Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 12d. 05:43

Varėnos baseine mokosi plaukti visi Varėnos rajono ugdymo įstaigų antraklasiai

Varėnos baseine
R.Averkienės nuotr. / Varėnos baseine

Vos antrus metus veikiantis Varėnos sporto centro baseinas jau spėjo tapti dideliu traukos centru ne tik varėniškiams, bet ir kitų rajonų gyventojams. Gražios iniciatyvos čia įgyvendinamos aukščiausiu lygiu – šiame baseine jau vyko ne vienerios nemažo susidomėjimo sulaukusios respublikinės plaukimo varžybos, nuolat vyksta plaukimo užsiėmimai įvairaus amžiaus vandens pramogų mėgėjams. Ypač džiugu, kad juose dalyvauja vis daugiau mokinių.

Nuo mokslo metų pradžios, bendradarbiaujant su Lietuvos plaukimo federacija, Varėnos sporto centro baseine vėl įgyvendinamas projektas ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“. Jame šiais metais dalyvauja visi rajono ugdymo įstaigų antraklasiai – iš viso šimtas septyniasdešimt du mokiniai. Plaukti mokosi aštuoniasdešimt septyni Varėnos „Ryto“ progimnazijos, dvidešimt vienas Merkinės V.Krėvės gimnazijos, septyniolika Senosios Varėnos A.Ryliškio pagrindinės mokyklos, penkiolika Valkininkų gimnazijos, dvylika Matuizų pagrindinės mokyklos, penki Panočių pagrindinės mokyklos, devyni Žilinų pagrindinės mokyklos, trys Marcinkonių pagrindinės mokyklos ir trys Vydenių pagrindinės mokyklos mokiniai. „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2018“ programa išskirstyta į grupes pagal mokyklas, o plaukimo pamokos vyksta pagal patvirtintą grafiką. Pirmasis projekto etapas truks iki gruodžio vidurio, o antrasis bus tęsiamas 2019 m. vasario–gegužės mėnesiais.

Visi dalyvavę projekte mokiniai gaus pažymėjimus, kuriuose bus nurodyta, kokių gebėjimų jie įgijo. Vaikus plaukti mokantys profesionalūs treneriai Gytis Kašėta, Egidijus Kašėta, Gediminas Barysas ir Šarūnas Krisiulevičius tikisi, kad plaukimo pamokų metu vaikai išmoks plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje, keisti kūno padėtį, panerti po vandeniu ir rankomis ištraukti ant dugno gulintį daiktą iš ne mažiau kaip 1 m gylio, judėti į priekį atlikdami kojų judesius su lenta ir iškvėpdami į vandenį, gulėdami ant krūtinės, gebės nuplaukti 25 m gulėdami ant krūtinės arba nugaros.

Šį projektą koordinuojantis Lietuvos plaukimo federacijos projektų vadovas Ignas Vaičaitis įsitikinęs, jog mokymo plaukti programa išties turi nepamatuojamą naudą. Pasak jo, programa parodė, jog praktiškai beveik nei vienas antraklasis iki to nemoka plaukti ir tik kas penktas vaikas į baseiną ateina pirmą kartą. Šis projektas įgyvendinamas nuo 2010 metų, tačiau labiau pradėtas finansuoti tik prieš trejus metus. Programą sudaro trisdešimt dvi pamokos, per kurias vaikas išmoksta nuplaukti 50 metrų, iš dugno ištraukti daiktą, plūduriuoti ant vandens.

