Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės kontrolierė SAM pasigedo reiklumo kontroliuojant valstybės turto naudojimą

Sveikatos apsaugos ministerija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Sveikatos apsaugos ministerija
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė ketvirtadienį pareiškė pasigedusi Sveikatos apsaugos ministerijoje reiklumo kontroliuojant valstybės lėšų ir kito valstybės turto naudojimą, tačiau pridūrė, kad dauguma rekomendacijų jau įgyvendinta.

„Tikimės, kad ir toliau bus imamasi priemonių dėl skolų, perimtų iš Vilniaus miesto savivaldybės ir Šiaulių apskrities viršininko administracijos, ir dėl kitų audito ataskaitoje nurodytų problemų“, – pranešime spaudai sakė kontrolierė.

Anot auditorių, ministerija, vykdydama Vyriausybės nutarimus, finansinius įsipareigojimus iš Vilniaus miesto savivaldybės ir likviduojamos Šiaulių apskrities viršininko administracijos perėmė neįsitikinusi įsiskolinimo sumų pagrįstumu.

Auditoriai turėjo pastabų, susijusių su likviduotų apskričių perduotu turtu – perimtos nuomos sutartys neįvertintos ekonominio naudingumo požiūriu, o kai kurios jų sudarytos pažeidžiant teisės aktus.

Valstybės kontrolė ministerijai nurodė, kad nepakankamai kontroliuojamos pajamos, kurias sveikatos priežiūros įstaigos perveda ministerijai už įvairiems ūkio subjektams išnuomotą nekilnojamąjį turtą.

Anot pranešimo, taip pat atkreiptas dėmesys, kad perkant Finansų valdymo ir apskaitos sistemos diegimo bei aptarnavimo ir priežiūros paslaugas bei ministerijos kontroliuojamos VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų statybos darbus buvo pažeistas Viešųjų pirkimų įstatymas.

Be to, Valstybės kontrolė teigia, kad ministerija nesiėmė reikiamų priemonių 1993 metais pradėto Valstybinės Vilniaus zonos vaistinių įmonės likvidavimo užbaigimui ir neturi reikiamos informacijos apie visas jos įsteigtas valstybines įmones ir jų disponuojamą valstybei nuosavybės teise priklausantį turtą.

„Ministerijai pasiūlyta surinkti tikslią informaciją apie minėtame nutarime nurodytų 174 vaistinių likimą“, – sakoma pranešime spaudai.

Kai kurios šių vaistinių reorganizuotos į privačias ar savivaldybės įmones, kitos jau likviduotos ar išregistruotos, tačiau ne apie visų valstybinių vaistinių reorganizavimą žinoma arba informacija apie jų veiklą negauta.

Ministerija taip pat įpareigota į valstybės biudžetą pervesti 2,1 mln. Lt, kurie jai, kaip buvusiai bankrutavusios AB „Lietuvos farmacija“ ir likviduotos VĮ Aleksoto vaistinės akcininkei ir savininko teises ir pareigas įgyvendinančiai institucijai, buvo grąžinti kaip likęs įmonės turtas.

Sveikatos apsaugos ministerijai 2010 metais iš valstybės biudžeto programoms vykdyti buvo skirta 2,6 mlrd. litų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min