Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2014 sausio 14d. 11:31

Varėnos, Kauno, Neringos ir Tauragės ugniagesiai gavo naujų automobilių

Gaisro vietoje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Gaisro vietoje

Daugiau nei 3,2 mln. litų vertės sunkiosios klasės gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobiliai perduoti keturioms Lietuvos priešgaisrinėms gelbėjimo tarnyboms.

Nauji automobiliai iškeliavo į Varėnos priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-ąją komandą, Neringos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybą ir Tauragės apskrities priešgaisrinę gelbėjimo valdybą.

Visi miestai kandidatai atrinkti, atsižvelgiant į vietos sąlygų specifiškumą bei šio automobilio technines charakteristikas. Automobiliai nuo sutarties pasirašymo su gamykla, gaminti 12 mėnesių, o su pirkimo procedūromis tai užtruko pusantrų metų, skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

Konkurso nugalėtojas išrinktas iš trijų dalyvių. Siekiant laikytis skiriamų lėšų limito, konkursą teko rengti antrą kartą, o jo rengėjams reikėjo atsisakyti kai kurių sprendimų ir dalies įrangos.

Vieno automobilio kaina, įvertinant ir pridėtinės vertės mokestį, su komplektuojama įranga siekia per 819 tūkst. litų.

Anot departamento pranešimo, šiuose automobiliuose įrengtos 10 kubinių metrų talpos vandens cisternos. To reikia gesinant miškų ar žolės gaisrus. Autocisternos yra ir didelio pravažumo, gana manevringos, todėl patikimos ir gesinant gaisrus pramoniniuose miestų rajonuose. Šios mašinos nuo ankstesnių tokios klasės automobilių skiriasi ir tuo, kad juose įrengti galingesni vokiečių gamybos "Ziegler FPN-10-4000" klasės gaisriniai normalaus slėgio siurbliai.

Automobiliuose taip pat įrengti teleskopiniai stiebai su šviesą spinduliuojančių diodų šviestuvais, jiems nereikia papildomų elektros generatorių, nes yra maitinami nuo mašinų generatorių.

Ant stogo stovi lengvai nuimami lafetiniai reguliuojamos čiurkšlės švirkštai, turintys teleskopinius pailginimus, kad paaukštintų jų darbo poziciją. Automobiliuose irgi įrengti veiklos statuso manipuliatoriai, valdantys automobilio būsenas (įvykio vietoje, užimtas, laisvas, poilsis), sujungtais per telemetrinę įrangą su vieninga pajėgų valdymo sistema. Automobiliai sukomplektuoti GPS prietaisais, į kuriuos iš VPVS galima atsiųsti žinutes ir vykimo adresus bei koordinates.

Auditą atlikusi Valstybės kontrolė praėjusią savaitę paskelbė, kad priešgaisrinės gelbėjimo pajėgos ne visada būna tinkamai pasirengusios gesinti gaisrus. Per 60 proc. gaisrinių automobilių - daugiau nei dešimties metų senumo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min