Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 11d. 07:58

Vandalų gretose – ir vaikinai, ir merginos

Suniokota stotelė
15min.lt skaitytojo nuotr. / Pakeisti vieną išdaužtą stiklą bendrovei atsieina apie 200 Lt.

Uostamiesčio autobusų stoteles prižiūrinčiai bendrovei kasmet tenka išleisti dešimtis tūkstančių litų, kad sutvarkytų vandalų išdaužytus paviljonus.

Vien praėjusį savaitgalį chuliganai pasidarbavo J.Janonio ir Vingio gatvių stotelėse. Abiejose vietose patruliams piktavalius pavyko sučiupti. „Visoje Lietuvoje nuostoliai, susiję su vandalizmu, sudaro šešiaženkles sumas, tai šimtai tūkstančių litų“, – neslėpė bendrovės „JCDecaux“ rinkodaros direktorius Vadimas Komarskis.

Stotelių paviljonus bendrovė prižiūri 12-oje Lietuvos miestų, penkiuose didžiuosiuose ir mažesniuose, tokiuose kaip Palanga, Tauragė.

15min.lt skaitytojos Elenos B. nuotr./Suniokota stotelė
Suniokota stotelė

„Yra miestų, kur vandalizmo atvejų daugiau. Klaipėda neišsiskiria ryškiu vandalizmu, bet čia jis specifinis: gana daug apipaišymų dažais, juos nuolat valome. Daug daugiau sudaužytų paviljonų Tauragėje, Vilniuje“, – kalbėjo V.Komarskis. Jis patikslino, kad per metus uostamiestyje tenka tvarkyti apie 100 suniokotų stotelių. Jis pasakojo, kad Klaipėdoje bene problemiškiausia vieta – stotelė Melnragėje. Šis paviljonas nukenčia nuolat.

„Kurį laiką buvome priversti jį visai išmontuoti, bet savivaldybė paprašė grąžinti, atstatėme ją, bet ši vieta ir toliau kenčia“, – sakė V.Komarskis. Gana dažnai kenčia ir J.Janonio gatvės stotelė, nes yra šalia naktinio klubo. „JCDecaux“ rinkodaros direktorius teigė, kad daugiau vandalizmo atvejų pasitaiko ten, kur šalia yra pasilinksminimo vietų, vyksta rungtynės, po kurių jaunuoliai išlieja emocijas.

V.Komarskis prisiminė atvejį, kai pernai dvi merginos išdaužė visą paviljoną ties Žvejų rūmais. Sučiuptų merginų tėvams teismas nurodė atlyginti nuostolius. „Vienas išdaužtas stiklas bendrovei kainuoja 200 Lt, jei sudaužyti visi paviljono stiklai, kalbame mažiausiai apie 1000 Lt žalą. Stiklas yra grūdintas, pritaikytas, kad duždamas nesužalotų stotelėje esančių žmonių, jis pažyra į smulkias dalis, todėl kainuoja brangiau“, – pasakojo jis.

V.Komarskis ragino miestiečius nebūti abejingus, išvydus niokotojus, sudarkytą, šiukšliną stotelę paskambinti policijai arba nemokama linija, nurodyta paviljonuose. „Kasdien sulaukiame dešimčių skambučių iš visų miestų“, – kalbėjo jis.

Temos: 1 Vandalai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min