Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 15d. 15:46

Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba: medžioti galima šešiuose Žuvinto biosferos rezervato draustiniuose

Žuvinto biosferos rezervatas
Alytaus TIC nuotr. / Žuvinto biosferos rezervatas

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) specialistai, išanalizavę dabartinį reguliavimą, padarė išvadą, jog didesnėje Žuvinto biosferos rezervato teritorijoje medžioti negalima, tačiau 6 rezervato draustiniuose medžioklė nereguliuojama, tai yra, vyksta bendrąja tvarka.

Praėjusią savaitę Žuvinto biosferos rezervato direktorius Arūnas Pranaitis atkreipė dėmesį, jog Vyriausybei pakeitus rezervato nuostatus draudimas medžioti liko galioti tik centrinėje biosferos rezervato dalyje – Žuvinto gamtiniame rezervate.

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika kaltino A.Pranaitį klaidinant žmones, nes medžioklė biosferos rezervate esą buvo ir yra draudžiama.

„Tikrai teisės aktai reglamentuoja ir tenka apgailestauti, kad tiek pats vadovas direkcijos suklaidino visuomenę, tikrai medžioklė negalima, draudžiama, kaip ir buvo iki šiol“, – interviu Lietuvos radijui pirmadienį sakė K.Mažeika.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

Galiausiai Aplinkos ministerija pranešė ketinanti sudėti saugiklius į Medžioklės taisykles.

Teisės aktų klampynė

15min praėjusią savaitę prašė ministerijos pateikti konkrečius teisės aktų punktus, draudžiančius medžioklę Žuvinto biosferos rezervate.

Antradienį ministerija 15min atrašė, kad VSTT specialistai išanalizavo dokumentus ir pateikė pažymą.

Pažymoje, anot ministerijos, rašoma, kad Žuvinto biosferos rezervato teritorija yra kompleksinė saugoma teritorija. Ji skirstoma į tokias zonas:

  • konservacinio (gamtiniai rezervatai ir gamtiniai draustiniai),
  • ekologinės apsaugos prioritetų, ekosistemų atkūrimo,
  • ūkinės veiklos (miškų ir žemės ūkio) .

Anot tarnybos, draudimai veiklai saugomose teritorijose yra nustatyti Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme, o pagal Saugomų teritorijų įstatymą saugomų teritorijų apsaugos ir tvarkymo ypatumai aprašomi nuostatuose.

Žuvinto biosferos rezervato nuostatų, patvirtintų 2020 m. liepos 1 d. nutarimu, 12 punkte rašoma, kad biosferos rezervate medžioklė vykdoma „vadovaujantis medžioklę reglamentuojančiais teisės aktais“.

Atkreipiamas dėmesys, kad nėra jokių nuorodų į kitus teisės aktus dėl apribojimų, susijusių su medžiokle.

Artūro Lavrėnovo nuotr/Žuvinto biosferos rezervatas
Artūro Lavrėnovo nuotr/Žuvinto biosferos rezervatas

„Medžioklės įstatyme draudimas medžioti įtvirtintas tik biosferos rezervato gamtiniuose rezervatuose, bet dėl kitų zonų (draustinių ir kt.) šiame teisės akte nėra pasisakoma. Tiesiogiai medžioklę reglamentuojančiuose teisės aktuose nėra nustatyti medžioklės draudimai, bet yra papildomas teisinis reguliavimas“, – pabrėžia VSTT.

Anot tarnybos, Žuvinto biosferos rezervato planavimo schemos tvarkymo plane (patvirtintame Vyriausybės) 12 punkte nustatyta, kad saugant tetervinų buveines ir migruojančių vandens paukščių – želmeninių ir baltakakčių žąsų sankaupų vietas, žemės ūkio ir ekologinės apsaugos funkcinio prioriteto bei ekosistemų atkūrimo zonose žemės ūkio paskirties žemėje taikomi šių rūšių apsaugai svarbių teritorijų apsaugos ir tvarkymo reikalavimai, numatyti Bendruose buveinių ar paukščių apsaugai svarbių teritorijų (BAST/PAST) nuostatuose, tokiu būdu medžioklė yra draudžiama didžiojoje Žuvinto biosferos rezervato dalyje.

Tačiau tarnyba pastebi, kad, kad pagal Tvarkymo plano sprendinių 12 p. BAST/PAST nuostatai nėra taikomi Žuvinto biosferos rezervate esantiems draustiniams (Liepakojų botaninio, Amalvo botaninio-zoologinio, Kiaulyčios botaninio-zoologinio, Paželsvių botaninio-zoologinio, Žaltyčio botaninio-zoologinio, Želsvos botaninio-zoologinio), todėl medžioklė šiose teritorijose tvarkymo plano sprendiniais nėra specifiškai reguliuojama ir vyksta bendrąja tvarka.

Tai, anot VSTT, sudaro apie 34 proc. visos Žuvinto biosferos rezervato teritorijos.

Tarnyba taip pat teigia, kad Žuvinto biosferos rezervato direktoriaus A.Pranaičio viešai išsakytos nuomonės pagrįstumas „bus vertinamas teisės aktų nustatyta tvarka.“

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Video

13:16
01:03
00:59

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min