Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės tarnyboje liks tik nepriekaištingi pareigūnai

R.Palaitis: „Mano supratimu, pareigūnai elgėsi pagirtinai“
Gedimino Gasiulio/Dienraščio „15 minučių“ nuotr. / R.Palaitis.
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė trečiadienį nutarė pritarti Valstybės tarnybos įstatymo pataisoms, kuriomis yra griežtinama valstybės tarnautojo atsakomybė – jais galės tapti tik nepriekaištingos reputacijos asmenys. Įstatymui pasiekus Seimą, jį dar numatoma tobulinti.

„Įstatyme įvedama nepriekaištingos reputacijos sąvoka. Tie asmenys, kurie nėra nepriekaištingos reputacijos, nebegalės eiti valstybės tarnybos, negalės būti valstybės tarnautojais“, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis.

Mes siūlome kai kurias sąvokas patikslinti, aš manau, Seime bus patikslinta ir bus sugriežtinta valstybės tarnautojų atsakomybė, – sakė R.Palaitis.Į šią sąvoką įtraukti viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo pažeidimai, įvairaus laipsnio teistumai, atleidimai už šiurkštų tarnybinį pažeidimą, taip pat piktnaudžiavimai alkoholiu ar narkotinėmis medžiagomis.

R.Palaitis pridūrė, kad tai nereiškia, jog vieną kartą už girtumą baustas ar smulkų pažeidimą padaręs asmuo nebegalės dirbti valstybės tarnyboje. „Šiuo metu viskas ten abstrakčiai parašyta – neaišku, nei kas, nei kaip tikrins, nei nuo kokio laipsnio atsiranda piktnaudžiavimas... Mes siūlome kai kurias sąvokas patikslinti, aš manau, Seime bus patikslinta ir bus sugriežtinta valstybės tarnautojų atsakomybė“, – kalbėjo ministras.

Jis patikino, kad priėmus įstatymą šiuo metu dirbantys valstybės tarnautojai, kurie nėra nepriekaištingos reputacijos, darbo neteks.

Priedų klausimą nukėlė

Vyriausybėje buvo svarstomos ir kitos minėto įstatymo pataisos, kuriomis numatyti priedai politinio pasitikėjimo pareigūnams už kvalifikaciją, tačiau jų svarstymą nuspręsta nukelti į ateinantį Vyriausybės pasitarimą.

„Aš manau, kad šiais laikais tai yra visiškai netoleruotinas dalykas, nes valstybėje ir taip nėra pinigų. Kita vertus, visiškai neaišku, kokiais kriterijais reikėtų tą kvalifikacinę klasę pripažinti, nes politinio pasitikėjimo tarnautojas yra visiškai kita specifika, nei karjeros tarnautojas“, – aiškino R.Palaitis.

Jis teigė nepritariąs minėtiems siūlymams. Anot ministro, jiems įgyvendinti reikėtų kelių milijonų litų, o priedai būtų skiriami visiems politinio pasitikėjimo tarnautojams, kurių vien Seime yra per 400.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Kvalifikacija
Parašykite atsiliepimą apie 15min