Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 19d. 09:32

Vandenlenčių parko įkūrėjas: Geriausia vieta gyventi – Lietuvos pajūris

Vandenlenčių sportas
Asmeninio archyvo nuotr. / Vandenlenčių sportas

Įrengti geriausią pasaulyje vandenlenčių parką Lietuvoje per pusmetį – misija įmanoma. Ypač tada, kai esi išmaišęs nemažai pasaulio ir esi įsitikinęs, kad Lietuva yra viena geriausių šalių.

Trys verslininkai ir vandenlenčių sporto entuziastai Martynas Šlikas, Matas Matulevičius ir Tadas Butkus Lietuvos pajūryje įkūrė vandenlenčių parką „313 cable park”

Nuo pramogos iki verslo idėjos

Tadas Butkus sako, kad tai nėra tik verslas, o pirmiausiai pomėgis, projektas, kuris gimė, nes norėjosi pabėgti nuo visų verslų.

„Esame pažįstami ir draugai daugiau nei 10 metų, visi susipažinome kaituodami. Kaitavimas yra labai smagus sportas, bet labai nedėkingas Lietuvos sąlygomis, nes čia trūksta stipraus vėjo“, – pasakoja jis apie idėjos gimimą ir prisimena, kad neretai būdavo, jog orų prognozės žada vėją, tada važiuoji iš Vilniaus į Pajūrį kaituoti, tačiau vėjo nėra ir belieka sėdėti ant kranto.

„Ir prieš 6 metus į Lietuvą atėjo vandenlenčių sportas. Jei yra elektra, parkas veikia – galima plaukti kada tik nori. Pabandėme šią sporto šaką ir galime drąsiai teigti, kad tai vienas geriausiai Lietuvos sąlygoms tinkančių sportų. Nežinau labai daug sporto šakų, kur būtų tokia visuma galimybių vienoje vietoje“, – teigia pašnekovas.

Būtent tada ir gimė mintis sukurti geriausią vandenlenčių parką pasaulyje.

Mylime Lietuvą, jos gamtą, jūrą. Mūsų pajūris nuostabus.

„Čia nei giriamės, nei hiperbolizuojame. Kaip minėjau, visi senokai kartu sportuojame. Mes esame patys visame pasaulyje išmėginę daugybę visokiausių vandenlenčių parkų, ir kai kurie iš jų statyti gana seniai – prieš 30, 20 metų, o pati sporto šaka gyvuoja apie 50 metų. Šiandien vienas geriausių parkų yra Hypnotic parkas Turkijoje, daug lietuvių ten važiuoja. Tačiau jam jau 10 metų. Paprastai jau nuvažiuoji į vietą ir labai gerai matai, kas veikia gerai, o kas ne, kur suklysta, ką galima padaryti geriau“, – pasakoja T.Butkus.

Jis neslepia, kad labai svarbu, jog visi parko įkūrėjai ne tik yra mylintys šį sportą bei daug keliaujantys, bet visi turi ir daug verslo patirties.

„Susirašėme visus kriterijus, ko reikia, kad mūsų parkas būtų geriausias pasaulyje. Gavosi net keli šimtus punktų, kuriuose įvairiausios, pačios smulkiausios detalės, kas ir kaip tiksliai turi būti padaryta, kad būtų labai patogu, gera naudotis parku“, – apie pirmuosius žingsnius pasakoja T.Butkus.

Savo vizijos sėkme draugai tikėjo nuo pat pradžių, nes lietuviai mėgsta gamtą, vandenį, mėgsta pabūti su draugais, kur gera muzika, kur geras maistas, kur galima pasportuoti. Ir tokių vietų labai reikia.

Asmeninio archyvo nuotr./Vandenlenčių sportas
Asmeninio archyvo nuotr./Vandenlenčių sportas

„Todėl vandenlenčių parkas yra puikus laisvalaikio praleidimo kompleksas, kur visa tai galima patirti. Yra vieša erdvė, kur galima pavalgyti, paklausyti muzikos, pagulėti, maudytis, galima leisti laiką su draugais, šeima, net jei kažkas nenori sportuoti su vandenlente, jis gali tiesiog būti gamtoje, bendrauti, – pasakoja T.Butkus, – nesvarbu, ar saulė šviečia, lietus lyja, ar vėjas pučia, vandenlentėmis galima pramogauti bet kada. Kadangi parką statėme plyname lauke, galėjome įgyvendinti visus sumanymus.“

T.Butkus sako, kad ši idėja labai „užkabino“ visus bičiulius ir per pusmetį parko įkūrimo darbai buvo baigti.

Pajūrį draugai pasirinko irgi neatsitiktinai - Lietuvos pajūris jiems yra nuostabi vieta.

