Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vanagų klebonijoje aptiktą lobį perduos istorikams (atnaujinta 15.28 val., nuotraukos)

Restauruojama bažnyčia.
Restauruojama bažnyčia.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pradėję Vanagų evangelikų liuteronų klebonijos pastato restauravimo darbus UAB „Pamario restauratorius“ specialistai aptiko lobį – beveik 100-mečio senumo korespondencijos paketą.

Istorinę vertę turinti korespondencija buvo paslėpta klebonijos pastogėje ir aptikta pradėjus ardyti sukiužusį stogą. Trys laiškai, išsiųsti iš Kionigsbergo, antspauduoti karo pašto antspaudu, skirti 1915-aisiais Vanaguose kunigavusio Kristupo Lokio šeimos nariams, greičiausiai – dukrai. Tarp ranka rašytų laiškų buvo paslėptas ir atvirukas su Girulių vaizdu, kuris adresuotas laiškų autoriui Pauliui, tačiau taip ir neišsiųstas. Visi laiškai gana gerai išsilaikę, rašyti vokiečių kalba, tačiau juos bandę skaityti Vanagų evangelikų liuteronų parapijos tarybos pirmininko Manfrydo Sprogio šeimos nariai jų turinio išsamiai nekomentavo, teigdami, jog laiškai – asmeninio pobūdžio.

Atrasta korespondencija.
Atrasta korespondencija.

Bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas sako, jog panašūs radiniai itin reti pastatuose, kurie vienu ar kitu metu jau buvo pertvarkomi. Na, o statiniuose, į kuriuos restauratoriai žengia pirmąkart, staigmenų pasitaiko gana dažnai. „Vanagų parapijos klebonijos pastatui – 100 metų. Iki šiol jis nebuvo restauruotas, tad radinys mūsų labai nenustebino. Nustebino tik tai, jog laiškai puikiai išsilaikę, įskaitomi. O tai, kad susirašinėta Pirmojo pasaulinio karo metais, mūsų nuomone, istorikams ši medžiaga turėtų būti itin įdomi. Gal joje yra karo metą iliustruojančių detalių, o gal asmeninio gyvenimo aplinkybių? Kitaip kam būtų reikėję juos paslėpti“,- svarsto Aldas Kliukas.

Radinį perėmusi KU Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto direktorė Silva Pocytė sakė, jog šis radinys bus kruopščiai ištyrinėtas ir grąžintas Vanagų evangelikų liuteronų parapijai. Šimtmetį šį savaitgalį pažymėjusi parapijos bendruomenė restauruojamoje klebonijoje ateity planuoja įkurti muziejų. Bendrovė „Pamario restauratorius“ Vanagų klebonijos restauravimo darbus planuoja užbaigti iki rudens.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min