitarime pritarė Ūkio ministerijos siūlomiems principams, kaip būtų galima keisti valstybės valdomų įmonių (VVĮ) vadovų atlyginimo mokėjimo tvarką. Vyriausybės atstovai neslepia siekiantys, kad valstybės įmonių vadovai uždirbtų tiek, kiek ir privačių bendrovių vadovai.

Pasak Vyriausybės pranešimo, planuojama sukurti tokią algų mokėjimo tvarką, kuri skatintų VVĮ siekti ambicingų rezultatų ir pritraukti į VVĮ talentingus vadovus. 

Taip pat numatoma formuoti bendrus valstybės įmonių rodiklių nustatymo principus ir orientuotis į trumpalaikius ir ilgalaikius rezultatus. Siūloma nustatyti, kad atlyginimo kintamosios dalies išmokėjimas galėtų būti atidėtas 1–3 metams, kad vadovas įrodytų, jog įmonėje įvykdyti pokyčiai yra ne tik greitas, bet ir ilgalaikis rezultatas.

Pasitarime nutarta, kad būtų tikslinga atsisakyti materialinių pašalpų valstybės įmonių vadovaujantiems darbuotojams.

Siekiant stiprinti VVĮ vadovų atsakomybę visuomenei, siūloma viešinti valstybės įmonės ir ją kuruojančios ministerijos interneto svetainėje darbo užmokesčio dydžius, nurodant, kokią dalį sudaro pastovioji ir kintamoji dalis bei vienkartinė išmoka.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su Ministro Primininko tarnyba ir Ūkio ministerija iki 2011 m. rugsėjo 15 d. pateiks Vyriausybei teisės aktų, reglamentuojančių valstybės įmonių vadovaujančių darbuotojų darbo apmokėjimą, pakeitimo projektus.

Galutinį sprendimą šiuo klausimu Vyriausybė priims trečiadienio posėdyje.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min