Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Valstybinės žemės nuomos mokesčio tarifai Kauno rajone beveik nesikeičia

Žemės sklypas
Kęstučio Vanago/BFL nuotr. / Žemės sklypas
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno rajono savivaldybės taryba patvirtino Kauno rajone esančios valstybinės žemės nuomos mokesčio mokėjimo 2011 m. tarifus.

Žemės ūkio paskirties ir mėgėjiškų sodų paskirties žemei palikti tokio pat dydžio koeficientai kaip ir prieš metus, o gyvenamųjų teritorijų ir komercinės bei pramonės ir sandėliavimo paskirties žemei visose zonose padidėjo labai nežymiai – 0,05 (komercinės paskirties ir sandėliavimo) ir 0,1 procento gyvenamųjų teritorijų žemei arba 20–30 centų už arą daugelyje zonų.

Kauno krašte vis dar vyksta žemės išpirkimas, todėl, siekiant surinkti tiek pat valstybinės žemės nuomos mokesčio kaip ir praėjusiais metais, tarifą trims valstybinės žemės nuomotojų kategorijoms nuspręsta šiek tiek pakoreguoti.

Kauno rajono savivaldybės taryba nusprendė taikyti 2011 m. sausio 1 d. žemės vertinimo modelį, patvirtintą Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos.

Neapmokestinamų žemės sklypų dydis taip pat lieka koks buvo ir anksčiau – 3 ha kaimo vietovėse ir 0,15 ha miestuose. Ši lengvata taikoma valstybinės žemės nuomotojams ir žemės savininkams – asmenims, kuriems nustatytas 0–40 proc. darbingumo lygis (iki 2007 m. birželio 30 d.– ir I bei II grupės invalidai), asmenims, kuriems sukako senatvės pensijos amžius ir nepilnamečiams vaikams, kai šių asmenų šeimose apmokestinamo laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų. Teikiant lengvatą, prie darbingų asmenų nepriskiriami mokymo įstaigų dieninių skyrių moksleiviai bei studentai. Beje, taikoma tik viena lengvata – žemės mokesčiui arba valstybinės žemės nuomos mokesčiui.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min