Pašnekovas sutinka, kad visų parko įkūrėjų patirtis valdant verslus buvo labai svarbi: „Kai turi patirties, tai žinoma, kad paprasčiau. Yra supratimas, kaip reikia daryti, kad reikia stengtis būti geriausiems, domėtis visomis naujovėmis, tendencijomis. Tai buvo labai naudinga. Jau nereikėjo mokytis, daryti klaidų. Jei būtume atėję be patirties versle, jo valdyme, finansuose, be abejo būtų sudėtinga. Juolab, kad tai didelis ir brangus projektas.“

Tačiau T.Butkus sako, kad svarbiausia – visus vienijęs noras sukurti mėgiamą veiklą, pabėgti iš verslo santykio: „Visi esame apie 40 metų amžiaus, buvome panirę į verslus ir šiame gyvenimo etape labai norėjosi kiek pabėgti nuo viso to, nesėdėti tik ofise. Nes verslas yra labiau imti, o socialinis projektas – duoti. Aš išėjau iš visų kitų veiklų, jau buvau subrendęs permainoms ir labai pavargęs, nes verslas psichologiškai labai sudėtingas, o čia – malonumas, nes daug draugų užsiima šiuo sportu. Kolegos vis dar dirba kitose srityse, bet visai norime užsiimti tuo, ką mėgstame.“

Verslininkams labai nuoširdžiai palinkėčiau išdrįsti imtis socialinių projektų. Bus smagiau pirmiausia patiems.

Ar bendras verslas nesugadina draugiškų santykių?

„Liūdna žinia, kad taip iš tiesų labai dažnai atsitinka būtent versle. Mes, trys parko įkūrėjai, per tuos du metus, kai jis jau veikia nebuvome susipykę nei vieno karto. Pirmiausia turbūt todėl, kad tai nėra tik verslas, pirmiausia tai hobis. O antras dalykas – darbų pasiskirstymas. Visi esame pasidalinę darbus ir dirbame savo kryptyse, susitinkame, pasitariame ir vėl einame dirbti. Teisingas veiklų ir atsakomybių pasiskirstymas labai padeda. Kaip ir patirtis“, – sako T.Butkus.

Jis prisimena, kad pirmi metai buvo sunkiausi, ne tokie kokių norėjosi: „Kai kur nesuprognozavome darbuotojų skaičiaus, tai įnešė lengvos netvarkos, o šiemet jau antri metai ir viską ištaisysime, šie metai bus labai geri.“

„Tačiau didžiausias pozityvas ir tai, kas skatina veikti daryti – socialinė grąža. Palinkėčiau visiems užkietėjusiems verslininkams – užteks krauti tuos pinigus, nesakau, kad reikia atsisakyti verslo, tačiau iš uždirbtų pinigų galima paimti mažą dalį ir ją skirti kažkokiai savo mėgiamai veiklai, nesvarbu, kokia ji bebūtų. Pavyzdžiui, mėgsti žaisti šachmatais, įrenk mieste keletą šachmatų aikštelių. Labai nuoširdžiai palinkėčiau išdrįsti imtis socialinių projektų. Bus smagiau pirmiausia patiems“, – įsitikinęs T.Butkus.

Lietuvoje – geriausia

„Mylime Lietuvą, jos gamtą, jūrą. Mūsų pajūris nuostabus. Man smagu keliauti, pamatyti, įdomu savaitę ar dvi, bet kai užsibūni ilgiau kokioje nors užsienio šalyje, ima lįsti jos trūkumai ir tu visada prisimeni, kad Lietuvoje turi viską“, – sako T.Butkus. Jis įsitikinęs, kad vasaras leisti Lietuvoje yra tobula: „Mes turime puikią gamtą, gerą maistą, puikų aptarnavimą, gerą infrastruktūrą, viešbučių, pramogų pasirinkimas irgi platus. Kitur vasarą man yra tiesiog per karšta, per daug žmonių. O Lietuvoje – ramybė. Viskas Lietuvoje labai gerai.“

Atsisveikindamas T.Butkus sako, kad mes, lietuviai, dažnai to neįvertiname: „Kai daug keliauji – įvertini. Palanga per paskutinius 3-4 metus labai pasikeitusi. Dar išgirstu pakankamai stipraus negatyvo apie Palangą. Tada taip kalbančio paklausiu: „kad čia buvai?“ Dažniausiai paaiškėja, kad prieš kokius 10 metų. Labai kviečiu atvažiuoti, pažiūrėti kaip čia viskas sutvarkyta, kiek daug naujų gerų vietų atvėrė duris, kiek veiklų čia yra. Jei reiktų pasirinkti miestą, kur reiktų gyventi – rinkčiausi Palangą, nes čia yra viskas“.

Ir prisipažįsta jau nekantriai sakaičiuojantis dienas, kada gi iš Vilniaus persikels į pajūrį - visam sezonui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min