Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 9d. 13:39

Vandens malūno rekonstrukcija – neteisėta

Žmogus su plaktuku
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Anot paveldosaugininkų, vandens malūno rekonstrukcija yra neteisėta.

Paveldosaugininkai kreipėsi į teisėsaugą prašydami nuo neteisėtų statybos darbų apsaugoti Šilutės rajone, Žemaičių Naumiestyje esantį vandens malūną.

Kultūros paveldo departamento Klaipėdos teritorinis padalinys  kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą prašydamas ginti viešąjį interesą – apsaugoti valstybės saugomą kultūros vertybę.  

Paveldosaugininkai prašo panaikinti Šilutės rajono savivaldybės administracijos 2004 metais vandens malūno rekonstrukcijai išduotą statybos leidimą, taikyti laikinąsias apsaugos priemones tam, kad kol byla bus nagrinėjama teisme, nebūtų vykdomi statybos darbai.

Departamento Klaipėdos teritorinio padalinio inspektoriai rugsėjo pradžioje tikrindami Šilutės rajono kultūros vertybes nustatė, kad vyksta vandens malūno statybos. Šio objekto savininkas pateikė projektą, kuriam savivaldybės administracija buvo išdavusi statybos leidimą. Paveldosaugininkus nustebino tai, kad šis projektas nebuvo suderintas su Kultūros paveldo departamentu, o tai prieštarauja statybos leidimo išdavimo metu galiojusiam Nekilnojamųjų kultūros vertybių apsaugos įstatymui.

Klaipėdos teritorinio padalinio vedėjo Naglio Puteikio teigimu, 2004 metais parengtam bendrovės „Nemuno deltos projektai“ projektui ir statybos leidimo išdavimui departamentas nepritartų. Projekte nėra pateikta jokių duomenų apie tai, kad rekonstruojamas pastatas yra valstybės saugoma kultūros vertybė. Statybos darbai objektą faktiškai sunaikina – keičiami ir platinami langai, keičiamos laikančiosios konstrukcijos, šiltinami fasadai, atsiranda stoglangiai, perplanuojamos vidaus patalpos. Be to, nėra atlikta projekto ekspertizė, o tai – grubus statybos reglamentuojančių teisės aktų pažeidimas.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min