Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vandens motociklais bus galima plaukioti tik trijuose šalies vandens telkiniuose

Kaune, Lampėdžių tvenkinyje, vyko vandens motociklų varžybos.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kaune, Lampėdžių tvenkinyje, vyko vandens motociklų varžybos.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvoje nuo šio navigacijos sezono, kuris prasidėjo balandžio 1 d., vandens motociklais bus galima plaukioti tik trijuose šalies vandens telkiniuose – Baltijos jūroje, Kauno hidroelektrinės tvenkinyje ir Alaušo ežere. Šią nuostatą įtvirtino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, patvirtinęs naujas aplinkosaugos sąlygas plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis.

Naujosios taisyklės numato, kad motorinėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama naudotis mažuose (mažesniuose kaip 10 ha) stovinčio vandens telkiniuose ir upėse.

Naujųjų plaukiojimo taisyklių tikslas, kaip sakė ministras, apriboti plaukiojimą vandens motociklais, kurie daro didžiausią neigiamą poveikį vandens telkinių ekosistemai, ir palengvinti naudojimąsi kitomis motorinėmis plaukiojimo priemonėmis.

Naujosios taisyklės numato, kad motorinėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama naudotis mažuose (mažesniuose kaip 10 ha) stovinčio vandens telkiniuose ir upėse dėl galimo neigiamo poveikio šiems telkiniams, ypač juose gyvenančių žuvų ir paukščių populiacijoms ir krantų stabilumui.

Jeigu bendras savaeigių plaukiojimo priemonių variklių galingumas neviršija 10 AG, jomis leidžiama plaukioti visą navigacijos sezoną didesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose, o nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos – didesniuose kaip 10 ha vandens telkiniuose. Jeigu variklių galingumas siekia nuo 11 AG iki 20 AG, galima plaukioti visą sezoną ne mažesniuose kaip 500 ha vandens telkiniuose, o nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos – ne mažesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose. Jeigu varikliai yra 21 AG–150 AG galingumo, galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos didesniuose kaip 200 ha vandens telkiniuose.

Atsižvelgus į kai kurių saugomų teritorijų naudojimo specifiką ir istoriškai susiklosčiusias vandens sporto tradicijas, konkretiems vandens telkiniams numatytos bendrųjų reikalavimų išimtys.

Atsižvelgus į kai kurių saugomų teritorijų naudojimo specifiką ir istoriškai susiklosčiusias vandens sporto tradicijas, konkretiems vandens telkiniams numatytos bendrųjų reikalavimų išimtys.

Aplinkos ministras patvirtino ir vandens telkinių, kuriuose draudžiamas ar ribojamas plaukiojimas tam tikro tipo plaukiojimo priemonėmis, sąrašą.

Naujosios taisyklės parengtos pagal mokslininkų paruoštą studiją, kurioje įvertintos aplinkosaugos sąlygos plaukioti plaukiojimo priemonėmis vandens telkiniuose ir parengti aplinkosauginiai kriterijai. Ši studija apibendrino visuomenės, savivaldybių ir regionų aplinkos apsaugos departamentų specialistų pateiktą informaciją, apžvelgė plaukiojimo savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis reglamentavimą kai kuriose užsienio šalyse ir numatė tokio reglamentavimo kriterijus Lietuvoje.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min