Dabar populiaru
Publikuota: 2010 balandžio 3d. 17:40

Vandens semiamo namo Vilniuje šeimininkė: valdininkai ežerą kibirais išsemti pasiūlė (nuotraukos)

Vanduo ponios Irinos kiemą semia nuo kovo 22 dienos
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vanduo ponios Irinos kiemą semia nuo kovo 22 dienos

Braidydama po vandeniu užlietą savo kiemą Gurių sodų 4–ojoje g. Vilniuje, ponia Irina pasakoja čia gyvenanti jau 17 metų. Tačiau polaidžio vanduo taip sukilo pirmą kartą. „Dabar jau rankos nusviro bandant kažkaip iš šios situacijos išsikapstyti“, – sako moteris.

Namas, kuriame gyvena Irina Musajeva su savo sergančia mama, stovi Pavilnių regioniniame parke esančioje sodų bendrijoje „Jurginas“. Tai aukštutinis Pavilnys. Norint iš Vilniaus centro čia atvažiuoti, reikia pakilti ant gana aukštų sostinės kalvų. Todėl čia gyvenantys žmonės sako, kad niekada net nepagalvojo, jog teks atsidurti potvynio zonoje.

Seniūnas skėsčiojo rankomis

„Vandens smarkiai daugėti pradėjo nuo kovo 22 d. Jis labai greitai užpylė kiemą, apsėmė kanalizacijos šulinį, pradėjo veržtis į namo rūsį. Rūsyje stovi šildymo katilas, yra elektros įvadas. Vieną naktį vandens lygis rūsyje pakilo 70 cm. Atėjau ir įbridau iki juosmens“,– pasakoja ponia Irina.

Moteris teigia, kad pirmiausiai pagalbos puolė ieškoti Naujosios Vilnios seniūnijoje, apskrities administracijoje, kitose institucijose.

„Ugniagesiams skambinau ne vieną kartą. Bet jie sakė, kad labai daug gaisrų yra, todėl negali važiuoti siurbti vandens. Seniūnas atvažiavo, pažiūrėjo ir tik rankomis paskėsčiojo. Avarinė tarnyba irgi apžiūrėjo, bet nieko padėti negalėjo. Kreipiausi visur, kur įmanoma. Valdininkai galėjo tik pasiūlyti kibirais šitą ežerą išsemti. Bet jie juk nematė, kiek čia vandens! Ačiū Dievui, šiandien jau ugniagesiai į pagalbą atvažiavo“, – sako Irina.

Iš karto už ponios Irinos sklypo plyti tuščia pieva. Čia ir renkasi polaidžio vanduo, apsėmęs moters namą. Sodų bendrijos gyventojai sako esantys įsitikinę, kad vanduo juos semia dėl ką tik baigtų statybų.

„Vieno privataus namo savininkai pasikėlė savo sklypą, greta atsirado parduotuvė IKI. Šios statybos ir pakeitė landšaftą. Anksčiau vanduo ištekėdavo į greta Juodojo kelio g. esančius griovius. O šiemet jam nebeliko, kur tekėti. Gruntas čia – molis, o ir įšalas dar laikosi. Todėl ir teka vanduo į mano rūsį“, – sako ponia Irina.

Moteris gyvena su sergančia mama, kuriai reikalinga nuolatinė priežiūra. Vandeniui užliejus kiemą ir visas komunikacijas, ponios Irinos name nebefunkcionuoja nuotėkų sistema. Moteris sako, kad ji pati savimi dar pasirūpins, tačiau su sergančia mama ši situacija jau kelia neviltį.

„Man valdininkai pasiūlė kreiptis į teismą ir bylinėtis su parduotuve. Tačiau teismai užtruks, o gyventi su sergančia mama man reikia šiandien. Nusipirkau du siurblius ir jais iš rūsio pati pumpuoju vandenį. Bet jis juk patenka į tą patį ežerą, kuris veržiasi atgal į namą“, – braidydama užlietame kieme pasakoja moteris.

Šeštadienį ji vėl paskambino ugniagesiams. Šį kartą gelbėtojai atvyko ir ilgai nedvejoję pastatė kilnojamąją siurblinę. Vandenį ugniagesiai į Juodojo kelio g. griovius bando išpumpuoti iš pievos, esančios tarp parduotuvės ir I.Musajevos sklypo. Tačiau vandens pievoje nemažėja.

„Visą kitą savaitę sinoptikai žada smarkų lietų. Matyt, taip ir gyvensiu toliau. Buvau kelionę susiplanavusi. Dabar viską nuplovė vanduo. Ir kelionė nuplaukė, ir kiemas savo pačios rankomis sutvarkytas, gėlės, kurias labai mėgstu... Ištikus tokiai nelaimei, niekas neskuba padėti. Ką apie mane kalbėti. Čia regioninis parkas, o pažiūrėkite, koks šiukšlynas toje užlietoje pievoje. Nuo gatvės viskas blizga, o čia... Tai irgi niekam nerūpi“, – ramiai sako moteris.

Parduotuvės savininkams situacija žinoma

Parduotuvių tinklo IKI atstovas ryšiams su visuomene Valdas Lopeta šeštadienį 15min.lt žurnalistą informavo, kad situacija dėl užlietų žemės plotų greta prekybos centro bendrovei yra žinoma. Tačiau IKI tik nuomojasi patalpas, o pastatą statė kita bendrovė. Ir dabar jis priklauso kitai bendrovei.

„Todėl mes negalime komentuoti, kaip objekto statybos galėjo paveikti aplinką“, – teigia IKI atstovas.

Ponia Irina neatmeta galimybės bylinėtis su statybininkais bei projektuotojais ir teisme įrodyti, kad būtent dėl pažeistų statybos reikalavimų vanduo nebegali ištekėti. Ji sako net advokatą jau susiradusi.

O kol vanduo neatslūgo, moteris fiksuoja esamą situaciją.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min