TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės kontrolė stiprina institucijų bendradarbiavimą geresniam viešojo sektoriaus auditui

Susitarimas
Tomo Urbelionio/BFL nuotr. / Susitarimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Siekdama stiprinti viešojo sektoriaus valdymą, Valstybės kontrolė atnaujino bendradarbiavimo susitarimą su auditą atliekančiomis ir šiame procese dalyvaujančiomis institucijomis – Finansų ministerija, Lietuvos auditorių rūmais, Vidaus auditorių asociacija ir Savivaldybių kontrolierių asociacija

Pasak valstybės kontrolierės Giedrės Švedienės, besikeičiančios aplinkybės ir nauji iššūkiai reikalauja peržiūrėti ir iš naujo apibrėžti bendradarbiavimo tikslus, sritis ir formas. „Tikiu, kad bendromis valstybinių auditorių, viešojo sektoriaus vidaus auditorių, savivaldybių kontrolierių ir atestuotų auditorių, atliekančių išorės auditą viešajame sektoriuje pastangomis, pasieksime norimą rezultatą — pagerinsime viešojo sektoriaus valdymą, išorės ir vidaus audito kokybę, o tuo pačiu didės visuomenės pasitikėjimas auditu“, – sako G.Švedienė.

Bendradarbiavimo susitarime numatyta dalintis profesine audito patirtimi, plėtoti auditorių darbo naudojimo tarpusavyje praktiką, tobulinti audito metodikas, sukurti audito kokybės užtikrinimo sistemą.

Keitimasis patirtimi išlieka svarbiausia bendradarbiavimo kryptimi, o galimybė naudotis vieni kitų darbu – būtinybė, atsiradusi dėl viešajame sektoriuje vykstančios apskaitos reformos. Valstybės kontrolei svarbu perimti Lietuvos auditorių rūmų žinias ir patirtį, audituojant konsoliduotas ataskaitas. Su Finansų ministerija aktualus bendradarbiavimas derinant tarpusavyje vidaus ir išorės audito darbų vertinimus. Viešojo sektoriaus išorės auditoriams svarbu nedubliuoti vidaus auditorių darbo, o pasinaudojus jų vertinimais, mažinti darbų apimtis, kurios gerokai išaugs pradėjus audituoti konsoliduotas finansines ataskaitas

Privačiam sektoriui – Lietuvos audito rūmams ir Vidaus audito asociacijai – aktualus bendradarbiavimas su valstybiniais auditoriais dalinantis tam tikros audito rūšies teorijos ir praktine patirtimi. Vidaus auditoriams naudingos Valstybės kontrolės žinios ir patirtis atliekant informacinių sistemų auditus. Tuo tarpu Lietuvos audito rūmus domina veiklos auditas, jo atlikimo metodika bei galimybė dalyvauti valstybinių auditorių atestavimo sistemos įgyvendinime.

Bendradarbiavimo susitarimą pasirašė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė, finansų ministrė Ingrida Šimonytė, Vidaus auditorių asociacijos prezidentė Žaneta Pisarskienė, Lietuvos auditorių rūmų prezidentė Jurgita Krivaitienė ir Savivaldybių kontrolierių asociacijos prezidentas Juozas Vaičiulis. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min