Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 17d. 15:21 , atnaujinta: 2013 rugsėjo 17d. 18:54

Valstybės saugumo departamentas teigia, kad dėl Vytauto Giržado teisės dirbti su slapta informacija turi spręsti Vidaus reikalų ministerija

Vytautas Giržadas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vytautas Giržadas

Vidaus reikalų ministerija turi spręsti klausimą dėl į tarnybą Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje (FNTT) grąžinto Vytauto Giržado teisės dirbti su slapta informacija, nurodo Valstybės saugumo departamentas (VSD).

„Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymas galioja visiems paslapčių subjektams vienodai. O VSD nėra institucija, kuri sprendžia tokio pobūdžio ginčus. Ši teisinė kolizija bus sprendžiama VRM diskrecijoje, t.y. kaip jie nuspręs, taip ir bus“, – BNS antradienį teigė VSD atstovas spaudai Vytautas Makauskas.

Be to, anot V.Makausko, sprendimą dėl V.Giržado pirmadienį paskelbęs teismas nutartyje taip pat konstatavo, kad VSD veiksmai buvo teisėti ir atlikti pagrįstai, o žala turi būti priteista iš atsakovo, t.y. iš Vidaus reikalų ministerijos.

Vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas antradienį teigė ketinąs konsultuotis su Valstybės saugumo departamentu (VSD) dėl leidimo V.Giržadui dirbti su slapta informacija.

„Ne teismas nusprendžia, ar turi teisę pareigūnas dirbti su slapta informacija. Šitą teisę ir patikrą atlieka VSD ir aš jau kartojau vieną kartą, kad vidaus reikalų ministras šiandien, ko gero, už pusvalandžio, kreipsis į VSD, kad (jis) paaiškintų, ar turi galiojantį, ar reikia naujo leidimo V.Giržadui “, – pažymėjo jis.

D.A.Barakauskas pabrėžė, kad leidimų dirbti su slapta informacija išdavimas nėra jo funkcija: „Ne Vidaus reikalų ministerija išduoda leidimą dirbti su slapta informacija, tai daro VSD“.

Įsakymas dėl leidimo dirbti su slapta informacija panaikinimo buvo atleidimo priežastis. Teismas panaikino abu įsakymus, – sakė V.Giržadas.

FNTT vadovas Kęstutis Jucevičius BNS antradienį sakė, kad po teismo sprendimo į FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigas grįžęs V.Giržadas kol kas nėra atgavęs leidimo dirbti su slapta informacija.

„Kol neišspręstas šis klausimas, pripažinkime, po pusantrų metų nebuvęs darbe gal žmogus nepratęs nuo pačios pirmos minutės dirbti su slaptais dokumentais“, – svarstė FNTT vadovas.

Tuo metu V.Giržadas atkreipė dėmesį, jog teismas panaikino visus buvusio ministro R.Palaičio įsakymus.

„Įsakymas dėl leidimo dirbti su slapta informacija panaikinimo buvo atleidimo priežastis. Teismas panaikino abu įsakymus“, – BNS sakė V.Giržadas.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) pirmadienį paskelbė, kad V.Giržadas iš FNTT buvo atleistas neteisėtai.

LVAT savo sprendimu teisėtu ir pagrįstu pripažino ankstesnį Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą dėl neteisėto V.Giržado atleidimo. Šį nuosprendį LVAT buvo apskundusi Vidaus reikalų ministerija.

Atnaujinta 18.53 val. Vidaus reikalų ministras D.Barakauskas antradienį kreipėsi į VSD su prašymu pateikti išvadą dėl į FNTT direktoriaus pavaduotojo pareigas grąžinto V.Giržado galimybių dirbti su slapta informacija.

„Šiandien buvo kreiptasi į Valstybės saugumo departamentą su prašymu pateikti išvadą, ar V.Giržadas atitinka Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 16 straipsnio 1 dalyje nurodytas sąlygas“, – teigiama VRM pranešime.

Minėtame įstatyme, be kita ko, numatyta, kad asmeniui leidimas dirbti su slapta informacija neišduodamas, jeigu asmuo įstatymų ar kitų teisės aktų nustatyta tvarka buvo atleistas iš pareigų dėl darbo su įslaptinta informacija tvarkos pažeidimo ar už tokius pažeidimus jam buvo panaikintas leidimas dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, ar asmens patikimumo pažymėjimas ir nuo tokio sprendimo dienos nepraėjo 5 metai. Be to, leidimas neduodamas, jeigu nustatoma, kad asmens savybės, kita veikla, ryšiai, ar kitos su juo susijusios aplinkybės, faktai kelia grėsmę patikėtos įslaptintos informacijos saugumui.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min