Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 23d. 11:10

Valstybės tarnautojai nesutinka dirbti už mažesnį atlyginimą (atnaujinta 13.10 val.)

Neoficialiais duomenimis, į protesto akciją susirinko apie 4 tūkstančius žmonių.
Egidijaus Jankausko/15min.lt nuotr. / Pirmoji protesto akcija žadama kovo 27 dieną.

Pirmadienį į susitikimą su Seimo pirmininku Arūnu Valinsku atėję Valstybės tarnautojų profsąjungos atstovai pareiškė ketinantys rengti piketus, esą valdžia neįsiklausė į jų reikalavimus.

Lietuvos valstybės tarnautojų profesinės sąjungos (LVTPS) pirmininkės pavaduotoja Rima Kisilienė po susitikimo su A.Valinsku teigė, kad valdžios užmojai dar kartą mažinti valstybės tarnautojų algos bazinį dydį gali skaudžiai atsiliepti darbuotojams. Ji priminė, kad nuo sausio mėnesio bazinė alga jau buvo sumažinta nuo 490 litų iki 475 litų, dabar planuojama jį dar sumažinti iki 430 litų.

Tai bus tokia protesto akcija, kokios neteko girdėti Europoje. Analogų tikrai nėra“, – intrigavo Loreta Soščekienė.„Tai ženkliai paveiks algas. Priklausomai nuo jos dydžio, algos sumažės vidutiniškai 200–300 litų“, – sakė R.Kisilienė. Jos teigimu, Seimo pirmininkas žadėjo, kad jo vadovaujama Tautos prisikėlimo partija nepalaikys siūlymo mažinti bazinės algos dydį.

„Išgirdome siūlymą mažinti 15–20 proc. valstybės tarnautojų skaičių. Kaip pats pirmininkas pasakė, pilna visokių departamentų, kurie dubliuoja darbus“, – sakė R.Kisilienė ir pridūrė, kad LVTPS pritaria, jog tam tikras rezervas yra. „Mes tokiam mažinimui neprieštarautume“, – sakė R.Kisilienė.

Organizuos piketus

Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos pirmininkė Loreta Soščekienė teigė, kad profsąjunga organizuos protesto akcijas.

Gedimino Gasiulio/15min.lt nuotr./Profsąjungų atstovai pažadėjo neregėtas akcijas.
Profsąjungų atstovai pažadėjo neregėtas akcijas.

„Mes vis dėlto esame nusprendę rengti protesto akcijas, kadangi kovo 2 dieną buvo pateikti reikalavimai Vyriausybei ir Seimui, bet nė vienas reikalavimas iki šiol nėra patenkintas. Mes net nematome, kad būtų daromi kokie nors veiksmai“, – sakė L.Soščekienė.

Anot jos, pirmoji protesto akcija vyks kovo 27 dieną šalia Seimo, Vyriausybės ir, galbūt, Finansų ministerijos. Be to, profsąjunga ketina prašyti sostinės savivaldybės leidimo balandžio 4 dieną surengti mitingą.

„Planuojame mitingą prie Seimo ir Vyriausybės, ir taip pat eitynes. Tai bus kažkur apie 300 žmonių. Tačiau galiu pasakyti tik tiek, kad tai bus tokia protesto akcija, kokios neteko girdėti Europoje. Analogų tikrai nėra“, – sakė L.Soščekienė.

Aš manau, kad sumažinus ministerijų darbuotojų skaičių 20 proc., efektyvumas ministerijų darbo tikrai nepasikeistų. Atvirkščiai – padidėtų, – sakė A.Valinskas.Daugiau detalių apie šią planuojamą akciją ji žadėjo pateikti ateityje. „Jinai bus tikrai ypatinga“, – pabrėžė L.Soščekienė ir pridūrė, kad piketuos statutiniai pareigūnai, negalintys organizuoti streikų.

A.Valinskas: mažinsime valdininkų armiją

Seimo pirmininkas pareiškė, kad valdininkų skaičių ketinama mažinti 15–20 proc. „Aš manau, kad valstybės valdymo ir administravimo srityje yra gerokai daugiau resursų, kuriuos išnaudoję, mažindami nereikalingų valdininkų armiją, mes rasime tų resursų ir jie bus gerokai efektyvesni“, – sakė A.Valinskas.

Anot jo, bus atleidžiami tie darbuotojai, kurie valstybės valdymo aparatui „yra visiškai nereikalingi“.

„Aš manau, kad sumažinus ministerijų darbuotojų skaičių 20 proc., efektyvumas ministerijų darbo tikrai nepasikeistų. Atvirkščiai – padidėtų“, – sakė A.Valinskas. Kiek tai sutaupytų lėšų, parlamento vadovas negalėjo pasakyti.

Jis dar kartą pabrėžė, kad pasisako už progresinius mokesčius. „Mes už tai, kad didesnė mokesčių našta gultų ant tų, kurie uždirba daugiau“, – sakė A.Valinskas.

Siūlymai „karpyti“ biudžetą

Finansų ministerija rengia siūlymą mažinti valstybės politikų, teisėjų, pareigūnų, tarnautojų pareiginės algos bazinį dydį nuo 475 iki 430 litų. Nuo sausio mėnesio jis jau buvo sumažintas nuo 490 iki 475 litų. Pataisius įstatymus, šių asmenų algos sumažėtų 9,5 proc.

Taip pat esą rengiamasi sumažinti bazinę mėnesinę algą nuo 128 iki 115 litų. Šis koeficientas taikomas apskaičiuojant atlyginimus beveik 230 tūkst. biudžetinės sferos darbuotojų. Jų algos patikslinus šių metų biudžetą turėtų sumažėti daugiau nei 10 proc.

Apkarpiusi šių darbuotojų atlyginimus dešimtadaliu, valstybė sutaupytų 340 mln. litų. Bet tektų persvarstyti ir „Sodros“ bei Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetus.

Sumažinus valstybės tarnautojų algas, jos grįžtų į maždaug 2006 metų lygį, praneša BNS.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min