Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ūkio ministras Rimantas Žylius pripažįsta buvus problemų pavaldžiose institucijose

Ūkio ministerija
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ūkio ministerija
Šaltinis: BNS
0
A A

Ūkio ministerijai 2011 metais neteisingai skirstė kelių milijonų vertės europinę paramą, o jai pavaldus Tekstilės institutas mokėjo neteisėtus atlyginimus, skelbia Valstybė kontrolė, nustačiusi ir kitų ministerijos bei jai pavaldžių įstaigų pažeidimų.

„Auditorių pastebėtus apskaitos trūkumus ministerija ir jai pavaldžios įstaigos ištaisė nedelsdamos, tačiau valdant valstybės lėšas ir turtą buvo padaryta reikšmingų pažeidimų“, – pranešime spaudai teigė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Nustatyta, kad Ūkio ministerija 0,5 mln. litų iš Ūkio plėtros ir konkurencingumo didinimo programos pernai panaudojo ne jos tikslams – lėšas skyrė Valstybinio turizmo departamento projektui atvykstamajam turizmui skatinti, be to, minėtais pinigais buvo padengtos netinkamomis pripažintos išlaidos.

Valstybės kontrolė nustatė ir daugiau pažeidimų, skirstant ES paramą – neteisingai skirtas papildomas beveik 1 mln. litų Anykščių technologijos mokyklai, 127 tūkst. litų – Zarasų žemės ūkio mokyklai, rašoma audito ataskaitoje. Anot kontrolierių, daugeliu atvejų ministerija tinkamai neįvertindavo situacijos, kokiu būdu ir kokiomis lėšomis būtų galima užbaigti projektų finansavimą.

Auditoriams itin užkliuvo pažeidimai Ūkio ministerijai pavaldžiame Lietuvos tekstilės institute, kuris šiemet prijungtas prie Fizinių ir technologijos mokslų centro. Institutas pernai be viešųjų konkursų išleido 3,4 mln. litų, neteisėtai mokėjo atlyginimus direktoriui ir pavaduotojui – jiems pernai buvo priskaičiuota 159 tūkst. litų atlyginimo, rašoma audito ataskaitoje. Be to, Registrų centre nebuvo įregistruoti du instituto žemės sklypai Kaune.

Ūkio ministras pripažįsta buvus problemų jam pavaldžiose institucijose. Tačiau atremdamas kontrolierių kritiką, esą neteisėtai suteikta 2 mln. litų europinės paramos, Rimantas Žylius tikina ją skirstęs pagal turėtą informaciją.

„Kalba eina apie situacijas pavaldžiose institucijose 2011 metais, kur problemų būta. 2012 metais Ūkio ministerija daugelį pavaldžių institucijų bendrųjų funkcijų centralizavo, pateikė Seimui Metrologijos įstatymo pataisas“, – rašoma BNS atsiųstame R.Žyliaus komentare dėl audito išvadų.

Tuo tarpu skirtant maždaug 2 mln. litų ES paramos – auditoriai tai įvertino kaip neteisėtus veiksmus – ministras teigė dalį paramos paskyręs pereinamuoju laikotarpiu tarp senojo ir naujojo – 2007-2013 metų – finansavimo laikotarpių ir dar neturėdamas ekspertų išvadų ir EK išvadų, kad tokia parama negalima. Dėl kitų projektų ministras teigė neturėjęs galutinio išaiškinimo dėl išlaidų netinkamumo.

„Buvo imtasi visų priemonių dėl teisėto ES lėšų panaudojimo ir ES lėšos buvo pakeistos nacionalinio biudžeto lėšomis“, – teigė ministras.

Valstybė kontrolė, nustačiusi ministerijos bei jai pavaldžių įstaigų pažeidimų, įvertino, kad Ūkio ministerijoje buvo „ir klaidos, ir pastangos jas taisyti“.

„Auditorių pastebėtus apskaitos trūkumus ministerija ir jai pavaldžios įstaigos ištaisė nedelsdamos, tačiau valdant valstybės lėšas ir turtą buvo padaryta reikšmingų pažeidimų“, – pranešime spaudai teigė valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Valstybės kontrolė nustatė, kad skirstant ES paramą – neteisingai skirtas papildomas beveik 1 mln. litų Anykščių technologijos mokyklai, 127 tūkst. litų – Zarasų žemės ūkio mokyklai, rašoma audito ataskaitoje. Anot kontrolierių, daugeliu atvejų ministerija tinkamai neįvertindavo situacijos, kokiu būdu ir kokiomis lėšomis būtų galima užbaigti projektų finansavimą.

Auditoriams itin užkliuvo pažeidimai Ūkio ministerijai pavaldžiame Lietuvos tekstilės institute, kuris šiemet prijungtas prie Fizinių ir technologijos mokslų centro. Institutas pernai be viešųjų konkursų išleido 3,4 mln. litų, o direktoriaus ir pavaduotojo atlyginimai buvo nustatyti neteisingai - jiems pernai buvo priskaičiuota iš viso 159 tūkst. litų atlyginimo, rašoma audito ataskaitoje. Joje nenurodoma, ar darbo užmokestis buvo per didelis, ar per mažas.

Instituto direktorė Aušra Abraitienė BNS patikslino, kad atlyginimai buvo nustatyti mažesni nei turėtų būti.

Valstybiniai auditoriai taip pat nustatė, kad Ūkio ministerija 0,5 mln. litų iš Ūkio plėtros ir konkurencingumo didinimo programos pernai panaudojo ne jos tikslams – lėšas skyrė Valstybinio turizmo departamento projektui atvykstamajam turizmui skatinti, be to, minėtais pinigais buvo padengtos netinkamomis pripažintos išlaidos.

Nustatyta ir procedūrų pažeidimų – 614 tūkst. litų sutartį dėl matavimo vienetų etalonų, kurią turėjo pasirašyti pati ministerija, pasirašė jai pavaldi Valstybinė metrologijos tarnyba.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min