Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 06 14, 08:44 Atnaujinta 2013 06 14, 14:06

Varėniškiai į paskutinę kelionę išlydėjo nužudytą 19-metę Sandrą Naujūnaitę

Penktadienį varėniškiai į paskutinę kelionę išlydėjo nužudytą 19-metę Sandrą Naujūnaitę.
S.Naujūnaitės laidotuvės
S.Naujūnaitės laidotuvės / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

12 val. už merginą šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje buvo laikomos šv. mišios. Po šia bažnyčia esančioje salėje buvo pašarvoti ir Sandros palaikai. Pastarieji į gimtąją Senąją Varėną baltame karste parvežti trečiadienio vakarą.

Tarti Sandrai „sudie“ penktadienį nuo pat ryto į salę šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje plūdo žmonės.

Prie jos karsto budėjo mama, brolis ir tėvas. Pastarąjį, sužinojus, kad dingo duktė, ištiko insultas.

Pasibaigus šv. mišioms, katafalkas su baltu karstu pajudėjo Varėnos miesto kapinių link, kur Sandra atgulė Amžinojo poilsio. Sandros tėvai išsituokę. Laidotuvėse dalyvavo ir trys vaikai iš antrosios santuokos. Su Sandra atsisveikinti atėjo bendramoksliai, Varėnos ir Senosios Varėnos gyventojai. Į laidotuves atvyko ir Varėnos rajono meras Vidas Mikalauskas.

Prie duobės apie Sandrą kalbėjo jos buvusi muzikos mokytoja Irena Naujūnienė, linkėjusi buvusiai mokinei, „kad Dzūkijos žemelė lengva būtų“.

Sandros kapą nuklojo baltų žiedų jūra. Tragedija palietė visus varėniškius – ne vienas braukė ašarą prie Anapilin išėjusios merginos kapo.

Buvo išžaginta ir nužudyta

Alytiškiui, kuris sulaikytas tiriant 19-metės varėniškės nužudymo aplinkybes, Mantui Šerpenskui pateikti įtarimai dėl neteisėto laisvės atėmimo, išžaginimo ir nužudymo. Prokurorai kreipėsi į teismą prašydami įtariamajam skirti griežčiausią iš galimų kardomąją priemonę – suėmimą 3 mėnesiams. Alytaus rajono apylinkės teismas šį prokuroro prašymą patenkino.

Lietuvos Respublikos baudžiamajame kodekse už šias nusikalstamas veikas numatyta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki 15 metų.

Neoficialiomis žiniomis, M.Šerpenskas neslepia savo kaltės.

Nusikaltimą padėjo išaiškinti liudininkai

„Atsižvelgiant į tai, kad šio ikiteisminio tyrimo metu teisėsaugos pareigūnai privalės atlikti dar daug įvairių procesinių veiksmų, tokių kaip, pavyzdžiui, atpažinimo procedūros, žiniasklaidos ir visuomenės prašoma supratingai vertinti tyrėjų galimybes skelbti viešai tam tikrus ikiteisminio tyrimo duomenis, atvaizdus bei geranoriškai suprasti teisėsaugos poreikį nesudaryti galimybių tyrime nedalyvaujantiems asmenims filmuoti bei fotografuoti įtariamąjį“, – skelbiama prokuratūros pranešime.

Teisėsaugos pareigūnai dėkoja visiems, padėjusiems atskleisti šį visuomenę sukrėtusį nusikaltimą.

Tyrimui vadovaujantis prokuroras Egidijus Palaima pabrėžė, kad be žmonių, tapusių atsitiktiniais nusikaltimo aplinkybių liudininkais, pilietinio sąmoningumo ir atsakingumo, bei be didžiulio, itin profesionaliai savo pareigas atlikusių, Alytaus rajono policijos komisariato tyrėjų darbo, šio nusikaltimo atskleidimas greičiausiai nebūtų įmanomas.

Išėjo pabėgioti ir negrįžo

15min.lt primena, kad gegužės 16 dieną devyniolikmetė mergina, kuri mokėsi Daugų technologijų ir verslo mokykloje, dingo Varėnos rajone, išėjusi pabėgioti. Prieš pat dingimą merginą dar pasiekė jos tėvo skambutis. Vyras nerimavo, kur užtrukusi duktė. Mergina nuramino, kad netrukus bus namuose. Tai buvo paskutiniai dukros žodžiai. Netrukus jos telefonas buvo išjungtas. Dukrai nesugrįžus iki 22 val. sunerimo ir mama. Tačiau į policiją artimieji kreipėsi tik kitą rytą.

Vėliau miestelėnai kalbėjo, kad pravažiuojantis žvejas matęs, kaip merginą kažkoks vaikinas pasiveja ir pasisodina į mašiną „VW Golf“, tačiau to, kad jo akivaizdoje vyksta nusikaltimas – vyras net neįtarė.

Žmonės kėlė įvairiausias versijas. Pavyzdžiui, kad mergina tikriausiai išvežta sekso vergijon į užsienį, mat buvusi labai graži. Kiti kalbėjo, kad ji tikriausiai susipažino su kokiu nors neaiškiu (abejotinos reputacijos) vaikinu iš netoliese esančio narkomanų reabilitacijos centro (kurio kaimynystė lig šiol kelia miestelio gyventojų nepasitenkinimą). Buvo kelta ir versija, kad pro šalį važiavusi išgėrusių vyrukų kompanija sumanė pasinaudoti gražios merginos kūnu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min