Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybės vadovams gyventojai siunčia ir įstatymų projektus, ir uogienes

Laiškas
Photos.com nuotr. / Laiškas
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybės vadovams siunčiamos korespondencijos pluošte mirga ne vien pagalbos prašymai ar žeriama kritika – jame galima aptikti ir įspūdingų epitetų, ir gyvenimą saldinančių gėrybių, rašo „Lietuvos žinios“.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė gali pasigirti didžiausiu, o parlamento pirmininkė Irena Degutienė – menkiausiu žmonių dėmesiu. Tačiau nei D.Grybauskaitė, nei I.Degutienė, nei premjeras Andrius Kubilius negalėtų skųstis, kad jiems siunčiamos korespondencijos turinys neoriginalus, pažymi dienraštis.

Į S.Daukanto aikštėje esančius rūmus per pastarąjį pusmetį suplūdo daugiau kaip 3 tūkst. įvairiausio pobūdžio laiškų, adresuotų D.Grybauskaitei. Tarp krašto vadovei siunčiamų skundų, pastabų ar aštrios kritikos – nemažai ir nuosaikesnio turinio laiškų, sveikinimų, pasiūlymų ir net įstatymo projektų. Prezidentės spaudos tarnybos atstovų teigimu, korespondencijos turinys yra labai naudingas D.Grybauskaitei rengiantis vykti į konkretų krašto regioną. Taip valstybės vadovė esą turi galimybę tiesiogiai susipažinti su regiono bėdomis, kurias žmonės atskleidžia savo laiškuose.

Pasak dienraščio, šių laiškų turinys rodo ir tai, kad prezidentei gyventojai linkę patikėti visus jiems rūpimus klausimus, nesvarbu, kokios srities jie būtų. Į prezidentūros priimamąjį patenka prašymai padėti surasti darbą, sudaryti komisijas kriminaliniams įvykiams tirti, įvertinti teismo priimtą sprendimą, grąžinti žemę, padėti atiduoti paskolą bankui arba paprasčiausiai išklausyti konkretaus žmogaus gyvenimo istoriją.

Spaudos tarnybos darbuotojai pasakojo, kad greta rimtas bėdas atskleidžiančių prašymų pasitaiko ir kuriozinių, kai laiškuose aprašomi sapnai, aiškinamos jų reikšmės. Prezidentę pasiekia ir siūlymai ar patarimai, kaip valdyti valstybę. Neretai prašoma patarti asmeniniais klausimais ar net skundžiamasi dėl nežemiškų jėgų poveikio.

Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Priėmimo skyriuje per mėnesį užregistruojama 1200–1300 laiškų, iš jų keli šimtai būna adresuoti I.Degutienei.

Užsienio organizacijos juose dažniausiai ragina Seimo pirmininkę atkreipti dėmesį į vieną ar kitą seksualinių ir tautinių mažumų problemą. Krašto organizacijų atstovai, sekantys įstatymų projektų svarstymo parlamente eigą, suskumba dėl jų teikti savo pastabas ir siūlymus.

Pasak I.Degutienės atstovo spaudai Juozo Ruzgio, žmonėms aktualiausi socialinių išmokų, pensijų mokėjimo klausimai ir su namų ūkiu susijusios bėdos. Tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys dažnai tiesiai šviesiai nesibodi prašyti ir finansinės paramos. „Visa Seimo pirmininkei adresuota korespondencija ją tikrai pasiekia. Į kai kuriuos laiškus I.Degutienė atsako pati arba paveda atsakymus parengti savo patarėjams“, – tikino J.Ruzgys.

Ministro Pirmininko tarnybos Piliečių ir atviros Vyriausybės skyriuje per mėnesį užregistruojama apie 1400 premjerui ir Vyriausybei adresuojamų laiškų ar siuntų. Absoliučią daugumą korespondencijos sudaro dalykiniai, oficialūs raštai, ataskaitos ir kitokio pobūdžio dokumentai.

A.Kubiliaus atstovė spaudai Jarda Paukštienė dienraščiui pasakojo, kad gyventojai randa būdų premjerui įteikti ir įdomesnių siuntų. „Kartais tai būna rankų darbo atvirukai, suvenyrai, knygų autorių dovanos su dedikacijomis ar mezginiai. Tačiau kartkartėmis atsiunčiami net uogienės ar medaus stiklainiai“, – vardijo J.Paukštienė.

Anot atstovės spaudai, tokios jaukios dovanėlės Ministro Pirmininko tarnybos darbuotojų nebestebina. „Tačiau yra buvę ir kuriozų, pavyzdžiui, prieš A.Kubiliaus pavardę parašytas kreipinys Jūsų Ekscelencija Lietuvos Respublikos Prezidente“, – šypsojosi premjero atstovė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min