R.Averkienės nuotr./Varėnos baseine
R.Averkienės nuotr./Varėnos baseine

„Šiais mokslo metais pagal šią programą mokosi plaukti šeši tūkstančiai trys šimtai šešiasdešimt devyni antrokai – maždaug penktadalis visų šalies antraklasių. Varėnos rajonui tikrai pasisekė – Varėnos baseine mokosi plaukti visi antraklasiai. Šį projektą koordinuojantys varėniškiai tikrai labai gerai ir kokybiškai dirba. Džiugu matyti, kaip gerai parengta sistema, kaip parinkti treneriai, kaip vykdomas pats procesas. Mes su varėniškiais labai sklandžiai bendradarbiaujame. Kadangi projekto lėšų neužtenka visiems šalies antrokams, mes jas skirstome prioriteto tvarka. Ten, kur matome, kad mokymas plaukti ir vadybos, ir trenerių, ir viso baseino darbo prasme vyksta sklandžiai, skiriame lėšų kuo didesniam mokinių skaičiui. Manau, kad projekto koordinatoriams Varėnoje tai yra geriausias įvertinimas, nes mes visiškai pasitikime jais ir skiriame lėšas absoliučiai visiems vaikams mokyti plaukti“, – sako I.Vaičaitis.

Jis prognozuoja, kad ateityje mokysis plaukti vis daugiau mokinių. „Džiaugiamės, kad šiuo projektu susidomi vis daugiau šalies savivaldybių. Kiekvienais metais stengiamės, kad projekte dalyvautų kuo daugiau mokyklų. Kad įvyktų kokybinis šuolis, siekiame, jog treneriai dalyvautų seminaruose, kuriuose paskaitas apie mokymą plaukti skaito užsienio šalių lektoriai“.

Šį projektą Varėnoje koordinuojantis Varėnos sporto centro sportinės veiklos projektų vadovas Rolandas Markinas, pasakodamas apie šiais metais Varėnos baseine vėl įgyvendinamą mokiniams tikrai reikalingą projektą, pažymi, kad visos rajono mokyklos noriai prisijungė prie jo vykdymo ir skiria transportą mokiniams į plaukimo užsiėmimus pavežti.

„Projektas yra labai svarbus ir atneš realią naudą vaikų mokymui plaukti. Tuo įsitikinome jau pernai, kai Varėnos baseine mokėsi plaukti šimtas aštuoni antraklasiai. Dauguma vaikų, kurie turėjo baimę vandeniui, gyliui, sėkmingai išmoko plaukti be pagalbinių priemonių. Tokių rezultatų tikimės ir šiemet. Tėveliai neturėtų bijoti, nes su mokiniais atsakingai dirba plaukimo patirtis turintys treneriai – instruktoriai. Vaikams bus suteiktos būtiniausios žinios apie saugaus elgesio taisykles baseine ir atviruose vandens telkiniuose, teikiamus malonumus ir galinčius iškilti pavojus, higienos reikalavimus lankant baseiną.

Tikimės, kad individualių vaikų pasiekimų vertinimas mokantis plaukti bus aiški žinia tėveliams – ar jų vaikai pasiekė ugdymo tikslus, ar dar reikia papildomai skirti dėmesio pradinio plaukimo įgūdžiams tobulinti. Juk plaukimas yra ne tik maloni sporto šaka, bet ir būtinas įgūdis. Nemokant plaukti net ir buvimas šalia vandens telkinių kelia pavojų gyvybei, apie kurį nesusimąstome“.

Varėnos rajono mokyklų vadovai džiaugiasi, kad jų mokiniai šiais metais vėl turi galimybę mokytis plaukti. Matuizų pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Bartkevičius pažymi, jog šio projekto nauda yra vienareikšmiškai didelė. „Nors iš pradžių kai kuriems tėvams gal ir buvo abejonių, ar verta jų vaikams lankyti plaukimo pamokas, tačiau dabar visi – ir mokytojai, ir tėvai, ir, be abejo, vaikai, esame labai patenkinti. Darome viską, kad vaikai turėtų galimybę lankyti plaukimo užsiėmimus. Jau pernai pastebėjome, kad mokiniai, kurie mokėsi plaukti, šiais metais net sirgo mažiau. Kaip mokyklos vadovas, labai džiaugiuosi“, – sako K. Bartkevičius.

