Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 11d. 12:16

Neringos mero D.Jasaičio drama: gali netekti prie tėvų namo prilipdyto valdiško kambario, kuriame gyvena

Neringos meras Darius Jasaitis ir namas Preiloje
15min nuotr. / Neringos meras Darius Jasaitis ir namas Preiloje

„Draugai juokaudami jau pasiūlė paskolinti pinigų, kai vyks aukcionas“, – juokais į situaciją žvelgia Neringos meras Darius Jasaitis, jau 20 metų gyvenantis valstybiniame 23 kv. metrų bute Preiloje. Tačiau netrukus meras gali likti be būsto, nes jį ketinama parduoti.

Kuršių nerijos nacionalinis parkas prabilo ketinantis per Turto banką parduoti šį būstą, mat juo negali disponuoti, nes su meru kadaise sudaryta nuomos sutartis, pasirodo, buvusi neterminuota. Neringos meras stebisi, jog prireikė būtent šio kuklaus kambario, nors Aplinkos ministerija Neringoje turi apsčiai turto, kuriame klerkai mielai poilsiauja.

Gavo kaip paprastas darbininkas

„Nuo 1987 iki 1996 metų, kai šitą būstą gavau, buvau miškininkas, darbininkas, miško sodintojas, priešgaisrinis sargas, daigynų ravėtojas, darbininkas visiems sezoniniams darbams. Miškų ūkio vadovas pasiūlė jaunai šeimai prisiglausti, nes dirbau, sudarė tokią sutartį, kurios pats nei kūriau, nei dariau.

Šitas kambariukas yra Preiloje, kurioje esu ir gimęs. Kambariukas prilipdytas prie mano tėvų nuosavo namo. Šildymas pajungtas iš tėvų namo, tėvas kūrena krosnį, taip šiluma gaunama. Jis įrengtas mano lėšomis, tiek tualetas, tiek kambarys, langai, durys.

Mano natūra tokia, nenoriu statyt namo visą gyvenimą ir numirti jo neužbaigęs, geriau keliauju, nedarau jokios tragedijos. Paleis aukcione tą būstą, pažiūrėsime, kokia bus kaina, bus galimybė, pirksiu, nebus, ieškosiu kitos galimybės, – sakė D.Jasaitis.

Kai nacionalinio parko vadovė pabandė susigrąžinti, teises gyniau teisme, nebuvau meras, buvau eilinis žmogus. Visų lygių teismai eiliniam žmogui sudarė teisę gyventi jame. Meru esu penkti metai, atlyginimas mero pakeltas yra antri metai. Iki tol gaudavau 800 eurų. Meru būsiu iki 2019 metų, taip, dabar mero atlyginimas siekia apie 1 500 eurų ir tai yra mane tenkinančios pajamos, tačiau vėliau jos gal bus 600 eurų. Ar man reiktų įsivelti į banko paskolas 70–80 tūkstančių eurų?

Mano natūra tokia, nenoriu statyt namo visą gyvenimą ir numirti jo neužbaigęs, geriau keliauju, nedarau jokios tragedijos. Paleis aukcione tą būstą, pažiūrėsime, kokia bus kaina, bus galimybė, pirksiu, nebus, ieškosiu kitos galimybės. Nedarau jokios problemos, valstybė gali disponuoti savo turtu kaip nori“, – 15min situaciją komentavo Neringos meras D.Jasaitis, patikinęs, jog tai vienintelė jo turima oficiali gyvenamoji vieta Neringoje. Turto neturi ir jo buvusi sutuoktinė, su vaikais gyvenanti savivaldybės nuomojame būste. Savo būsto iširusi šeima, jo teigimu, niekada neturėjo.

Būsto įsigijimo problema

Anot mero, įsigyti šimtus tūkstančių eurų kainuojantį būstą Neringoje gali ne kiekvienas, patiems neringiškiams tai yra didžiulė problema. Kvadratinio metro kaina čia siekia ir 6 000 eurų.

„Apie 30 proc. savivaldybės darbuotojų nuomojasi arba važinėja iš Klaipėdos. Lygiai tas pats poliklinikose arba komunaliniame ūkyje.

Mes kreipėmės, turime krūvas raštų, kad perduotų nereikalingą turtą Neringos savivaldybei, nes mums reikia užtikrinti gyvenamą būstą, tai savivaldybei deleguota funkcija, bet valstybė parduoda, gauna pajamas, o jūs gyvenkit, – bėdomis dalijosi meras.

