TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės kontroliere paskirta Giedrė Švedienė

Prezidentė D.Grybauskaitė ir G.Švedienė
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / Prezidentė D.Grybauskaitė ir G.Švedienė
Šaltinis: 15min
0
A A

Seimui balsų dauguma pritarus šalies prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamai Giedrės Švedienės kandidatūrai, ji paskirta Lietuvos valstybės kontroliere. G.Švedienė pakeis daugiau nei penkerius metus Valstybės kontrolei vadovavusią Rasą Budbergytę, pradėsiančią dirbti Europos Audito Rūmų nare.

Dėkodama šalies prezidentei ir Seimui už parodytą pasitikėjimą, G.Švedienė pažadėjo panaudoti visą savo profesinę patirtį ir žinias, kad mokesčių mokėtojų pinigai ir valstybės turtas būtų naudojami taupiai ir efektyviai.

„Efektyvus ir skaidrus Europos Sąjungos finansinės paramos panaudojimas, sėkmingas apskričių viršininkų administracijų reformos įgyvendinimas, sklandus perėjimas prie naujos viešojo sektoriaus apskaitos ir finansinės atskaitomybės sistemos, naujos Valstybinio audito strategijos 2011–2015 metams parengimas – tai kelios prioritetinės artimiausio laikotarpio mano veiklos sritys“, – sako G.Švedienė.

Kandidatės į Valstybės kontrolės vadovus pristatymo kalboje prezidentės vyriausiasis patarėjas Nerijus Udrėnas Seime teigė, kad prezidentė D.Grybauskaitė pasitiki G.Švedienės kvalifikacija tinkamai vadovauti Lietuvos aukščiausiajai audito institucijai.

„Pažįstantys G.Švedienę ją apibūdina kaip stiprią ir ryžtingą asmenybę, reiklią tiek sau, tiek kitiems, ieškančią naujų darbo metodų ir formų. Prezidentė mano, kad asmeninės ir dalykinės G.Švedienės savybės, darbo viešajame sektoriuje ir atstovaujant šaliai patirtis bus naudingos ir tolesniam efektyviam Valstybės kontrolės darbui“, – teigė vyriausiasis patarėjas.

G.Švedienė yra įgijusi ekonominės kibernetikos specialybę Vilniaus universitete, vėliau ekonomikos mokslų magistro laipsnį Centrinės Europos universitete Prahoje bei bankininkystės ir finansų magistro laipsnį Milane. G.Švedienė didžiąją savo profesinės karjeros dalį skyrė viešajam sektoriui: dirbo Lietuvos Respublikos Nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje Briuselyje, Finansų ir Vidaus reikalų ministerijose.

Pagal Lietuvos Konstituciją, penkerių metų kadencijai valstybės kontrolierių skiria Seimas prezidento teikimu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min