Senosios Varėnos Andriaus Ryliškio pagrindinės mokyklos direktorius Gintautas Bendorius patikina, jog šį projektą vertina labai teigiamai. „Visi besimokantys plaukti mokyklos mokiniai yra labai patenkinti. Nors šalia yra upių ir ežerų, daugelis vaikų nemoka plaukti. O po plaukimo pamokų jie jau nebebijo gylio, į vandenį drąsiai puola. Projektas labai reikalingas ir sveikatinimo prasme“, – reziumuoja direktorius.

Panočių pagrindinės mokyklos direktorius Kęstutis Pigaga sako: „Labai teigiamai vertinu šį projektą. Esame visi – vaikai, tėvai ir mokytojai – labai patenkinti, nes vaikai tikrai išmoko plaukti. Be to, ne kiekvieni tėvai turėtų galimybę sumokėti tuos pinigėlius už baseiną, nes mokykloje mokosi daug socialiai remtinų vaikų. Stengiamės suderinti tvarkaraščius ir nepraleisti nei vienos pamokos. Ačiū, kad turim tokią galimybę“.

Varėnos sporto centro vykdomos programos metu mokiniai ne tik išmoks plaukti, bet ir įgis visuminę sveikatos sampratą, išsiugdys sveikatai naudingus gebėjimus, įpročius bei nuostatas, atsakomybę už savo ir kitų sveikatą, rinksis sveiką gyvenimo būdą. Taip pat išmoks saugiai elgtis vandenyje, plaukti ne tik sportiniais plaukimo būdais, bet ir teikti pirmąją pagalbą nelaimingo atsitikimo vandenyje atveju.

Temos: 2 Varėna Plaukimas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Psichiatras papasakojo, kas vyksta hipnozės metu: ar įmanoma įteigti blogų dalykų

15min iš Dakaro Gazas

Naujas Benedikto Vanago planas: Dakaro „Hilux“ skraidinamas lėktuvu, bet nebūtinai į Lietuvą

Aktualu

Vis daugiau grasinimų sulaukiantys antstoliai savo apsauga turi rūpintis patys

Aktualu

Paulius Jurkevičius: Populistiniai žemų kainų valgymo ypatumai

15min iš Berlyno Verslas

Perpus kritusią apyvartą lietuvių aludariai bandys atsigriebti eksportuodami mieles į Ameriką

Aktualu

S.Karoso laidotuvės: „Lietuva brangi“ ir 18-mečio sūnaus įsipareigojimas: „Tėveli, pažadu nenuvilti“

24sek

Atsigavęs „Lietkabelis“ Vilniuje sudaužė sirgalių nušvilptą „Rytą“

Vardai

Iš sielvarto mirė mieliausiu pasaulyje šunimi tituluojamas Boo

Aktualu

Gdanskas atsisveikino su nužudytu meru P.Adamowicziumi: dukra paprašė saugoti iš dangaus

Pasaulio savaitės įvykiai – įspūdingiausiuose kadruose (2019 sausio 13 – 19d.)

Kultūra

Rašytojai vargsta su „Obuoliu“, bet direktorius atkerta, kad skundžiasi nepopuliarūs autoriai

Gyvenimas

A.Varnos karjera Londone – nuo garsenybių vairuotojo iki brangaus fotografo: kodėl grįžo į Lietuvą?

Aktualu

Buvusio Aleksandro Stulginskio universiteto studentas sunerimo: „VDU uzurpavo ASU turtą“

Vardai

Šviesiaplauke tapusi Palmira Kelertienė: „Vyrai pasidarė mandagesni, paslaugesni“

Maistas

Cinamonu ir kardamonu kvepiantys kepiniai: 12 užburiančių receptų

Vardai

Žvaigždės pasidavė 10 metų iššūkio manijai: vieni iš pokyčių pasijuokė, kiti nė kiek nepasikeitė

24sek

Graikų žiniasklaida: lietuviai išmokę ištverti visas 40 minučių, o „Žalgiris“ – tikra komanda 

