Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 31d. 10:34

Vandens lygis Neryje ties Jonava ir Kaunu nekyla

Potvynis Kaune
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / 2010 metų potvynis Kaune

Nors Vilniuje Neries upėje pakilęs vandens lygis tebesilaiko, nei sostinei, nei kitoms vietovėms, per kurias teka Neris, nereikia baimintis potvynio. Pasak hidrometerologų, kol orų prognozės nežada lietaus ir atšilimo, apie potvynį neverta net kalbėti.

„Artimiausiu metu jokio potvynio nebus. Tai rodo ne tik lietuvių, bet ir rusų, lenkų sinoptikų prognozės“, – užtikrino Kauno hidrologijos stoties viršininkas Ričardas Bučinskas.

Priminsime, kad ketvirtadienį vanduo Neries upėje Vilniuje pakilo apie 1,5 metro. „Po Žaliuoju tiltu, taip pat kai kuriose kitose vietose susidarė ižo sankamšų, todėl vanduo pakilo. Upė dabar yra visiškai padengta ižu, bet kol kas nėra užšalusi. Kai Neris užšals, ižo sankamšos pradės plautis. Praėjusiais metais Neries krantinė visą žiemą laikėsi užpilta ir užšalusi“, – 15min.lt sakė Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos specialistė Nijolė Juškienė.

Kol iš pašalies vandens neatsiras, nieko blogo nebus – įsitikinęs hidrometerologas R.Bučinskas.

Šios žinios privertė atidžiau situaciją sekti ir Kauno hidrometerologijos stoties darbuotojus. Apie tai, jog Neryje ties Jonava gali pakilti vandens lygis, buvo įspėti ir Jonavos civilinės saugos tarnybos atstovai.

Tačiau gruodžio 31-osios ryte Neryje ties Jonava atlikti vandens lygio matavimai parodė, kad vanduo šioje vietoje ne pakilo, bet nukrito 5 cm.

„Taip yra todėl, kad prie Vilniaus, ties Gariūnais, Neryje yra tam tikrų salelių, pro kurias vanduo šiuo metu neprateka. Todėl jo mažiau atiteka iki Jonavos ir Kauno – čia vandens lygis krenta“, – sakė R.Bučinskas.

Kauniečiai dar nespėjo pamiršti 2010-ųjų kovo pabaigoje kilusį pavasarinį potvynį, kada patvinusių upių vandenys apsėmė pakaunėje esančias gyvenvietes ir sodų bendrijas. Hidrometerologai kol kas nenori prognozuoti, ar tai nepasikartos ateinantį pavasarį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min