Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 31d. 13:07

Valstybinę pensiją siūlo skirti ne tik gausių šeimų motinoms, bet ir tėvams

G.Navaitis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / G.Navaitis

Pirmadienį Liberalų sąjūdžio frakcijos narys Gediminas Navaitis pateikė siūlymus Valstybės apdovanojimų įstatymui ir Valstybinių pensijų įstatymui. Parlamentaras siūlo keisti įstatymus taip, kad į valstybinę pensiją bei apdovanojimą išauginusiems gausias šeimas galėtų pretenduoti ir vyrai.

Anot G.Navaičio, pataisomis siekiama sulyginti vyrų ir moterų teises, atkurti tėvo statusą šeimoje ir visuomenėje.

Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad sutuoktinių pareigos šeimoje yra lygios. Analogiška nuostata įtvirtinta ir Civiliniame kodekse. Tačiau Valstybinių pensijų įstatymas numato, kad valstybinės pensijos skiriamos tik motinoms, pagimdžiusioms (įvaikinusioms) 7 ar daugiau vaikų ir išauginusioms juos iki 8 metų. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojamos taip pat tik motinos.

„Pirmąjį birželio sekmadienį minėsime Tėvo dieną, tačiau dabar tėvo autoritetas yra smukęs. Jam paliktas tik duonpelnio, šeimos materialinio aprūpintojo vaidmuo. Dar 2002 metais atliktas tyrimas parodė, kad tik 11,8 proc. Lietuvos vyrų mano visiškai atitinkantys „normalaus vyro“ įvaizdį. Tik 11,8 proc. Lietuvos vyrų mano visiškai atitinkantys „normalaus vyro“ įvaizdį.

Tėvo nušalinimas ir išstūmimas iš šeimos gyvenimo – didelis nuostolis šeimai ir vaikų ugdymui. Siūloma vyro, kaip tėvo, įvertinimo, jo vaidmens pripažinimo galimybė prisidėtų prie visuomenės dvasinės gerovės kūrimo“, – pranešime spaudai cituojamas G.Navaitis. 

Šiuo metu Valstybinių pensijų įstatymas numato, jog antrojo laipsnio valstybės pensiją turi teisę gauti motinos, išauginusios iki 8 metų bei gerai išauklėjusios 7 ir daugiau vaikų. G.Navaičio siūlymu į tokią pensiją galėtų pretenduoti ir tokios šeimos tėvas.

Antrojo laipsnio valstybinė pensija šiuo metu siekia 400 litų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min