24sek

D.Motiejūno ir Ty Lawsono tandemas nukalė pergalę prieš G.Krapiko treniruojamą ekipą

Kultūra

2018 m. Nacionalinės viktorinos prizininkai: svarbiausia ne laimėti, o dalyvauti

Aktualu

Meksikoje per pažeisto naftotiekio sprogimą žuvusių žmonių skaičius išaugo iki 66

Vardai

Dueto „Lilas ir Innomine“ narys Konstantinas Kiveris susituokė su mylimąja Juste Mikelkevičiūte

Vardai

Ramūnas ir Justina Rudokai paskutinę akimirką buvo priversti praleisti apdovanojimus: „Buvo ašarų“

24sek

D.Gailiaus ir J.Granto vedamas „Neptūnas“ susitvarkė su „Skycop“

Gyvenimas

45-erių supermodelio Kate Moss stilius: kas jai padeda išsiskirti iš minios?

Aktualu

Ketinimai nepavyko: iš parduotuvės vaikinas norėjo išeiti nešinas brangiomis ausinėmis

Naujienos

Sportas

Tautų lyga: po lenkų įvarčio į savus vartus pergalę šventė Portugalija

Gyvenimas

Švęsdamas 18-tą gimtadienį Ernestas išgirdo skaudžią diagnozę: po metų kovos jo donore taps mama

Aktualu

Uraganas Michael pareikalavo mažiausiai šešių gyvybių

Gazas

Kim Jong Unas važinėja nauju „Rolls-Royce“: iš kur jį gavo?

Aktualu

Reanimacijos darbas iš arti: kai kurie pacientai – kaip granatos su ištrauktu žiedu

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? A.Antanaitis: „Pavardės Gervaitis Lietuvoje fiksuota nėra“

Aktualu

Paauglį sostinėje žiauriai sumušęs apsauginis išsisuko nuo teistumo, bet patuštins kišenes

Mokslas.IT

Ar galima įsigyti seną „Boeing 747“? Kiek tai kainuotų?

Pasaulis kišenėje

Prasidėjo ilgiausias skrydis pasaulyje – „Singapore Airlines“ orlaivis išskrido į Niujorką

24sek

Nebesivarginkite – bilietai į pirmąsias „Žalgirio“ rungtynes Eurolygoje iššluoti

Kultūra

Austėja Mikuckytė-Mateikienė: Pamatyti nematomą

Gyvenimas

Mes lygūs. Pirmoji pastorė Lietuvoje: „Vyrui būti kunigu garbė, o moteriai – vis dar gėda“

Aktualu

Kėdainiuose padaugėjo ištuokų

Aktualu

Su reperiu Kanye Westu pietausiantis D.Trumpas sieks juodaodžių rinkėjų palaikymo

Aktualu

Rusija surengė plataus masto branduolinių pajėgų mokymus

24sek

Eurolygos startas – triuškinanti CSKA pergalė ir blankus K.Pangosas

Aktualu

Rusija ruošia kilpą Vakarams: chaoso apimtoje Libijoje dislokuoja raketas ir pajėgas

Aktualu

Belgijoje ant žemės susprogo naikintuvas F-16

Aktualu

Šiaulietė prekybos centre pirktame banane rado siuvimo adatą

Aktualu

Policija Kauno vairuotojams rodė, kaip jie didina spūstis, ir masiškai už tai baudė

Aktualu

Ekumeninis patriarchatas pripažino Ukrainos bažnyčios nepriklausomybę

Kultūra

Knygos recenzija. Mūsų nerimo žiema

Mokslas.IT

NASA pasiruošusi drauge su Rusija tirti nesėkmingą erdvėlaivio paleidimą

Aktualu

R.Šimašius į Vilniaus merus kandidatuos su rinkimų komitetu

Kultūra

„Nepatogaus kino“ konkursinės programos nugalėtojas – filmas apie turkų ir kurdų konfliktą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:21
20:23
01:49

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min