Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 29d. 18:17

Varėnos meras ir tarybos nariai pažeidė tarnybinę etiką

Varėnos rajono savivaldybės meras Vidas Mikalauskas ir penki savivaldybės tarybos nariai sukėlė interesų konfliktą ir tokiu būdu pažeidė tarnybinę etiką.

Taip ketvirtadienį nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Tarnybinei etikai nusižengė trys Lietuvos Centro partijos atstovai savivaldybėje: pats meras bei tarybos nariai Daiva Tamulevičienė ir Audrius Saulynas, pranešė VTEK. Taip pat Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą pažeidė konservatorius Giedrius Samulevičius bei socialdemokratai Vidas Baublys ir Angelė Malinovskienė.

VTEK nustatė, kad minėti tarybos nariai savivaldybėje nevykdė pareigos vengti interesų konflikto.

Pasak tarnybinės etikos sargų, tarybos nariai dalyvavo sprendžiant klausimus, susijusius su viešosiomis įstaigomis, kuriose jie ar jiems artimi asmenys eina atitinkamas pareigas.

Varėnos rajono meras balsavo už tarybos sprendimus skirti Varėnos sporto mokyklos direktorei priedą, nors mokyklos direktorė yra jo sutuoktinė Irena Mikalauskienė. Taip pat V.Mikalauskas dalyvavo balsuojant, kur spręsta, ar patvirtinti direktoriaus pareigybės aprašymą ir tarnybinio atlyginimo koeficientą bei pritarti Varėnos sporto mokyklos strateginiam švietimo planui.

Kiti penki tarybos nariai, būdami mokytojais, balsuodavo už tai, kad mokyklų, kuriose jie dirba, direktoriams būtų skirti priedai prie atlyginimų ar vienkartinės piniginės išmokos.

„Meras ir tarybos nariai privalėjo nusišalinti“, – BNS sakė VTEK pirmininkė Jolanta Petkevičienė.

VTEK pažeidimus nustatė patikrinusi tarybos narių privačių interesų deklaracijas bei išnagrinėjusi per tyrimą gautą informaciją.

Pasak J.Petkevičienės, tai ne pirmas kartas, kai savivaldybių tarybų nariai tokiu būdu nusižengia tarnybinei etikai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:10
24:14
00:49

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min