Keista valstybės politika, kai turėdama tiek pastatų, sako, kad reikia parduoti aukcione, kai tuo tarpu patys deklaruoja, kad jų darbuotojai, kaip komunalininkai, medikai, mokytojai, neturi kur gyventi. Ar savivalda nebėra valstybė?

Mes kreipėmės, turime krūvas raštų, kad perduotų nereikalingą turtą Neringos savivaldybei, nes mums reikia užtikrinti gyvenamą būstą, tai savivaldybei deleguota funkcija, bet valstybė parduoda, gauna pajamas, o jūs gyvenkit, statykite, nors statyti neleidžiame, važinėkite iš Klaipėdos. Manyčiau, tai ne valstybiškas požiūris, nepaisant to, kad esu meras ir kieno yra būstas.

Aplinkos ministerija, šiuo atveju, turi poilsinių, šalia garsiojo Vladislovo Molio (už pažeidimus atleisto valstybės valdomos įmonės „Automagistralė“ vadovo, – red. past.), kurio vos nepalaidojo, jei pažiūrėtumėte, lygiai už tvoros yra dar didesnė poilsinė, vasarnamiai didžiuliai, iš kurių puikūs būstai išeitų ir savivaldybė remtų juos, bet kažkodėl Aplinkos ministerija tyli. Čia man yra keista“, – piktinosi meras.

15min nuotr./Neringos mero gyvenamoji vieta Preiloje.
15min nuotr./Neringos mero gyvenamoji vieta Preiloje.

Ministerijos turtai

D.Jasaitis stebisi, jog Aplinkos ministerijos valdomai Valstybinės saugomų teritorijų tarnybai parūpo būtent šis, jo gyvenamas, esą nebereikalingu tapęs būstas, kai Neringoje ministerija turi apsčiai turto.

„Galiu Neringoje išvardinti daug turto Aplinkos ministerijos valdomo, kur klerkai tik poilsiauja vasaros metu... Juodkrantėje, kur pavadinta Paukščių žiedavimo stotimi, dar kažkokie institutai. Preiloje žinau, kur stovi du butai tušti. Sakyt, kad reikia ir nėra kur gyventi...

Kai Kuršių nerijos nacionalinis parkas iš manęs būstą bandė atimti, teismas paprašė pateikti dokumentus, kokia eilė darbuotojų yra sudaryta, kam reikia būsto. Tai teisme buvo ištraukta, kiek jie turi turto. Subliuško jų argumentai, nuleido galvas, nes turi tiek tuščių kvadratinių metrų.

Krausto ilgamečius darbuotojus, kurie miškų ūkyje iki šiol dirba, atiminėja gyvenamąjį būstą, man už šitą Aplinkos ministerijos veiksmą yra gėda. Bet ne dėl to, kad mane liečia, nekeliu jokių bėdų, parduos – sutinku“, – kalbėjo meras.

Anot jo, šiuo metu Neringos savivaldybė savo jėgomis stato 8 būstus, kurie bus skirti įvairiems darbuotojams – medikams, mokytojams ir kt.

Spręs, ar pirkti

D.Jasaitis tikino nematantis problemos išsikelti. Tuomet, jei būtų perrinktas meru 2019 metais, ir užsitikrintų stabilias pajamas dar ketveriems metams, svarstytų įsigyti būstą, tačiau ne Neringoje, o galbūt Klaipėdoje. Kaip galimybę įvardija ir gyvenimą Preiloje pas savo tėvus.

„Bankui įsipareigojimas yra 40 metų, tai ar aš galiu tokį neatsakingą veiksmą daryti? Jei dirbčiau ne su terminuota darbo sutartimi, žinoma, mero pajamos yra labai geros, mane visiškai tenkinančios, tačiau įsipareigojimai irgi ne tokie kaip daugelio žmonių. Meras privalo gražiai apsirengti, lankytis labdaros renginiuose, aukoti, partijos mokestis yra 60 eurų/mėn., tad ne tiek daug ir lieka. Žinoma, aš nesiskundžiu, turiu dvi rankas, dvi kojas, viskas gerai, priimu viską pakelta galva“, – sakė D.Jasaitis. Jis yra deklaravęs turįs per 24 tūkst. eurų turto.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:36
01:48
02:04

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min