Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2012 liepos 24d. 12:50

Valstybės kontrolė: Krašto apsaugos ministerijos įstaigose valstybės lėšomis dotuojamas maistas

Atnaujintoje valgykloje – pirmi pietūs
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Valgykla
Krašto apsaugos ministerijai pavaldžių įstaigų valgyklose valstybės lėšomis mažinama parduodamo maisto kaina, taip neužtikrinant taupaus biudžeto naudojimo, nustatė Valstybės kontrolė (VK).

Ministerijos ir pavaldžių įstaigų auditą atlikusi Valstybės kontrolė konstatuoja, kad Lietuvos kariuomenėje, Generolo Jono Žemaičio karo akademijoje ir Antrajame operatyvinių tarnybų departamente veikia valgyklos, kuriose už pinigus teikiamos maitinimo paslaugos krašto apsaugos sistemoje dirbantiems valstybės tarnautojams, svečiams ir kariams, gaunantiems maitinimo išlaidų piniginę kompensaciją.

Auditoriai pastebi, kad nustatant skirto parduoti maisto kainą, į ją neįtraukiamos visos su maitinimo paslaugos teikimu susijusios sąnaudos, todėl valgyklų pajamomis nepadengtos su pardavimui skirto maisto ruošimu susijusios sąnaudos apmokamos iš valstybės biudžeto lėšų.

„Mūsų skaičiavimais, neįtrauktos į maisto kainą darbo užmokesčio ir socialinio draudimo sąnaudos, patirtos teikiant maitinimo paslaugą, Lietuvos kariuomenėje gali siekti 4 mln. litų, o Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir Antrajame operatyvinių tarnybų departamente – daugiau kaip po 200 tūkst. litų“, – rašoma Valstybės kontrolės audito ataskaitoje.

Pasak ataskaitos, ministerijai pavaldžios įstaigos valstybės biudžeto lėšomis mažina skirto parduoti maisto kainas, nes, jas nustatydamos, neįskaičiavo apie 4 mln. 400 tūkst. litų patirtų darbo užmokesčio ir socialinio draudimo sąnaudų.

„Taigi įstaigų vadovai neužtikrino racionalaus ir taupaus valstybės biudžeto lėšų naudojimo, kaip numato Biudžetinių įstaigų įstatymas“, – daro išvadą Valstybės kontrolė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:03:12
01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:29
25:23
11:25

Esports namai

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min